Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek butaság lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek butaság lenne kilépni egy tökéletesen működő kapcsolatból csak azért, mert én egy olyan párt szeretnék, aki a legjobb barátom is?

Figyelt kérdés

25/F és vannak barátaim, meg van egy gyerekkorom óta legjobb barátom is, szóval nem ezeket szeretném pótolni a párommal.

A kapcsolatunk tökéletességében azért nagy szerepe van annak, hogy mind a ketten nagyon jó tulajdonságokkal rendelkezünk hosszútávú kapcsolatokhoz (megbeszélünk mindent, brutál hűségesek vagyunk, egészséges szinten vagyunk csak féltékenyek, tiszteljük egymást, nem vagyunk hirtelem haragúak, mentálisan mind a ketten rendben vagyunk, stb). Szóval nem azért jó minden, mert egymásnak vagyunk teremtve, hanem szimplán két olyan embert sodort össze az univerzum, akik "hosszú távú kapcsolatokra lettek teremtve" (nyílván bennünk is van hiba, azért tettem idézőjelbe).

Viszont én gyerekkorom óta az igazit mindig úgy képzeltem el, hogy olyan viszonyban vagyunk egymással, mint a legjobb barátok. Ez amúgy régebbi kapcsolataimból is hiányzott, de gondoltam csak nem az igazival vagyok, mert más problémák is voltak. Most viszont van egy jól működő kapcsolatom és még mindig hiányzik, hogy a párom a legjobb barátom is legyen.

Szerintetek mit kéne tennem? Még fiatal vagyok és lehet tudnék találni egy olyan párt, aki a legjobb barátom is, viszont ez még nem jelentené azt, hogy vele is egy tökéletesen működő kapcsolatom lenne, sőt lehet nem is működne, mert azért annál több kell, mint hogy jól ellegyünk egymással.



2021. aug. 1. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi hiányzik pontosan?
2021. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miben nyilvánul meg az, hogy a jelenlegi párod nem a legjobb barátod? Mitől lenne az?
2021. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Barátkozz vele, nincs annak semmi akadálya.

Beszélgetni kell és közös programok, stb.

Nem értem igazán, hogy ez miért probléma?

2021. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvaslak minden jó van a kapcsolatotokban, csak talán szerelem nincs. A párod ennél egészségtelenebb mértékben nem kell, hogy ugyanolyan legyen, mint te.

Miért lenne a barátod a szerelmed? Ez a harmónia pont elég kellene hogy legyen.

2021. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Első és második, lehinkább humor és világnézet különbségek (humorban azért nincs akkora gond, de vissza kell fognom magam), meg (harmadiknak is válaszolva) a közös programok nem élvezetesek (de van bőven). A nem élvezetes alatt azt értem, hogy egyszerűen nem élvezem őket, nem érzem úgy, hogy felszabadult lehetnék és boldog, inkább egy randin érzem magam. Pedig mondok és csinálok bármit a párom előtt, szóval nem az a gomd, hogy ne lennél nyílt. Nehéz lenne ezt jobban kifejtenem, de talán legjobb példa, hogy mikor elmész egy közeli barátoddal valamit csinálni vs mikor elmész egy random nővel második randira. Jól érzed magad a randin is, mert nem hiába a második randi, de valahogy más az egész. Páromat eléggé szeretem, szóval a szeretet hiánya se a probléma. Amúgy a programokról még annyit, hogy amit én is szeretnék annak a nagy részét párom nem, most erre egy egyszerű példa: moziba nem tudunk olyat nézni amit én szeretnék, mert párom filmes ízlése teljesen más, mint az enyém (beszéltünk erről, de ezen nem igen lehet változtatni, viszont a többi ilyen különbségen se, hiába beszéltünk azokról is, mert nagy része nem olyan, hogy csak úgy megváltozik).
2021. aug. 1. 11:25
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Pedig szerintem szinte ez a három alappillére egy kezdeti kapcsolatnak, Közös humorérzék, közös, de hasonló világnézet, és közös programok.

Ha ezek nem működnek, akkor szerintem nem is érdemes belemenni a kapcsolatba. Még ha nem is mind a három van meg, de legalább nagyrésze legyen.

Tökéletes kapcsolatnak meg főleg nem lehet mondani ha egyik sincs.

Egy lánnyal meg szerintem sosem fogod úgy érezni magad mint a fiúval, még ha az mindkettő nagyon jó barátod is. Két külön stílus a férfi és nő. Bizonyos értelemben két külön világ, így nem ugyanúgy szórakoznak, tehát nem is érezheted magad egyformán a kettővel.

Akkor még ott van az is ha együtt éltek, hogy a barátoddal nem vagy együtt éjjel-nappal, a pároddal meg akivel együtt élsz, igen. Szóval nem annyira hat programnak, szórakozásnak, kikapcsolódásnak, elmenni valahova mint haverral.

2021. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyszerűen annyi a probléma, hogy nem vagy szerelmes. Lehet szereted, de nem szerelemmel. Ha szerelmes lennél, azt is élveznéd, ha csak ültök egy padon.
2021. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

#5, engedd ezt el, nem lesztek soha boldog pár.

A "világnézet" nem azért fontos,hogy ideológiai vitakból álljon az életek, csak a mögött van az egész világos, beleértve a családod történetét, mentalitását attitűdjeit.

A humort is a zenét is

Azt is, hogy ha oda jut a dolog templomi esküvő lesz-e, a gyereket megkeresztelitek-e?


Az exem eltitkolt szülei előtt,mígterhes nem lett.

Ők még ilyen vérkommunista mozgalmárok én meg nem

De ha csak azt mondtam, hála Istennek, hogy elvonult a vihar, akkor is beszóltak, hogy miért hálálkodok a nagy semminek?.

Nyugis ember vagyok, de 12-13 év alatt csak megúntam.

Egyszerűren fárasztó.

Az is, hogy a "kislányuk" számára a szülők fontosabbak voltak, mint én.

Mert a család!

Mondtam, hogy MI vagyunk a család, de csak elvileg értett velem egyet, gyakorlatilag bármit beszélünk meg, anyukának simán vétójoga volt.


De nem mondom, hogy ők a rosszak, én a jó, egyszerűen ez túl nagy távolság a kétféle világkép között.


Szerintem ezt gondold át.

2021. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta?
2021. aug. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!