Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párommal kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párommal kapcsolatban túl erős bizonytalanságot érzek, akkor fel kellene adnom?

Figyelt kérdés

Úgy látom, ő jól érzi magát.

Én viszont azt érzem sokkal magasabb szintű jelekre vágyom elköteleződést illetően. Bennem van a hiba, hogy ilyesmibe vergődöm, más nő, aki tudja mit akar, és nem kapja meg, látja hogy a másik nem tudja megadni, bizonytalan, tuti kilép.


Sok-sok hibám van, ami miatt valószínűleg nem vagyok meggyőző egy igazán komoly kapcsolatot illetően. Úgy vélem ezek a dolgok túl nagy mèrföldkövek, mert szóba hozta őket.

Egyetemista vagyok, tehát nincs teljes állású keresetem. Új munkát kell keressek szeptemberől, még nem adtam be a jelentkezésem, mert sok volt az egyetemi teendő, de sokat kérdezi, mikor teszem meg, emiatt úgy vélem, neki ez kicsit nem fér bele, hogy ülök rajta. Nincs jogsim, 5x buktam, túl nagy csalódás volt ez nekem, nem akarom újrakezdeni, pedig látom, érzem, hogy kéne, de egyelőre nem akarom napirendi pontra tűzni. Ő is mondta, hogy megérti, de ez elég fontos azért a mai világban. Plusz ez részéről semleges, hogy a családi hátterem enyhén szólva picit gázos. Nem szívesen mutogatnám őket neki, utaltam rá, de azt mondta nem szükséges elmennünk ezért a szülővárosomba (3 hónaposak voltunk akkor).


Az ő családi háttere teljesen okés, mégsem mutat be a szüleinek, ez ad nekem bizonytalanságra okot. Közös jövőről nagyvonalakban sem említett soha semmit, bár az a helyzet, hogy ő elég laza és flegma alkat, cserébe nem valami rugalmas és én cseppet sem vagyok az a laza, optimista típus, aki ebben a bizonytalanságban sokáig elleszek.


Én már kérdezgettem arról, milyen félelmei vannak, miért is jó velem, mivel lehetne boldoggá tenni őt és semmilyen konkrét választ nem kaptam. :( Totál a sötétben tapogatózóm.


Tényleg, az alapján amit leírtam, úgy érzem többet tudok elmondani, milyen kifogásolni valója lehet velem kapcsolatban, mint amennyi dolgot igazán szerethet.


Én próbáltam őt megérteni a lassan 1 évünk alatt, elképzelni, mi járhat a fejében, mi fontos neki, mi nem, de nem tudtam meg eleget max. Csak sejtem, hogy ő most még túl laza és túl független, én nem látom hol kapcsolódhatna az életünk és leértékelem magam, mert mégis miféle biztonságot/bizalmat adhatok neki, amíg nincs is rendes munkám, rendes fizetéssel, meg tudom érteni, hogy ez egy dolgozó fèrfinak kényelmetlen, és hogy egy ilyen lányt be se mutatna otthon, mert semmit se raktam le az asztalra???


Tudom, hogy én sem tudom mi lehet a fejében, ha nem kérdezek rá, de nem tudom hogyan kellene asszertívan elbeszélgetni vele arról, hogy engem bánt, hogy nem kaptam semmilyem tipikus megerősítést, ami a legtöbb kapcsolatban megvan, nagyon hiányzik valami azt érzem.


Ő nagy gamer, úgy fogalmaznék egyenileg meg csapatban is szintet kell lépegetni apránként. Én úgy érzem most még nem vagyok elég magas szinten a szemében, de engem ez az érzés kicsinál...



máj. 1. 15:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
0%
Hány évesek vagytok?
máj. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Férfikent engem nem erdekel a parom keresete es amig boldog addig az sem hogy milyen a munkahelye. Ettol fuggetlenul szoktam utalgatni en is, mert neha kell az embernek egy kis lokes , hogy elerje amit akar. Es ki adja meg ha nem a baratod.


