Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » El fog múlni valaha a harmadik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El fog múlni valaha a harmadik fél iránti vonzalom, és az ezzel járó gondolatok?

Figyelt kérdés

A párommal 7 éve vagyunk együtt, ez az első párkapcsolatom, és ezt is terveztem az utolsónak. Viszont több, mint egy éve elkezdtem dolgozni egy helyen, és megismertem ott valakit, aki iránt elkezdtem érzelmeket táplálni. Nem tudom, hogy pontosan szerelmes vagyok-e, vagy csak vonzódom hozzá, de biztos nem fellángolás, mert mióta ismerem, érzek egyfajta kémiát köztünk, és ez azóta tart. Biztos vagyok benne, hogy részéről is van valami, egyszerűen látom a szemeiben, a gesztusain, és ahogy viszonyul hozzám másokhoz képest. Azonban én szeretem a párom, vele tervezem a jövőm. Nem mellesleg, ennek a személynek is van egy már sok ideje tartó kapcsolata, és szerintem ő is hasonlóan áll a dologhoz, mint én. Természetesen én nem is szeretnék ebbe beleavatkozni, és a saját párkapcsolatomat igyekszem időről-időre építeni, de mindig furdal ez az érzés a háttérben, és emészt a bűntudat, amiért én is csak egy ember vagyok, amiért én is képes vagyok más felé tekintgetni. Mikor ezt felismertem, nagyot csalódtam magamban, hiszen mindig azt hittem, hogy ha valakivel együtt vagyok, akkor én nem leszek képes ilyesmire, és örökké csak is a páromat fogom szeretni, mást nem is fogok meglátni. Erről a dologról beszéltem a párommal is, és nyilván őt is nehezen érinti, de nem nagyon tudott mit tanácsolni ő sem, mivel neki is 1 kapcsolata volt rajtam kívül. Ami még fontos, hogy természetesen nem csaltam meg sosem őt, kivéve, ha az ölelés annak számít, illetve van ez az "érzelmi megcsalás", de én korábban nem tudtam, hogy ilyen is létezik, mostanában olvastam róla a téma iránt kutakodva.

A kérdésre visszatérve tehát, meg lehet szüntetni valahogy ezeket az érzéseket, illetve, hogy nap mint nap gondolok rá? El fog ez valaha múlni, vagy tennem kell valamit?

Aki a nagyobb távolságot javasolja, annak mondom, hogy működik köztünk már egy ideje egyéb okokból, viszont nem tudom elhinni, hogy ettől bármi is változni fog bennem.


febr. 28. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress magadnak másik munkahelyet és felejtsd el, mert most csak azt éred el, hogy érzelmileg csak erősebben fogsz belé kapaszkodni...
febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom fiatal vagy és naiv vagy. Mindenki életébe el jön a kísértés harmadik személy formájában, de nem mindegy, hogy engedsz neki vagy se. Sajnos, vagy nem sajnos te engedtél a csábításnak és megvan az eredménye. Nem kellett volna idézőjelbe tenni az érzelmi megcsalást, mert létező dolog, te is tapasztalod.

Nem kicsinység, már mióta epekedsz más után.

Mellesleg tudatom veled, hogy mivel érzelmileg csalod a párod nem szereted egyáltalán, te csak ragaszkodsz ahhoz amit a fejedbe vettél, amivel etetted saját magad. Mármint, hogy ő vele fogsz megöregedni. Azért van bűntudatod, mert nem bírtál ellenállni a harmadik személynek.

Hiába nem történik csók, tapi vagy több ölelés akkor is több mint valószínű, hogy flört történt/történik és az tuti frutti, hogy ő jár a fejedben, szívesen ágyba bújnál vele, inkább vele lennél. Szóval az érzelmi megcsalás fogalmát rendesen kimerítetted.

Mindenesetre a fellángolás a szakértők szerint -2+ évig tart. Semmiképp sem szerelmet érzel iránta, ez csak az. Meg persze tudatalatt/felett unod a párod, ami biztosan nem a te hibád. Egyszerűen elmúlt a szerelem és nem lett táplálva a szeretet időközben. Szerinted a legjobb megoldás a szakítás lenne, nem fog hosszútávon segíteni az, hogy eljársz a pároddal programozni, se a feldobott szex. Ráadásul ha a harmadik személytől megszabadulsz érzelmileg majd jön ismét más harmadik személy, vagy neked vagy a párodnak és az sem biztos, hogy a szóban forgó egyénnel nem fogsz ágyba ugrani legvégül. Úgyhogy mindenképp azt ajánlom, hogy szakíts, mondj fel, hagyd békén azt a másikat is, heverd ki a kapcsolatod, békélj meg magaddal is és csak aztán ismerkedj SZINGLI személyekkel.

febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ezek.csak úgy szűntek meg, hogy vagy ő, vagy én eljöttünk arről a munkahelyről. Utána én voltam olyan erős, hogy a chatelést rövidre zártam, így, hogy tényleg szinte zéró kommunikáció lett, egy- két hónap magamban történő elgyászolás urán elfelejtettem. Én így tudtam megőrizni több évtizedes házasságom.
febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerűen fejben kellett volna már a lelkizések ês ölelések előtt megálljt parancsolni. Mindenkinél előfordul az ilyen csak az a kérdês behúzza e a féket vagy enged?

