Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom anyukája aranyos, kedves, nem akarom megsérteni, de sok belőle minden hétvége! Hogyan tudnám csökkenteni sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Meleg pár vagyunk, öt éve együtt, amikor összejöttünk két hónapig az édesanyjánal laktunk, mert külföldön dolgoztam és nem volt itthon házam.

Miután megvettem a házat és elköltözünk, nem terveztem minden hét végét vele tölteni, de ő mindig sír a fiának, ha egy hetet kihagyunk.

Nem mehetünk el úgy színházba, moziba, kirándulni, hogy ne jöjjön velünk.

Van másik fia is, ott unoka is van, mégis csak a páromat hívja, hogy magányos (pedig a másik fia 10 percre lakik tőle, mi pedig 150 kmre).

Hónapok óta én már nem vagyok hajlandó a hétvégét nála tölteni, inkább egyedül vagyok vagy barátokkal, saját családdal vagyok. Az én anyámmal jó kapcsolatban vagyok, de eszembe se jutna hetente 2 napot vele tölteni (nincs is rá szüksége, sok barátnője van, plusz neki is van egy unokája)

Sokat beszéltem erről a párommal, de hiába ígéri meg, hogy nem megy annyit az anyjához, ha felhívja hogy itt mennyire elhanyagolja és magányos, akkor megy hozzá. Olyan szinte nem volt, hogy két egymást követő hétvégét az anyja nélkül töltsünk


máj. 7. 00:53
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nem neked kell megoldani, hanem a párodnak kell a sarkára állnia, kinyitnia a száját és érvényesítenie az ő akaratát!! Az övét! Mi az ő akarata? Eddig csak a tiédet hallottam, meg hogy megpróbálod őt rávenni, hogy azt csinálja, amit te akarsz. Egyezik egyáltalán a tiéddel? Erről beszélj vele. Felnőtt kapcsolatban a párunk az első, nem az anyánk. Ha idáig ő nem jut el, te aztán pattoghatsz. Kommunikálj vele erről, hogy akkor mit is akar ő.
máj. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Kettőn áll a vásár, vagyis a párodon és az anyján. Igazából a mamának kéne leszakadnia már, de ha ezt nem teszi meg, akkor a fiának kéne már leválni a csecsről.

Soha nem értettem egyes anyák miért csimpaszkodnak rá a felnőtt gyerekükre, ezáltal élrtképtelen óriáscsecsemőt csinálni belőlük.

Itt a mama önző, nem keres elfoglaltságot magának vagy csak szimplán nem akarja hogy ti együtt legyetek?

máj. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Pont ahogy leírta a két válasz eddig, ezt neked kell leboxolnod otthon a pároddal, és neki kell a sarkára állni.


Amúgy vegyetek egy kiskutyát az anyukának, hogy valami lefoglalja.

máj. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Lehet,hogy nyers vagyok,de nekem ilyen ember nem lenne már a párom.Sosem a szülő az első,főleg,ha kapcsolatban van az ember.Háza van,saját élete és egy bizony, mamakomplexusos párja ..?!

Már abba se mennék bele,hogy színházba eljöjjön velünk.Szerencsére mikor párom volt,ilyen fel sem merült,pedig az ő anyja is próbált belefolyni az életünkbe,de ott,előttem egyszer és mindenkorra úgy leoltotta a mamát,hogy többet nem volt ilyen gond. Sajnos vannak emberek, akik csak abból értenek,ha elkerülik őket, vagy élesen mondják el a véleményt nekik.

Párod akaratgyenge, anyja pedig lelki zsarnok. Ha a párod nem áll a sarkára,akkor ebből nem sok jó várható a jövőben.

Az nem várható el,hogy magányosan,vagy barátokkal töltsük el a hétvégét egy idős nő hisztije miatt.

máj. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Párom anyja elvált, van egy kiskutyája

Még dolgozik.


