Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy próbáljátok megbeszélni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy próbáljátok megbeszélni a gondokat a párotokkal, hogy ne legyen dühös, ne legyen vita vagy veszekedés belőle?

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 10:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egésznek egy nagyon egyszerű és mégis nehezen kivitelezhető dolog az alapja, mégpedig, hogy nem alkotok előítéleteket. Pl.: Nem gondolok olyanokra, hogy "ezt biztos azért csinálta, mert..." Felhagytam azzal a rossz szokással, amit nagyon-nagyon sokan alkalmaznak, hogy "először üt, aztán kérdez." Kérdezek. Megkérdezem, hogy ő hogy látja a dolgokat, a gondokat, problémákat, és mit szeretne tenni, hogy jobb legyen.
2013. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Olyan embert választottam, akivel meg lehet beszélni a problémákat, és nem lesz dühös rám. Max. nem értünk valamiben egyet, de szereti, hogy nekem is van saját véleményem, és nem kényszeríti rám a saját akaratát. És én ugyanezt vissza.
2013. okt. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy komoly fő probléma van,azon vagyunk,hogy megoldjuk.Általában ha normálisan felhozom a dolgot az én szeszögemből nézve,az én érzéseimet ecsetelve,nincs belőle patália,meg lehet vele beszélni.
2013. okt. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttek vagyunk, tiszteljük egymást és emiatt intelligens emberek módjára leülünk és megbeszéljük a problémát, figyelembe vesszük a másik véleményét, és el is gondolkodunk rajta.

Vettünk részt mind a ketten kommunikációs stratégiai tréningeken a munka miatt, és a helyes tárgyalási stratégiák, viselkedési normák jól ráhúzhatók ilyen szituációkra is.

Persze van olyan, hogy olykor mégis veszekedésbe torkollik egy-egy ilyen beszélgetés, szerintem egy házasságban elkerülhetetlen ez, még akkor is, ha ritkán fordul elő. Később lehiggadva, és a történteket átgondolva általában újra megbeszéljük, és bocsánatot kérünk a csúnya viselkedésünkért, ha én hibáztam, akkor én kérek bocsánatot, ha ő, akkor ő, de leginkább mindketten. Néha egy kisebb veszekedés, és az azt követő kibékülés még meg is fűszerezi a hétköznapokat :)

2013. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Már nem tudom, hogy fogjak hozzá. Mindig szépen próbálom, de aztán a vége sok órás nyűglődés és veszekedés. Most már ott tartunk, hogy én nem merek semmit felhozni, ha mégis, akkor ő azonnal gyomorgörcsöt kap. Sok gondunk volt az utóbbi időben, de szeretném, ha ez is visszaállna a normális kerékvágásba. Régen nem volt ilyen.
2013. okt. 18. 10:39
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen. Én mindig próbálom finoman közölni, hogy mi a gond, de sajnos hajlamos mindent a személye elleni támadásnak venni.


Most éppen pl. fáj a lába minden nap, a gyógyszerek sem segítenek, az orvosok műtéti megoldáson gondolkodnak. Közöltem vele nemrég, hogy ez így nagyon rossz, és bárcsak tudnék segíteni (egyébként masszírozom krémekkel pl., stb.), mert így nehéz jól érezni magunkat ha látom minden nap, hogy neki fáj így én sem tudok örülni. Erre felkapta a vizet hogy jó akkor nem mondja többet, hogy fáj. Komolyan nem tudom velem van-e baj vagy ő a hülye :(

2013. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi a vita tárgya ilyenkor?

Pl. engem nem lehet felidegesíteni azzal, ha nem hajtja le a WC deszkát vagy meg akar nézni egy focimeccset. Van, aki már ilyenért is zsörtölődik.

Milyen gondokat szeretnél vele megbeszélni? A férfiak azt szeretik, ha határozottan kijelented, mi a gond. Azt nem fogja megérteni, ha ötszáz szóval írod azt körbe, amit 10 szóban is el lehet mondani. Tehát ne azt mondd, hogy "Sosem megyünk sehová, nem érted, kéne mennünk..."

Mondd meg, hogy szerda este elmegyünk a romkocsmába. Este hatkor ott találkozunk."

2013. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Sok problémánk volt az elmúlt hónapokban. Van még néhány apróság, amin nem tudunk (én legalábbis) túllépni. Próbálkozom, hogy sikerüljön lezárni a sérelmeket, de ehhez kellene a segítsége. Most kitaláltam, hogy más módszerrel szeretnék beszélgetni, de már attól, hogy annyit mondtam, hogy szeretnék vele megbeszélni a hétvégén valamit, gyomorgörcse lett, majd dühös lett, és visszavágott.
2013. okt. 18. 10:48
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
"A párkapcsolatban előbb-utóbb kijövünk az egység óriási élményéből, és egyszer csak azt érezzük, hogy távolodunk, nem kapjuk meg azt, ami a tudattalan vágyainkban volt. Az esetek többségében az ember nem is tudja megfogalmazni, hogy mit nem kap meg, hanem felszínes dolgokon veszekszik, például hogy a másikkal nem lehet élni, mert rendetlen. Amikor ugyanis hazamegy, akkor neki arra van szüksége, hogy le tudjon ülni a fotelbe, és azt mondhassa: végre hazaértem, itt rend van – és ha rend van, akkor biztonság van! A mély, tudattalan vágya pedig az volt, hogy a társa mellett biztonságban lehessen, hogy ne érezze magát egyedül, és tudhassa, hogy van valaki, aki figyel a szükségleteire. Valójában nem abban szoktunk csalódni, hogy a másik egy kicsit rendetlen, hogy szokott néha késni, hogy levágatta a haját, miközben nekünk a hosszú az esetünk – hanem, hogy a magunk számára sem tudatos elvárásaink, amelyek egy darabig beteljesedni látszottak, kezdenek fényévnyi távolságra tűnni, és ezt elviselhetetlennek érezzük. Rettenetes csalódásunkban pedig agyonszekírozzuk egymást, de nem azért, mert rosszak vagyunk, vagy nem szeretjük a másikat, hanem mert a mély, tudattalan elvárásaink nem teljesedtek be, és ezért elkezdtünk félni. Holott – és ezt volna érdemes tudnunk – pontosan ott van az életünknek a kulcsa, ott kellene valamit az életünkkel kezdeni, ahol ezek a nagyon mély vágyak meghúzódnak." - Pál Feri
2013. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet sose mond, főleg ne ennyivel előre. Nekem is egész nap gyomorgörcsöm van, ha valaki azt mondja, majd beszélni akar velem. Ha pl. a főnököm ezt mondaná, csak arra tudnék gondolni, hogy ki akar rúgni ha a férjem, akkor is hasonlóan negatív lenne ez a mondat.

Én ha vmi fontosabbat szeretnék megbeszélni a férjemmel, találok rá olyan időt és alkalmat, amikor ráérősen tudunk beszélgetni, pl. péntek este veszek egy üveg bort, csinálok finom vacsorát is hozzá, és közben az asztalnál elmondom, amit akarok. Érezze magát komfortosan, így nem fog egyből menekülni a szituból.

2013. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!