A jogsi tenyleg hasznos es rengeteg nonek nincsen, illetve ha annyira rossz vagy a vezetesben akkor veszelyes is. Valamint nagyvarosba kevesebbet hasznalom az autot pl en is. Ezt megertem ha azt akarja hogy letedd , mert barmikor jol johet. Pl ha el kell hozni valakit valahonnan vagy ha baj van. De ha nem tudod letenni akkor elfogadnam ezt is. Es szerintem o is megertené.


En konnyen elkepzelem egyebkent hogy boldog a baratod es nincs veled semmi kulonosebb gondja.


A csaladi helyzet az mindenkinel egyedi. Nekem is volt kapcsolatom ahol undorito volt a baratnom csaladja, de ettol még ot magat szerettem .


Inkabb arrol lehet szo, hogy nem erzi szukseget hogy kulon kiemelje miert van veled es hogy bizonygasson, hogy mennyire szeret teged. De ha neked erre van szukseged, mert mondjuk nehez idoszakon mesz keresztul az egyetem es a munka mellett vagy csak hianyzik egy kis torodes, akkor mindenkeppen mondd meg neki. Nem kell taktikázni meg tulgondolni meg felni sem. Csak beszelj a baratoddal, kulonben fogalma sincs mi a gond.

máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy 28 évesek vagyunk, nekem nagyon nem itt kellene tartanom, hogy még csak egyetemista vagyok, de tanár végzettséggel nem igazán láttam a jövőm.
máj. 1. 15:37
 4/35 A kérdező kommentje:

Ja és emiatt ismerkedni se mertem, mert annyira leértékeltem saját magam, hogy pszichológushoz jártam, ott jöttem ra, hogy én is ezt akarom csinálni. Csak azóta arra is rájöttem, hogy egy pszichológus se keres többet eleinte egy tanárnál, de legalább lehet hova fejlődni, míg az oktatás az egy szégyen...


2-es köszi a válaszod, alapvetően tudom, hogy ezek bele kell férjenek, de igen, jól esne bármi megerösítés, hogy nem csak heti párszor jó velem, hanem lehetne több is.

máj. 1. 15:42
 5/35 anonim ***** válasza:
0%

Most 28 éves pasitól te mit vársz? Nősüljön meg?

Nagyon is korának megfelelően él szerintem.

máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
31%

Kicsit eltertunk a tematol es kezdem ugy erezni, hogy inkabb a felrelepest tervezed, mint a kapcsolatodat rendbehozni.


Megertem a helyzetedet, mert en is megcsusztam az egyetemmel, kulonbozo okok miatt. De ettol még lehet ismerkedni es szoktam is. Kevesebb problemat okoz, mint gondolod. Nőként meg bele se akarok gondolni milyen egyszeru lenne...


Ezt meg nagyon sokszor hallom már a nőktol , hogy ok el akarnak menni pszichologusnak. Kozbe meg az illeto a sajat baratait, parjukat, csaladjukat sem ismerik, lelkileg gyengek, megbizhatatlanok es tulajdonkeppen sajat maguk szorulnak pszichologusra. Bocsánat, ha indokolatlanul teszlek be kozejuk, de szerintem ha a sajat parodat sem ismered akkor jobb lenne a tanár karrier. Pszichologusnak lenni azert nagy felelosseg .


Illetve egy masik dolog. Hogyha azert gondolkodsz ismerkedesen, mert eppen a baratod hata mogott akarod megtalalni az uj partneredet es megcsalni, majd kidobni amikor mar megvan a kovetkezo srac , akkor abban nem akarok reszt venni, mert undorodom az ilyen noktol.


Nem ismerem a kapcsolatotokat , de azert igy elsore eleg normalisnak tunik es megerdemli a srac, hogy vagy addig szakits vele amig nincs más a helyere. Vagy pedig megjobb, ha megbeszeled vele ami bant es megoldjatok. Magadat pedig nem szabad ennyire lenezni. Az egyetemet el fogod vegezni es lesz allasod , mint barki masnak. Biztos neked is jo okod volt ra , hogy keson vegeztel es biztosan van a karrier mellett ezer mas dolog amiben jo vagy .


