Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért várja el a pasik többség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várja el a pasik többsége, hogy egy nő házias legyen?

Figyelt kérdés
Úgy értem h elvárják hogy csak a nő mos-főz-takarit-vasal stb.Ez olyan ódivatú sztem! Tőlünk nyugatabbra állitólag már nem igy gondolkodnak a pasik,ott egyenlő arányban osztják fel a házimunkát a felek egymás közt...meg persze a gyereknevelést is...hiszen ez mindkettőjük dolga,nem? Mért nem változik a szemlélet itthon? így semmi kedvem nem lesz férjhez menni...irjatok minél többen,komolyan érdekelne hogy mit gondoltok erről,remélem nem csak én vagyok a túl felvilágosult...:D
2008. júl. 14. 12:07
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
19%
Nem várják el ez a nők kötelessége.És a pasik meg nem szeretnének olyan helyen lakni ahol a ház csupa retek.
2008. júl. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Na pont erről beszéltem...ők is ugyanúgy ki tudnak takaritani,ha zavarja őket a kosz,nem??
2008. júl. 14. 12:25
 3/48 anonim ***** válasza:
91%

Szia hát sajnos igen, ez részben a nők kötelessége, ők teremtik meg az otthont. Erre a megoldás az, hogy olyan párt keressél magadnak, akinek nincs olyan nagy elvárása, ezt úgy értem, hogy én is mindent megcsinálok, néha kedvve néha kevesebbe, de nem horkan fel a párom, ha egy nap nincs kaja, hát mást eszünk, vagy ha másnapra marad a mosogatás, és ha kell segít(sen) ő is!

Másképp nem tudnám elképzelni, nekem sem megy az a nagy háziasszonykodás mindig.

De van aki úgy nevelődött és azt látta otthon, és képes az egész napját a konyhában tölteni, befőtteket felhalmozni...

Én nem is kedvelem azokat a pasikat, akik elvárják, hogy ők a kanapén tévézve, gépezve eltűrik, hogy a nő egész nap csak dolgozik... nem ebből én sem kérek!

2008. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem itt a nemek szerepén van a hangsúly, mi nők eleve ugy szocializálódunk, h a háztartási munkák a mi feladataink... Ez persze nem jelenti azt, h a férfiak nem segithetnek mondjuk a főzésben vagy a takarításban, sztem minden csak megbeszélés kérdése. vannak olyan olyan férfiak, akik szivesen főznek viszont vannak olyanok, akik óckodnak a konyhától. Nem vagyunk egyformák, de sztem léteznek igenis házias férfiak, akik szivesen segitenek otthol.
2008. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Én több mint 5 éve élek párkapcsolatban, és az én pasim eleinte nem segített semmit a házimunkában, és ez baromira idegesített. De addig magyaráztam neki, hogy azért ha nem is segít, de legalább könnyítse meg a munkámat.

Pld: "zoknigombóc" szindróma, benthagyta a tányért a szobában, összevissza ruhák, zsepik, stb.

Sikerült annyira megnevelnem, hogy mostmár néha főz is, kitereget ha megkérem, leviszi a szemetet, meg ilyesmik.

Jó, nem egy nagy dolog, de azért egy pasitól mégis valami.

Sajnos csodát nem lehet várni. Régen az volt, hogy a nő otthon rendezte a gyerekeket meg a háztartást, a férfi meg melózott.

Ma ugyanez a felállás, csak már a nő is melózik + a háztartás + gyerekek.

És ezt nem érti meg a legtöbb pasi, hogy azért mi sem vagyunk állatok.

Este hazajövünk fáradtan a munkából, a férfi leül a tv vagy a sz.gép elé, mi meg akkor mosunk, meg főzünk, meg megpróbáljuk rendbe vágni a kérót és akkor még ott az esti szex... ezért megy tönkre sok házasség, mert nincs kompromisszum és megértés. Nem fogják fel, hogy mi nők többet dolgozunk.

2008. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
28%
Nézzük csak..... az elmult pár ezer évben asszem így volt és ezt már nagyon megszoktuk. Egyébként meg azért mert munka után olyan otthonba hazamenni ahol mondjuk finom étel vár nagyon jól esik. bocsi hogy kiábrándítalak de szinte mindenhol ez a helyzet, nem pedig csak 'itthon'. Najó... vannak olyan helyek ahol csak még rosszabb.
2008. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk talán azért mert ez volt a nőnek a feladata a világmindenség óta? Mi az, hogy ódivatú??? Az ilyen kérdések és elmejárások miatt olyan buták a nők mint ezek. Mindegyik férfiasabb akar lenni és férfi munkát csinálni holott nem ez a dolga. Ha még ahhoz is lusta vagy, hogy gondoskodj a leendő családodról akkor óvok tőled minden tartós kapcsolatra vágyó férfit. Ha meg férfiasabb akarsz lenni akkor mennyél ki valami építkezésre segédmunkásnak és told a sittes talicskát. Beszarok rajtad vazz..
2008. júl. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolónak üzenem h nem akarok férfias lenni egyáltalán,teljes mértékben NŐ vagyok!! Én azt értem h régen ez volt a felállás,mert akkor a férfi dolgozott egész nap, a nő meg otthon csinálta a tennivalókat,nevelte a gyerekeket. Igy még rendben is van. De ma az van,hogy a nők is dolgoznak melóhelyen,nem is keveset,ugyanannyit mint a pasik...ezért ha hazamennek,akkor nehogy már csak a nőknek legyen még otthon is kötelességük? Én ezen akadok ki.El van tolódva az arány...
2008. júl. 14. 12:47
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Ha ez a nők dolga, akkor ti pasik meg csak adjátok a lóvét haza, akkor mi nem megyünk melózni, otthon leszünk egész nap, neveljük a kölköket meg összerottyantunk minden nap valamit a konyhában, ragyogni fog a kéró és mindenki boldog lesz! Na.
2008. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

12.30 és 12.48-as is én vagyok.

Látod, ugyanezt monom én is, de ezek az idióták nem értik meg, egyszerűen nem fogják fel, ahogy mondod, az arányokat.

Odáig azt aláírom, hogy a takarítás meg a gyereknevelés a nők dolga. Ez így ok. De akkor nem kéne dolgoznunk, nem?

Akkor tartsanak el a pasik minket meg a kölköket, mint régen! És akkor senki nem fog ugatni! Csak az már nekik büdös.

Jajjjj, de mérges tudok lenni ilyenkor. Ja, és még menstruálunk is, és akkor is van házimunka, meg gyerekek, és akkor jon az orál hét mi? Fasza...

2008. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!