Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Incelek, mi a helyzet a cölibátust önként vállaló nőkkel? Őket is kiutalnátok férfiak mellé?

Figyelt kérdés

Sokadik incel kérdést olvasva fordult meg a fejemben, hogy róluk még sehol nem esett szó, amikor valaki a nők számára új kötelességeket állítana. Ez a jelenség pedig simán előfordul a fiatal, vékony, egészséges nők körében is.


Az egyházi hivatásra való hajlandóságnak egyáltalán nem feltétele, hogy egy nő ronda és vén legyen. Mély hit kell hozzá, emberközpontú gondolkodás és elhívatottság, ami fontosabbá válik a család alapításnál. Ismertem nővéreket harminc alatt. Bár nehéz egy nő szépségét nővér ruhában megítélni, de a vékony alkat és a szép arc elmondható volt róluk.


Tehát, őket is "újraosztanátok"? Vagy az ő vállalásuk, hivatásuk ébreszt némi tisztelet bennetek?



2023. okt. 13. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
De jó nektek hogy ilyeneken tudtok agyalni 😄
2023. okt. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
De... ha én nem vagyok együtt hozzám nem illő pasival, más meg mondjuk nincs a közelemben, akkor szintén önként vállalom a cölibátust. Miért kell hinnem egy kitalált személyben ahhoz, hogy ne erőszakoljanak meg?
2023. okt. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

A cölibátus mindig nőtlen állapotot jelent. A nők túlnyomó része nőtlen, a leszbikusokat leszámítva.

Szerzetesnőknél nem cölibátus van, hanem szerzetesi fogadalom a szegénységre, tisztaságra és engedelmességre. Nem házasodhatnak meg és nem életnek némi életet, de ezt nem cölibátusnak hívják.

Legalább ilyen egyszerű fogalmakat jó lenne helyesen használni.

Amúgy az incekek is helytelenül használják. A cölibátus egy egyházjogi fogalom, aminek férfi klerikusok esetében van értelme és mindig önként vállalt, illetve a papszenteléskor erre esküt tesznek a jelöltek. Ha egy nem egyházi személy (azaz laikus) nem nősül meg, akár tudatosan, akár mert "nem jutott neki", az nem cölibátus, hanem egyszerűen nőtlenség.

Igen, szavakon lovaglok. De ilyen erővel nevezhetjük az asztalt is széknek, mert négy lába van, tehát ugyanaz.

2023. okt. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Amíg a világ kicsit is normális, addig nem kell hinned semmiben ahhoz, hogy ne erőszakoljanak meg. A kérdésemet azért az apácákról tettem fel, mert esetükben a cölibátus együtt jár egy hivatással, ami cölibátus nélkül nem végezhető.


A Te cölubátusod véget ér, ha megtalálod életed párját. Az övék egy életre szóló döntés, amire esküt tesznek. A kettő akkor lenne párhuzamban, ha Te is örökre elhatároznád (mindegy milyen okból), vagy ha megtalálnád a szerelmet és megházasodnál. (Mindegy, hogy polgári vagy egyházi szertartás által, a lényeg maga a döntés, amit egy életre komolyan gondolsz.)


A fentiek alapján rákérdezhettem volna a házasságban/stabil élettársi kapcsolatban élő nőkre is, de ezek már máshol felmerültek. Nagyjából képben vagyok, ezek hol foglalnak helyet az itt válaszoló incelek elméjében. (Az elme állapotukat most kivételesen nem minősítem, mert én tettem fel a kérdést.) A nővérek helyzetét egy speciálisabb kérdésnek gondolom, és kíváncsi vagyok hogyan viszonyulnak ehhez.

2023. okt. 14. 07:47
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem akartam senkit megsérteni a kifejezések helytelen használatával, legfőképp azokat nem, akikről a kérdésem szól. Rövid kapcsolatom volt csupán a katolikus egyházzal, biztos rengeteg dolog van még ezen kívül is, amiről nem szereztem tudomást.


Köszönöm a helyreigazítást.

2023. okt. 14. 07:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs velük semmi bajom. Ha ezt akarják csinálni, csinálják ezt, az ő döntésük.
2023. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!