Tavaly a munkám miatt 5 hónapot külföldön éltünk, napjában többször is hívta a fiát. Kétszer 10 napra eljött meglátogatni (egyszer az én anyám is eljött)


A másik fia nem messze lakik tőle, de vele nem csinálja ugyanezt.


Amúgy jóban vagyunk, mindig süt főz, amikor nem megyek a párommal küldi amit készített. Lehet vele beszélgetni minden témáról, de ha arra kerül a sor, hogy egy hétvégén nem látja a fiát, elkezd mártírkodni

máj. 7. 04:55
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Sértődés nélkül sehogy sem. A párodnak lesz dolga, le kell válnia az anyjáról, de fájni fog.
máj. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Érzelmi zsaroló toxic.nekem is van ilyen rokonom akihez ha nem megyek drámát csinál belole, még a rendőröket is rámhivta mert nem veszem fel a telefont. És csak velem csinálja meg ezt tesomat másokat békén hagy élni csak engem nem. Mert csak én vagyok annyira gyenge érzelmileg hogy látogatom es nem sz.rom le. Azokat szokták igy kihasználni meg azokra tapadnak igy.
máj. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Először kedvesen közlitek vele (lehetőleg a párod, mert ő a gyereke) hogy nagyon szeretitek, nagyon aranyos, nincs vele bajotok, DE ti már külön kis családot alkottok, és élnétek közösen az életeteket. Nem áll szándékotokban megszakítani vele a kapcsolatot és a programokat, de ezt havi 1-2 (vagy ahogy ti gondoljátok) alkalomra terveznétek, a többi hétvégét kettesben töltenétek el.


Ezt egyszer, nagyon max kétszer mondjátok el neki, tisztán és egyenesen.


Ha ezek után is erősködik, akkor engem nem érdekelne, hogy megsértődik. Ez a szitu, fogadja el.

máj. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukanak elkellene fogadni, hogy a kisfia kirepült már a fészekből, és felnőtt önálló életet él egy párkapcsolatban!

Azzal nem is lenne semmi gond ha hetente meglátogatná az anyját egy ebédre, de nála tölteni az egész hétvégét 2 napot ez komoly? Illetve azért sem reklamálhatna, ha kimarad 1 hét, ez már érzelmi zsarolás és követelőzés, miért kell ilyen kötöttségnek és elvárásnak kitennie a gyerekét? Elvileg a hétvége a szabad napotok ami kettőtökről kellene szóljon, amikor azt csináltok amit akartok közös programok stb... Ez nem normális és nem vagy köteles ebben részt venni! Azért, mert 2 hónapot nála laktatok, még nem tartoztok neki azzal, hogy minden szabadidőtöket hétvégét vele töltsétek el! Amikor valaki így magában van, sajnos hajlamos átmenni ilyen önzőségbe, hogy a gyerekétől elvárja, hogy még mindíg rendszeresen ővele legyen!

Én 34/N vagyok, sok embertől hallottam hogy kell a gyerek, mert öreg korodban nem lesz senki aki feléd néz blabla! Nos nem azért kell gyereket szülni, hogy a gyereked időskorodban téged babusgasson, hisz neki már önálló élete lesz és nem is várhatnám el!

Nem tudom hány éves a párod anyja, de ha dolgozik gondolom még abban a korban van, hogy simán ismerkedhetne más egyedülélő szintén elvált férfival, lenne saját társa, saját élete és nem tőletek várná el, hogy oldjátok a magányát! Ha már semmiképp nem akar ismerkedni, akkoris eljárjatna nyugdíjas klubokba, vagy barátnőivel hétvégén akár elmenni ide-oda és nem otthon várni a felnőtt gyerekét minden hétvégét! Az a baj, hogy nagyon egyedül van, és nincs semmi elfoglaltsága!

máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontosak a részletek, ne arról írogass. Beszéld meg a pároddal, hogy neked mi az igényed, és kérdezd meg, hogy neki mi. Beszéljétek meg. Ez nem attól fog megoldódni, hogy ide leírogatod hogy pontosan mit csinál a mami.
máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!