Nameg az sem szabaly , hogy egy kapcsolatban ennyire meg annyira jonak kell lenni. En szeretem az olyan kapcsolatot ahol a felek epitik egymast egy segitenek a masiknak, ezert nem gondolom, hogy baj lenne ha lokdos teged elore fele, sulival, jogsival, barmivel, amig mellette elfogad teged es szeret teged, fuggetlenul , hogy sikerult-e.


Ha egyebkent jol kijottok es boldogok vagytok akkor becsuld meg es vigyazzatok egymasra .

máj. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

6-os te nagyon félreértetted a dolgot. 27 évig szűz voltam, mert annyira nem voltam egyben magammal, hogy nem mertem ismerkedni, csak Badoon voltam fent 10 hónapig, majd máshol kint találtam meg a mostani párom, most se lenne gőzöm se hol kéne, hogyan kéne ismerkedni, ennyire nem értek hozzá.


A helyzet nem ilyen egyszerű, igazából nem vagyok tanár, egyetemen oktatok, mert PhD hallgató vagyok, csúszok 1 évet, és a felsőoktatási elvárások ezért a fizetésért nekem nem érik meg, plusz más városba kéne költöznöm, ugyanis annyira nem keresnek kutató-oktatókat, mint amennyi címet elnyernek, tehát ezzel a végzettséggel nem mindenkinek lesz egyetemi munkája, el kell menni mást csinálni, nemcsak nekem. És egy kollégám sincs aki meg lenne elégedve a fizuval, csak szerelmesek a kutatásba és én ebbe sajnos nem lettem szerelmes, nem vagyok tehetséges sem. Nagyon nem érzem jól magam ebben az egészben, mondhatni teljesen kiégtem, annyira nem tudok rezonálni ezzel a karrierúttal.


A pszichológia diplomám megvan, ezzel mentem PhD-ra, és azért is mentem bele mindenféle terápiába meg önismereti folyamatba, mert egy pszichológusnak jobban kéne kezelnie a saját dolgait, jobban kéne vezesse a saját életét. Amiatt is értékelem le magam, mert aki PhD-t kezdett velem, az jobban áll vele, aki pszichológus lett, az jobban áll 4 év után, szakképzésen vannak, magánoznak, van aki mindennel, mert a magánéletével is jobban áll 28 évesen, mint én és ők mind pszichológusok, ugyanezen egyetemen képződtek. Nagyon magas a társadalmi stigma ezzel kapcsolatban, hogy egy pszichológusnak milyennek kéne lennie, ebben igazad van, és én elég sok utalást kaptam arra vonatkozólag, hogy lelkileg nem fogom bírni. Nehéz, mert mást meg nem akarok csinálni, nem elégítene ki, segíteni akarok másoknak.


Munkahelyem is itt sajnos csak akkor lesz, ha kvázi bekuncsorgom magam, mert hirdetés most épp nincsen, egy barátnőm esetleg be tud ajánlani, de semmi garancia, hogy felvesznek oda iskolapszichológusnak. Amúgy meglepően sokkal jobban értek a gyermekpszichológiához, mint a felnőtthöz, ugyanis nem felnőtt klinikai mesterre jártam, bár utólag ezt is megbántam, nem kellett volna ezt a PhD-t erőltetni és akkor lenne egy olyan karrierutam amire talán még büszke is lennék.


De most már mindenki szerint meg kéne írjam ezt a disszertációt csak épp semmi motivációm nincs hozzá, leülni sem bírok szakirodalmazni, ez az a kiégési szint, amiből nem tudom hogy lehet felállni, a párom szeretete és biztatása ehhez kevés. Plusz én edzeni sem járok el, nem vagyok egy vékony alkat, félek ezt is megunja egy idő után.


