Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Még nem váltam el, de gyermeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még nem váltam el, de gyermeket szeretnénk az új párommal és a nevére is szeretné anyakönyveztetni, meg teheti e anélkül, hogy lassúság miatt nem mondták ki a válásomat időben?

Figyelt kérdés
2008. júl. 9. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2008. júl. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy nem. Ha a nő szül, és közben férjnél van, a férj nevét kapja a gyermek. Később lehet újra anyakönyveztetni. De addigra, míg megszületik kimondják a válást gondolom, nem? A szavaidból úgy vettem ki, hogy még nincs útban a kicsi. Talán várjátok meg a válás folyamatát, hogy mikor lesz vége és akkor ki tudod számítani az időzítést. Minden jót kívánok!
2008. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz utána a Csjt.-ben--családjogi törvény.

Lehet hogy a válás után még fél év után is a régi párod nevét kell felvenni a kicsinek, mivel törvényesen amikor fogant még a férjed volt.

Nem tudom pontosan, de tutira meg tudod nézni a www.magyarorszag.hu oldalon.

2008. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A válás kimondása után még 300 napig a születendő gyereket a volt férj nevére anyakönyvezik. Szerintem ez egy hülye törvény, mert ha két ember eldöntötte, hogy válik, nyilván nem fekszenek le egymással a válás kimondásának napján, az életközösség pedig kevés kivételtől eltekintve hamarabb felbomlik...


Szerintem várjátok meg, míg kimondják a válást, utána a párod tehet apasági nyilatkozatot (előtte nem), vagy a baba érkezéséig akár össze is házasodhattok, akkor van a legkisebb gubanc az egészből.

2008. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak ha ténylegesen elváltál. Amíg nem válsz el, autómatikusan a férjes neved után kapja a pici a nevét. Esetleg később át lehet íratni.
2008. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Tehet a párod "apasági nyilatkozatot, ", de a dolog elég faxnis,bár elintézhető. Okosabb várni ha lehet,
2008. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem, hogy ha egy lány szül, akkor simán elfogadják az apasági nyiletkozatot, férjes asszony esetében pedig autómatikusan a férj nevét kapja a pici akkor is, ha az anyuka viszi az apasági nyilatkozatot. Mi ez ha nem diszkrimináció?????


Sajnos még a válás után majd egy évig a férj nevére anyakönyveznek :S

2008. júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Férjemmel már több, mint fél éve húzódik a válásunk, hamarosan gyermeket szülök. (Nem részletezném az okot, hogy mi miatt nem jöttünk ki, lényeg, hogy nem ismeri el a gyereket) Sajnos, mivel még házasok vagyunk, az ő nevére kell, hogy kerüljön. Node, ehhez házassági anyakönyvi kivonatot kell vinni.

Én azzal próbálkozom, hogy nem viszek, hátha az én nevemre kerül a gyermek. Már az is jobb lenne.

A párod nevére viszont semmiképp nem kerülhet! Ez a 300 nap valóban igaz, még apasági nyilatkozttal sem kikerülhető.

2008. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!