Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni nászajándékba ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Fél éve a mi esküvőnkre a kolléganőm kb. 15.000 Ft értékben vásárolt olyan ajándékot, amire tudta hogy vágyom. Plusz rengeteg sütit készített. Kb. 5 ezer Ft-ból utaztak le hozzánk vidékre. (Tehát nagyjából 23 ezer Ft-ot költött ránk sütivel együtt.) Az esküvőnkre őt és a kísérőjét hívtam, hogy ne egyedül jöjjön, alapból csak a kolléganők voltak meghívva családtagok nélkül. A lényeg, hogy ő kettőjük nevében adta mindezt. A kaja nálunk kb. 6 ezer Ft/fő volt, plusz 6 ezerért szállásoltuk el kettejüket apartmanban. (18 ezer Ft)Még hozzáteszem, hogy elkísérte őt meghívatlanul még 3 személy, akiknek nagyon örültem és nem engedtem haza az esküvő után, a lagzin ott maradtak, de a szállást nem vették igénybe. (nagyjából plusz 5 ezer Ft, de igazából annyi se, mert rengeteg kaja maradt így is, úgy is)


Tehát mondhatjuk nyersen fogalmazva, hogy ők 25 ezer Ft-ot költöttek ránk, mi pedig 18 ezret, de ha a potyavendégeket is belevesszük, akkor nagyjából 22-23 ezer Ft-ot.


Most a fia esküvőjére hívott meg ugyanez a kolléganőm. Nem nagyon közeli barátok, de jóban vagyunk velük, kedveljük, ezer éve ismerjük őket. A kaja az ő esküvőjükön 10 e Ft/fő lesz. Más költségükbe nem fogunk kerülni, nem kell szállás, tehát a párommal ketten 20e Ft-ot jelentünk nekik. Sütit én is sütök.


Ilyen esetben és előzmények után ti mennyi pénzt adnátok nekik? Pénznek örülnek a legjobban, ezt megmondták.



2013. márc. 1. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
15000.-
2013. márc. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Nekem nem számítana ki mennyit adott, kit hívott meg, ki kit szállásolt el, és ki mennyit fizetett a manikűrért. Én annyit adnék:

1. amennyit nem sajnálok

2. amennyit szeretnék ezen a kereten belül.


Szerintem kicsit anyagiasan gondolkozol, ha én lennék ez a kolléganő, és ezt megtudnám, hogy te ezt így elszámolod akkor nagyon mérges lennék.

2013. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nézd, tudom hogy ők is így gondolkoznak, már csak ezért is merek így számolgatni. Ő maga mondta egyszer, hogy az esküvő megtérülő befektetés, meg hogy amit adsz, utána visszakapod a sajátodon, szóval ismerem őt, ha nincs is mindig igaza (nekünk abszolút nem térült meg és nem is számítottunk rá, hogy meg fog), annyira ismerem őt, hogy tudjam, tőle nem idegen ez a fajta gondolkozás.
2013. márc. 1. 20:09
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

ha valaki csak azért esküszik h megtérüljön akkor az nem a szívről szól pusztán a pénzről


sajnálom

2013. márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, most inkább a kérdésre válaszoljatok, jó? Ma esküvőd se lehet pénz nélkül, szóval ki lehet hagyni ezt a részét, és csak a romantikus rózsaszín álmocskákat szövögetni, de abból nem lesz esküvő, se közös élet, abban biztos lehetsz. Az érdekel, ki mennyit adna és nem a filozofálgatások.
2013. márc. 1. 20:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan igazad van, hiszen honnan is tudhatnad ilyen pontosan, mennyibe kerül a vacsora, amit ö fizet? (Legalabbis nekem meg a szüleimnek, tesomnak se jutott eszembe bejelenteni, mennyit fizettünk, es nem emlekszem, hogy barki rakerdezett volna.) Az en rokonsagomat szamitva nekünk sem jött vissza amugy az ara, bar nem is vartam el, es sokat mondoan nem azok adtak erejükhöz kepest nagyobb összeget, akik megtehettek, hanem akiknek olyan a jelleme! (En sosem felejtem el ezt a kedvesseget nekik, es tudod, ez hosszu tavon visszajön.) Na de eltertem a tematol.

Vannak, akik igy kicentizve gondolkodnak, ahogy Te es ök is, igy is rendben van. En ezt kicsit lazabban veszem, (csak annyira, hogy bar nem szamolgatok, de azert nem szeretem, ha "kihasznalnak", es akivel többször elöfordult, annal figyelek), szoval emiatt en egyszerüen ugyanannyit adnek, amit ök, össz 25E-t. A szamitasod szerint ök 18E-t költöttek ratok az esküvöjükön, ti most 20E-be kerültök nekik, ez is kb ugyanannyi, akkor legyen az ajandek is ugyanannyi. Esetleg ha 1 sütemennyel többet csinalsz, talan kicentizve is ugyanannyira jönne ki. :)

2013. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

a másik hármat én nem venném számításba, bár nem is értem, hogy miért vitte őket, ha tudta, hogy nincsenek meghívva (értem, hogy csak az eskire mentek, nem a lagziba, de akkor meg ha annyira örültél nekik, meg is hívhattad volna őket, na mindegy, nem ez a kérdés)


ketten mentek a pároddal? én ebben az esetben 20E-t adnék, plusz ugye a süti.

2013. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Ezért nem járok esküvőkre, és ezért nem hívtam meg senkit az enyémre.

Hányinger ez az osztás-szorzás.

2013. márc. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha ő maga mondta, hogy az esküvő megtérülő befektetés, semmit nem kapna tőlem, mert undorító célozgatásnak venném, és nem szeretem, ha valaki a pénztárcámban kutat.
2013. márc. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

azért azt vegyük észre, hogy nem a pár mondta ezt, akinek az esküvőjére hivatalos a kérdező, hanem az anyja.


Plusz, nálunk vidéken pl. mindenki számol az ajándékpénzzel, lehet, hogy mi még visszamaradott parasztok vagyunk, de nálunk ez így illik

2013. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!