Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvőt szeretnék,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvőt szeretnék, én református vagyok. A párom nincs megkeresztelve, meg semmi. Így lehet esküvőnk, vagy keresztelkednie kell ill. konfirmálnia?

Figyelt kérdés
2008. febr. 17. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keresztelkednie kell, hagyományos konfirmációra nincs szükség, bár a lelkész kérdez majd tőle pár dolgot, amit meg kell tanulnia (de nem annyit, mint a konfirmációra).
2008. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
A férjem református én katolikus vagyok. Katolikus templomban eskettek össze minket, a páromnak alá kellett írni egy nyilatkozatot hogy mindenféleképpen a katolikusként neveljük a gyerekünket. (keresztelkedni pedig meg kell).
2008. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg akkor lehet templomi esküvöd református templomba, ha meg vagytok keresztelve valamilyen keresztény valással ámi elött kötelezö jópárszor eljárni a templomba és konfirmáltatok, és jegyes oktatásra jártok. na most elég kedvesek szokta lenni a tiszteletes urak hölgyek, mert ugye nem nagy tömeg megy a templomba, így keresztség elött azért általában el kell járni de egyben lesz a konfirmációval (ahogy írták pár kérdés) és a jegyes oktatás szerencsés esetben egy alkalom amikor megbeszéltek mindent az esküvöröl és a pap elmondja hogy nem csak össze kell házasodni szeretni is kell egymást meg gyereket csinálni.

de református esküvö csak a polgári után lehet, mert ez igazából nem is esküvö csak megáldja az esküvöt. református egyház a hivatali esküvöt tekinti hivatalos esküvönek ök már csak megáldják a frigyet.

2008. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2008. febr. 17. 17:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt a helyzet: a férjem református, én meg -szakszóval élve- pogány vagyok, tehát nincs vallásom.

Mi is szerettünk volna egyházi esküvőt, és hogy minél egyszerűbb legyen a helyzet, református templomban.


Amikor felkerestük a lelkész urat, azt mondta, hogy meg kell keresztelkednem, adott egy gyerekeknek írt református olvasókönyvet, hogy majd erről fog velem beszélgetni, ez lesz a vizsgám.

Na, ebből aztán nem lett semmi, ugyanis egyszer, mikor elmentünk hozzá egyeztetni, csak a házasságról, és a kapcsolatokról beszélgettünk. =o) Azt mondta, hogy neki az a lényeg, hogy a házasulandó pár vágyai teljesüljenek, és ha ez a templomi esküvő, ő nem fogja megnehezíteni, vagy nem fog az utunkba állni.

Tehát megtartottuk az esküvőt a református templomban, és mégis "pogány" maradtam! =o) Ja, meghitt, gyönyörű és fenséges volt!

2008. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!