Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megtudtam, hogy nem én vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtudtam, hogy nem én vagyok a barátom nagy szerelme, hanem az exe volt az. Őt sokkal jobban szerette, mint engem az elmúlt 2 év alatt valaha is, mióta együtt vagyunk. Nem csal meg, csak az fáj, hogy nem érez úgy... Hosszú kifejtés lenn. Szakítóok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 éves nő vagyok. Két éve együtt vagyok egy 32 éves férfival.

Szeretem, és el tudom vele képzelni, hogy együtt valósítsuk meg álmainkat. Gyereket egyikünk sem szeretne, de számtalan utazási, házépítési, és egyéb tervünk van. Külföldön élünk, Lengyelországban, de mindketten magyarok vagyunk, itt ismerkedtünk meg.


A múltról nem valami sokat beszéltünk, egyikünk sem az a típus hogy az exkapcsolatairól mindent kiteregessen, panaszkodjon. De azért én elmondtam neki mindent kerek perec, kivel voltam, hány évig, miért lett vége, stb. Ő azonban, mint kiderült, nem...


Annyit mondott, egy kapcsolata volt előttem, és hogy nem szeretne erről beszélni. Nyilván azért a két év során, ahogy sokat beszélet az ember, átjönnek részletek, akár ha egy utazási célpont, hogy ott az exével volt, akár hol lakott, az exével, stb., szóval átjöttek dolgok, de mindig kerülte a témát.


Sőt, és ez itt a gond igazából így utólag visszanézve, hogy kicsinyítette. Mintha egy lényegtelen kapcsolat lett volna, úgy képzeltem, voltak nagyon max 2 évet együtt, de nem volt valami mély szerelem. De ez nem igaz.


Tegnap ugyanis a barátaival találkoztunk Magyarországon, egy bárban. És hát jó sokat beszélgettem a haverjaival, és igen sok részlet átjött nekem. Mert valaki említett valami olyat, hogy amikor szakítottak az exbarátnőjével a barátom, akkor sokáig tartott kiheverni. És ez megütötte a fülemet, elkezdtem kérdezgetni. Kiderült, hogy 3 évig voltak együtt a lánnyal, nagyon nagy szerelem volt, szinte össze voltak nőve. És nagy közös terveik voltak, míg nem végül a csaj szakított vele, és azt két egész éven át tartott neki kiheverni.


És hát így, hogy tudom mekkora szerelem volt ez, kezdem kapizsgálni, azért kerüli a témát, azért nem beszél róla, mert még szereti... Vagy tévedek? Ha bebizonyosodik, hogy még mindig egy másik nőt szeret, azt nem viselem el.


De közben meg tudom azt is, hogy ők amúgy már több, mint 4 éve szakítottak. Azért ennyi idő után csak nem érez már semmit... Őszintén szólva sokan annyit változnak 4 év alatt, hogy már nem is ugyanazok az emberek, vagyis már nem is ismerik egymást az exével, mire legyek féltékeny?


De közben meg tudom, mire vagyok féltékeny: Arra, hogy sajnos érzem, engem korántsem szeret annyira, mint az exét szerette. Ő volt a nagy szerelme, és csak egy átlagos szerelem vagyok számára... Biztosan érzem ezt. Nem vagyok szamár ló helyett, mert két évvel a szakítás után ismerkedtünk meg, de nem vagyok akkora szerelem sem... Szerintem ha az exe varázsütésre vissza akarna hozzá térni, visszafogadná, még ennyi év után is. Őt szereti igazából, nem engem. Ő a nagy szerelme.


Ha mondjuk velem is szakításba torkollna a kapcsolatunk, akkor nem sírna utánam se két évet, semennyit, ugyanúgy az exét vágyná vissza... Már találkoztam ilyen férfival (akivel barátok voltunk), aki egy kettővel korábbi exét hiányolta, amint a frissebbik kapcsolata véget ért. És szerintem az én barátom ugyanilyen.