Csak szerintem ez így nem megy, hogy semmi stabilitás nincs most az életemben, de legalább egy kapcsolattól várnám akkor a biztonságot, mikor magamnak kéne ezt megadni, ő nem fogja, ő semmit nem tud tenni azontúl, hogy biztat. Komolyan olyan sz*rul vagyok, hogy kitakarítani sem bírom a lakást, mert 0-24 szorongok, bűntudatom van, hogy otthon vagyok, írnom kéne, nem tudok, nem csinálok kb. semmit csak az óráimmal meg a hallgatóimmal törődöm, de az csak egy félállás.


Komolyan nem értem miért van velem, de azt megérteném, ha emiatt nem biztos bennem és mondjuk emiatt nem teszi meg azt sem, hogy bemutasson a szüleinek, mert ez a szitu velem akkor is gáz lenne, ha nem lennék pszichológus. :(

máj. 1. 17:49
 8/35 anonim ***** válasza:

/2-es,6-os/


Örülök, hogy félreértettem :)

Van tanár ismerősöm és jobbakat nem tudok mondani sajnos, tenyleg nem egyszeru nekik. Bár sok lehetoseg van az oktatasban es az egyik legbiztatobb startup ágazat tudtommal , szoval nem mondom , hogy rossz szakmát választottal, de nem egyszeru es sok idot bele kell olni .


Az egyetemrol meg annyit, hogy nem erdemes magadat masokhoz mérni. Nagyon sok mulik a szerencsen es pl en is csusztam nem keveset, de rengeteget ismerkedtem es kb nincs olyan jol halado ismerosom aki ne jott volna hozzam segitsegert. Az hogy valaki elobb vegez nem feltetlenul takar tudast. Nehany esetben mar sokkolo, hogy mennyire elmaradottak.


Kerdezted mar , hogy miert nem mutat be a szuleinek ? Lehet hogy jo oka van ra.


Az meg egesz normalis ha el vagy maradva mindennel es nincs erod felkelni sem. Allj neki csinalgatni a dolgaidat egyesevel, szepen sorjaban. Es kozbe ne felejts el idot szanni kevessbe fontos dolgokra sem.


Az alkatod meg gondolom akkor is ilyen volt amikor osszejottetek. Es erdemes rajta dolgozni mindig, de ne aggodj ezen tulsagosan. Mindig vannak szebb lanyok, de attol meg nem hagyod ott azt akit szeretsz.

( kiveve a nok :D Ok siman lelepnek ha elhagyod magad )


Szerintem jot fog tenni ha szerveztek valami kozos programot rendszeresen es mellette haladsz a dolgaiddal. Aztan majd tisztul a kep :)

máj. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem most sem vagy rendben magaddal és hiteltelen vagy a pszichológia diplomáddal, mert már a kérdésből sugárzik, hogy neked aztán bőven lenne még terápiára szükséged.

Én a párod oldalát inkább megértem, mint a tiéd. Igenis, ha ennyi idős vagy, tudnod kell, hogy kell dolgozni és ha van időd pasizni, legyen időd a karrieredre is. Vagy ki tart el? Egyik pillanatban úgy érzem, nem vagy elégedett a tanári végzettségeddel, utána meg arra hivatkozol mint mentség. Légy elhivatott, vagy ne csináld.


A jogosítvány igen is szükséges, és ha valaki ötször bukik ott nem lehet mindig a forgalom/oktató/vizsgabiztos a szemét. Te nem tetted bele az effortot, hogy még több plusz órát vegyél, gyakorolj, vagy talán odafigyelj normálisan a vizsgán.


Nem azért nem mutat be otthon mert keveset keresel, hanem szerintem ő is érzi rajtad a bizonytalanságot, és meglehet ő is bizonytalannak éli meg a kapcsolatot, csak lehet ezt nem mondja.

Olyat általában nem mutat be otthon valaki, akivel tudja hogy szakítani fog, vagy benne van a levegőben hogy pár hónapon belül vége lesz.


