Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm egyáltalán nem tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm egyáltalán nem tud bánni a pénzzel, és ha elmagyarázom neki, vagy felhívom rá a figyelmét sem esik le neki, hogy baj van a pénzkezelésével, és ez nagyon irritál, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még egy viszonylag friss kapcsolat, és csak az utóbbi 1-2 hónapban vettem ezt észre.


Nem azt várom el tőle, hogy sanyargassa magát, és azt sem, hogy olyan szinten tudatos legyen a pénzügyekben, mint aki napi szinten befektetésekkel foglalkozik, de az, hogy semennyire nem tudja megfogni a pénzt egyszerűen egy vicc, vannak hónapok, amikor én is csak pár 10 ezer forintot tudok félrerakni mert minden összejön, de az, hogy a gyári munkás fizetését már a hónap közepére elkölti úgy, hogy otthon lakik még a szüleivel és nem fizet bele semmit a rezsibe az nevetséges.


A legújabb iPhone törlesztőrészletet fizeti, valamennyit fizet a kocsira gondolom benzin, csak ruhára elköltött előző hónapban 120 ezer forintot, miközben a régieket dobálja ki, mert neki nincs ideje eladni őket, nasi, sok kínai oldalról rendelt kacat, szobadekorációk, teljesen 0 pénzügyi tudatossággal rendelkezik, és ez engem nagyon zavar, mert én meg minden hónapban vezetem a költségeim, és próbálom megfogni a kiadásaim.


Amikor szembesítettem vele, hogy ez így nem jó akkor azt mondta, hogy a pénze nagy része a macskára ment el, ami nyilván nem lehetséges, mert macskatulajdonosként tudok, hogy nem mehet el havonta több száz ezer forint a macskára úgy, hogy az nem beteg.


máj. 10. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Alap értékrendben, általános kultúrában, de emellett

- szexuális kultúrában

- pénzügyi kultúrában

igenis fontos a hasonló szemlélet egy párkapcsolatban.

Majd megtanulod.

A kérdés itt csak az, hogy

- mennyire tudod ezt a köztetek lévő hatalmas különbséget tolerálni

- megéri-e ezt tolerálni

- akar-e, tud-e fejlődni, változni (vagy akár te akarsz-e, tudsz-e felé fejlődni, változni, hedonistább lenni stb.)

Majd rájössz, hogy nem feltétlenül.

Én már vén h..lye vagyok hozzád képest, így azt mondanám: nem éri meg a belefektetett energiát és éveket, hogy egy felelőtlenül gondolkodó embert MEGPRÓBÁLJ átnevelni (és nincs is rá garancia, mert vagy sikerül vagy nem még akkor is, ha esetleg akarná, de nem szokták…)



…biztosan a legjobb helyen vagy ebben a párkapcsolatban, ahol csak lehetnél, amit csak megérdemelnél?

máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Én pont az ellenkezője vagyok, engem az exem pont ezzel csesztetett hogy fukar vagyok, meg hogy mindenre sajnálom a pénzt :D
máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Keress egy filléreskedő nőt.
máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Az azonos pénzügyi kultúra nagyon fontos, és nem hiszem, hogy felnőtt ember esetében ez "tanulható", ha magától nincs meg benne az akarat. Én biztosan nem akarnék ilyen különböző emberrel tervezni, mert nem vagyok az anyukája, hogy állandóan helyette is gondolkodjak, meg helytálljak anyagilag.
máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan barátom akinek az átlagos havi költése 800 000 forint úgy hogy nincs gyereke,szóval csak magára költ és saját bevallása szerint egyáltalán nem él nagy lábon. Amikor erről esik szó inkább rá szoktam hagyni,meg sem próbálom meggyőzni az ellenkezőjéről mivel teljesen máshogy látjuk a dolgokat. Mivel mindenki a saját sorsáért felel nincs is ezzel semmi probléma. Viszont egy komoly kapcsolatban a két ember közösen kell hogy dolgozzanak a közös jövőjükért és ez nem megy két teljesen különböző felfogással.
máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És mit gondolsz van így jövőtől #5-ös válaszoló?
máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy nem a baratodrol volt szó, elnézést 😅
máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így nincs jövőjük mert én legalábbis nem tudnék elviselni magam mellett egy olyan nőt aki iphonera meg ruhákra meg hasonló baromságokra szórja a pénzét,egyszerűen napi szinten felidegesítene ezzel,nem tudnám tisztelni,nem látnám azt hogy hogyan lehetne bármit is tervezni vele. Én a nulláról összehoztam magamnak egy hitelmentes lakást,nem kell albérletben megrohadnom. Égy német munkászállón vegetáltam 6 évig. Ha iphonra meg ruhákra meg minden szarra vertem volna el a pénzemet akkor ez most nem lenne. Egy telefon az nem érték,a ruha az nem érték,ezek csak kacatok. Ami érték az az ingatlan,a föld vagy a részvények például. Aki ezt nem látja,nem képes felfogni az a szememben még gyerek,azzal én nem tudnék tervezni közös jövőt.
máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!