El lehet ezt viselni, ha tudod, nem te vagy a párod nagy szerelme? Csak egy nő, akit szeret, akivel együtt van, de ez nem olyan lángoló? Fordított nemi szereppel is kérdezhetném, hogy csak egy férfi, akivel együtt van, de nem élete nagy szerelme... Ezt maximum akkor lehet elviselni, ha te ugyanúgy érzel. De én szeretem istenigazából, nem csak úgy tessék-lássék.


Utána kiderítettem az exbarátnő teljes nevét, ezek után látni akartam róla képet. Voltam a Facebookján meg az Instagramján is. Egy nagyon csinos, szépnek mondható nő, magas, karcsú. Vékony derék, széles csípő, kis mell. Régen szőke volt. Egy éve már barna. De láttam róla egy vörös hajas képet is, biztos kísérletezett. És van párja, sőt jegyese. 2022 vége fele lett eljegyezve, láttam. Ő is külföldön lakik, csak ő Németországban, de neki is magyar a jegyese is.


Nem lehetek féltékeny egy nőre, aki mással jár jegyben, és 4 éve hozzá se szólt a barátomhoz. De az akkor is fáj, hogy ő az igazi nagy szerelme (lehet fel is szépítette az emlékeket), és nem én...


2023. jan. 4. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

De közben meg tudom, mire vagyok féltékeny: Arra, hogy sajnos érzem, engem korántsem szeret annyira, mint az exét szerette. Ő volt a nagy szerelme, és csak egy átlagos szerelem vagyok számára... Biztosan érzem ezt.


Ezt a következtetést miből vontad le...???? Honnan tudod, hogy téged nem szeret annyira / jobban / másképp mint az előző nőjét? 4 éve szakítottak, hogy szeretné már azt a csajt? Hány éves vagy amúgy, 13?

2023. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
28 vagyok
2023. jan. 4. 15:55
 3/13 A kérdező kommentje:
Mondom, volt egy ilyen férfi haverom, akinek volt egy nagy szerelme, szétmentek. Utána lett új kapcsolata, de annak is vége lett. És már a szakítás másnapján rögtön nem a friss szakítás miatt kesergett, hanem amiatt a korábbi kapcsolata miatt... Van ilyen, hogy valaki egy nagy szerelem, és utána mindenki más sokkal kisebb.
2023. jan. 4. 15:56
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg szerintem viselkedj ehhez mérten és ne az exének a frizuraváltásain őrlődj az insta vagy face vagy nem tudom mi előtt.

Lehet neked elég súlyos önbizalomhiányod esetleg...?

2023. jan. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Biztos, hogy 28 éves vagy? Ha ezekből ilyen következtetést vontál le, akkor nagyon unatkozhatsz.
2023. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érzi egy nő hogy mennyire van érte oda a férfi,szóval biztos hogy nem alaptalan ez az egész,esetleg annyi mentsége lehet a férfinak hogy nem tudja úgy kimutatni az érzéseit hogy a nő biztos lehessen benne
2023. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én átérzem ezt, voltam ilyen helyzetben, nem tudtam elviselni a tudatot, hogy valójában egy b terv vagyok. Mintha nem is akart volna úgy szeretni, mintha egy része az exhez maradt volna hűséges. Végül kiraktam a szűrét, és nagyon jól tettem. Találtam olyat, aki tényleg az enyém lett tokától bokáig, és teljesen más érzés így.
2023. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek.

Csak sztem ez sem a jó irány:

"..kiderítettem az exbarátnő teljes nevét..látni akartam róla képet..voltam a Facebookján meg az Instagramján is.."

2023. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem valahogy nem azon kellene bánkódni, hogy téged szeret-e annyira, mint őt...

Szerintem az a lényeg, hogy szeret-e úgy, annyira v. olyan formában, ahogy neked jó.

Én úgy érzem károsítod magadat ezzel a vonatkozataással.

Szinte bántod magadat.

Ha nics gond, akkor keresel magadnak, addig kutatsz, amíg nem találsz aggódnivalót.

2023. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem bántani akarlak!

Keresd a harmóniát magadban...


Ha valamiért nem találod, akkor keresd meg azt aki tud ebben neked segíteni...

2023. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!