Ha határozott lennél, élelmes, lennének céljaid és dolgoznál értük, nem csak tengnél-lengnél jobbra balra, miközben őt hibáztatod a te bizonytalanságod miatt, akkor nem éreznéd instabilnak a kapcsolatot.


Nem valószínű, hogy sokáig együtt lesztek még, és szerintem ő fog szakítani.

Neked ajánlom a további terápiás üléseket, csoportterápiát, drámaórákat, esetleg anonim csoportokat. Nagyon el vagy veszve ennyi idősen, ami nem baj és nem vagy hibás, viszont ideje tenned magadért és a jövődért.

máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Elolvastad egyáltalán, amit írtam a 7. válaszban? Sikerült értelmezni? Dolgozom, de rossz munkahelyen. Az előző félévben volt egy olyan fantasztikus egyetemi projekt lehetőségem egy kismama szülése miatt, hogy 650 ezret vihettem haza 5 hónapon keresztül, ebből a 3 milliós bevételből 2 milliót el is tettem megtakarításba. Szóval pl: a pénzzel jól bánok, de ebben a félévben vissza vette a projektet az anyuka a pici babája mellett, mert olyan a családja, hogy segítenek neki dolgozni. Azt mondta sajnálja, hogy kellemetlenséget okoz nekem, de neki is kell a pénz, nem elég nekik a GYED. Passziválnom kellett, a tanársegédi bevételem összesen 280 ezer forint így februártól-júliusig bezárólag, ez valóban nem sok pénz. Az elmúlt 4 évben soha nem kerestem a diplomás minimálbér alatt, 22 éves korom óta nem tartanak el a szüleim. Augusztusban már nem lesz fizetésem, párom is tudja, hogy muszáj új munkát keressek, legalább félállásban, mert nekem sem fér bele, hogy 5 hónapig csak azért mert PhD-zom ne legyen munkám, és ösztöndíjam se (ősszel is passzívra megyek, szóval én január óta nem kapok PhD bért). Csak itt nincsenek lehetőségek, és félek nem kapok, kénytelen leszek elmenni a Lidl-be vagy valami. De olyan szinten nincs, hogy ez az állás, amit megpróbálok, 1.5 órára van innen busszal. Szóval okkal félek valamitől, ami ennyire bizonytalan.


Van célom a PhD mellett nem tudok teljes állásban pszichológus lenni, tiltja a szabályzat és szakképzésre is csak akkor mehetek ha van teljes állásom és 1 éve dolgozom. Ha nem tudod, mennyi idő egy ilyen képzés, mennyibe kerül, milyen áldozatokkal jár, akkor kérlek ne kritizáld, hogy ki vagyok égve, félek, mert hosszú lesz az út még legalább 4 évig tanulnom kell.


Azt elfogadom, hogy a párom nem tud tenni a bizonytalanságom ellen, semmi köze hozzá, de én első körben azért lettem bizonytalan mert rajta nem éreztem a kellő lelkesedést, azóta alakul és javul, de annyira nehezen engedte bele magát ebbe a kapcsolódásba velem, hogy azt éreztem emberileg, nőkét és pszichológusként is megbuktam, mert annyira távolinak és függetlennek éreztem őt tőlem. Vagy ilyennek kell lennie egy egészséges embernek, hogy nem éli bele magát, ha nem muszáj, mert az idő eldönti?


Csak azért is bizonytalan vagyok, mert én tényleg nem ezt a viselkedést láttam a barátnőim barátaitól. Első perctől tudták hogy ő az aki kell. HA ő ezt nem érzi, akkor tényleg jó lenne tudni, mert nagyon nehéz energiát tenni valamibe, ahol nincs meg az a bizonyosság, hogy nem lesz vége hónapok múlva. Azt nem tudhatod ő hogy érez, én azt érzem, hogy igen, sansz az van rá, hogy ő nem tud elképzelni velem semmit, ezért nem mutat be.

máj. 1. 20:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!