Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha úgy érzem hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha úgy érzem hogy barátom elhanyagol, nem figyel rám annyira, nem törődik velem annyit, mint régen? És szeretném ha jobban kimutatná, hogy szeret vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Valamivel több mint 1éve vagyunk együtt, 11hónapja távkapcsolatban. Általában 1-2hetente találkozunk, de volt már olyan is hogy 6 hét volt. Én érzem, hogy szeret, csak nem tudom hogy mennyire és néha elbizonytalanít. Eddig jól megvoltunk, de az utóbbi időben kevés ideje van rám, mert itthon is dolgoznia kellett. Lehet, hogy ezért érzem is úgy hogy elhanyagol. De ha nincs rám annyi ideje akkor is szeretném tudni, hogy fontos vagyok számára, örülnék ha valahogy jelezné.

De mostanában, ha együtt vagyunk sem figyel rám annyira. Néha úgy érzem hogy kevésbé érdekli az is hogy mit beszélek neki.

Ráadásul általában rossz kedve van látom rajta, hogy valami nincs rendben - ami nem feltétlenül velünk kapcsolatos, de kitudja - de ha rákérdezek nem mondja el.

Hogyan érjem el hogy mutassa ki az érzéseit, és tudjam hogy fontos vagyok neki? Én akkor is szeretném érezni hogy fontos vagyok ha nincs velem (igaz az utóbbi időben még ha velem is van, akkor is kevésbé érzem hogy így lenne)


2008. márc. 10. 17:35
 1/4 A kérdező kommentje:

és az milyen lenne ha ezt leírnám neki levélben??

mert a beszélgetés nem hiszem hogy eredményes lenne, mivel ha olyan a kedve akkor úgysem húzok ki belőle egy szót sem, annak meg nincs értelme szerintem hogy csak én "papoljak" neki.

2008. márc. 10. 17:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

bajban vagy (mintha nem tudnád...)


A dolog több okból is necces.

Egyrészről a férfi alapból nem kommunikatív alkat, alapvetően egyengébbek a verbális képességei, mint a nőnek. Másrészről a férfi problémamegoldó. Ráadásul úgy van drótozva, hogy a problémát magának kell megoldania. Egy problémáról beszélni a gyengeség jele, mert csak akkor szükséges, ha egyedül nem tudja megoldani. Ehez jön még az, hogy egy párkapcsolatban a férfi a kapcsolat őre, a védelmező,ő vigyáz arra, hogy minden rendben legyen. Legalábbis a gondolataiban. Veled beszélni egy problémáról duplán megalázó, hiszen nem elég, hogy be kell ismernie, hogy egyedül nem képes megoldani, de még annak kell beismernie, akit elvileg védenie kellene.

Ezért inkább hallgat. Egy havernak elöbb beszélne a gondokról, mint neked, és nem azért mert ő fontosabb, hanem éppen ellenkezőleg.

Ha kérdezgeted, azzal gyakorlatilag arra akarod rávenni, hogy beismerje saját bukását.


Ez így persze erősen sarkított, de a lényeg jól látszik.


Tehát, ne kérdezgesd, ha segíteni akarsz először meg kell nyugtatni, el kell lazítani. Hozzábújni, hogy érezze a jelenléted. Nem beszélni. Esetleg felajánlani, hogy megmaszírozod.

Ha érzed, hogy ellazult, vagy legalábbis nem annyira feszült, akkor kezdeni vele beszélgetni. De nem a dolgok közepébe csapni, hanem valami semleges, veszélytelen témáról. Az is fontos, hogy a téma ne legyen újabb probléma felvetése. Próbálj uralkodni magadon. A nők hajlamosak egyszere több eseményről több szálon beszélni, sok szereplővel, színesen. Csakhogy egy ilyen szöveg feldolgozása még a kipihent férfinak is nehézkes (te nem is figyelsz arra amit mondok effektus), hát még egy fáradtnak.

Érdemes megpróbálni úgy irányítani a beszélgetést, hogy (pl. ha a munkájára vagy kiváncsi) magyarázzon neked. (ez olyan izgalmas, hogy te miket tudsz...) Ha úgy tetszik tanítson. De vigyázz, értsd is amit mond, különben oda az egész, mert megsértődik.

2008. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

OK, én azt értem amit írtál, el is fogadom, megértem. És nem is faggatom, ha akar róla beszélni úgyis tudja hol talál.


Csak azt hogy érjem el hogy mutassa ki hogy fontos vagyok? Nem kellenének nekem kitudja milyen nagy szerelmi vallomások, apróságokkal is beérném. Pl. Ne csak én bújjak oda hozzá hanem ő is bújhatna többször, és ne csak én masszírozzam meg őt, hanem ő is engem néha. Kértem már rá de mint aki meg se hallotta, erre is értettem, hogy nem figyel rám.


Nem veszi számításba hogy nekem mi lenne a jó

2008. márc. 10. 19:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos szerintem ezt el kell fogadnod, hogy ilyen a párod, ha pedig nem megy akkor ennyi. Nem minden pasi olyan mint a filmekben (sőt ritka), ezt be kell látni. Elinte én is ilyenekkel küzdöttem mint te, de rá kellett jönnöm és be kellet látnom, hogy a párom ilyen és nem tud megváltozni, pedig beszélgettünk erről, és mondta hogy ő ezt nem érzi, hogy elhanyagolna, meg majd próbálkozik. Én is csak apróságokra vágytam volna, meg virágra a szülinapomkor. Egyszer pl akumlátort (4 db újratölthető ceruzaelem) kaptam tőle :), ami hasznos és nem volt olcsó akkoriban, szerinte ez jó ajándék, mondjuk azóta nem vesz ilyesmit, ebben fejlődött. Már lassan 6 éve együtt vagyunk és nehéz volt ezt elfogadni, mert én mindig megleptem meg kedveskedtem neki stb. ő meg nem, nem látta szüségét, de attól még szeret.
2008. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!