Azt elárulom, hogy sosem fogsz tudni javítani a házasságodon, ha közben a harmadik fél jár az eszedben.

Egyszerűen nem lelkiztek tovább.

febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
El, de addigra tönkremegy a kapcsolatod.
febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

2-es:

Köszönöm a hosszan kifejtett válaszod. Amit hozzá szeretnék fűzni, az az, hogy igen, fiatal és naiv vagyok, éppen emiatt nem tudtam, hogy hol van a határ, és még most sem tudom pontosan. Itt egy olyan esetről van szó, ahol baráti viszony alakult ki köztünk, és hát nem éreztem szükségét különbséget tenni nő-nő és férfi-nő barátság között, így nyilván belementem a lelki dolgokba, illetőleg ugye nem ismertem az érzelmi megcsalást, nem tudtam, hogy ezzel rosszat fogok tenni a jövőben. Az a része az érzelmi megcsalásnak, amit írtál, hogy ágyba bújnék vele, az nem igaz, viszont hogy sokat gondolok rá és lennék vele, az igen, tehát lelki értelemben teljes mértékben. Köszönöm a tanácsod, bár attól tartok, hogy akkor hiába találok újra és újra mást, ez meg fog ismétlődni, és akkor az ember sosem tud megállapodni. Éppen emiatt vagyok azon az oldalon, hogy szeretném a páromat megtartani, mert úgy gondolom, hogy nincs olyan, hogy 1 ember 1 személlyel passzol csak össze az egész világon. Ráadául mást is ugyan úgy meg lehet unni, mert mindenkit ki lehet ismerni kb. 2 éven belül, és úgysem a szerelem tartja utána össze a párokat, hanem hogy mennyire bízhatnak egymásban, számíthatnak egymásra, és támogatják egymást hosszú távon.

4-es:

Igen, ehhez a helyzethez hasonlít a dolog, viszont ugye itt még nincs házasság és gyerek, csak komoly szándékok a másik felé. Köszönöm, hogy belinkelted, így legalább innen is merítkezhetek valamelyest.

febr. 28. 20:56
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen a többieknek is köszönöm a válaszát! :)
febr. 28. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, de én nem értek veled egyet. Nagyon sok pár/sztori létezik olyasmiről, hogy évekig szerelmesek egymásba és nem 4-5 évre gondolok hanem sokkal tovább. Egyébként igen fontos a bizalom, a kommunikáció, de létezik szeretet is és az még erősebbé, mélyebbé, őszintébbé teheti a kapcsolatot, az utód még szorosabb kötelék.

2 év alatt te nem ismersz ki senkit! Igazából senkit sem lehet. Az ember változik élete során, még magadat se ismered ki! Megismerni se ismered a másikat 2 év alatt. Igazából 2 év után ismered meg jobban, akkor múlik el a fellángolás (okosak szerint) és alakul át szerelemmé, vagy se. Akkor tűnik inkább fel, hogy hibái vannak, hogy mégse olyan mint amilyennek hitted, de mégis elfogadod, mert szereted & szerelmes vagy belé egyszerre!

Személy szerint margóra megjegyzem, hogy a partnered viselkedése nem tetszik nekem.

Az mit jelent, hogy igyekszel időről időre építeni a kapcsolatot vele? Egyedül teszed, te találsz ki valamit, rá kell beszélni? Netán hanyagol téged? Ha ilyesmi fennáll és most se iparkodik, hogy mégis valami helyrerázódjon nem tudom nem-e ő lesz az, aki majd lelép mellőled, vagy tart szerető(ke)t. Nagyon vigyázz kiben bízol meg, figyelj oda, hogy ő hogyan viselkedik veled. Nehogy rá pazarold a fiatal éveid aztán kioffol és 35+ éves leszel, akár egyedülálló anyuka.

Azért vagy fiatal, hogy tapasztalj, fejlődj, tanulj. Az említett személy is egy teszt/lecke számodra és te is neki az vagy!

Kaptál egy ébresztő pofont az élettől, hogy helló, nem te diriggálsz nekem és látod okultál valamit.

Kell, hogy érjen inger, sérülés, csalódás is. A személyiséged az által is egyre inkább kiforr, nem élhetsz burokban örökké.

Nekem úgy jön le, hogy félsz csalódni, félsz váltani, igazából félsz élni és ez szomorú, de mint írtam te tudod.

febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!