Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyi csokor helyett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyi csokor helyett mit válasszak?

Figyelt kérdés

Nyári esküvőm lesz,tudom addigra rengeteg szép,igazi virág közül válogathatnék,mégis úgy döntöttem nem lesz csokrom! Azon kívül,hogy ez furcsa, van komoly oka is: van a vendéglistában 3 olyan hölgy,akinek kellemetlen lenne ha eldobnám és elkapnák. Nem szeretném,hogy hecceljék őket,hogy ideje lenne. Egyikük az egyik rokonom barátnője 12,5 éve és tudom hogy nagyon várja hogy a rokonom elvegye. Van köztük,aki 11 év után szakított a párjával pontosan amiatt,hogy a srác nem szeretett volna esküvőt. A lány ezt elfogadta,mondta neki,hogy érti és akkor külön folytatja. Tudom..túlzott empátia ez bennem..


Nő :)



ápr. 27. 18:27
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
83%

Úr isten gyerekek, mit művelünk itt. Egy csokor nem akkora dolog hogy mindenféle tartástalan kutyának elhordjátok miatta kérdezőt.


De még csokrod is lehet, max nem azt dobod el. Magadnak csináltatsz egy rendeset, amikor meg a dobálásra kerül a sor, akkor egy ilyen művirág csokrot dobsz el jelképesen.

[link]


Vannak jobbak is, de na, érted...

ápr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Mi ez a virág a linken. 😅😅😅😅😅
ápr. 27. 19:58
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nem dobtam el a csokrom. Tudod nem kötelező.
ápr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
77%
Ha neked annyira fontos, hogy tekintettel legyél másokra, akkor ne legyen. A férjhez menés a fontos, a hagyományokról te döntessz, hogy mennyire tartod be. Hidd el, aki összead titeket, az látott már ennél sokkal cifrább dolgokat. Sem ő, sem senki nem fog cirkuszolni ha nem lesz csokrod. A te döntésed.
ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen hülyeséget se hallottam még soha 🙄 Azért ne legyen csokrom mert ha eldobom az valakinek sértő? Először is: nem kötelező dobni. Másodszor: ha dobod is, nem nyomul oda érte az aki nem érdekelt ebben a rituáléban. Ennyi és nem több. Remélem gyereket se vállalsz az olyan rokonok és ismerősök iránti tiszteletből akiknek nem lehet vagy nehézségeik vannak és nem jön össze. Sőt, tulajdonképpen házasodni is tapintatlanság az egyedülállóakkal szemben.

Ha ez nem csak trollkodás akkor nagyon súlyos elmebaj...

ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
46%

Azt se tudtam, hogy ez ilyen kötelező kellék, ha most szerveznék esküvőt, eszembe sem jutna, hogy csokrot nézzek magamnak. (Mondjuk ez után sem, tök feleslegesnek hangzik.)

Alternatívát nem tudok, de nem hiszem, hogy kellene bármi.

ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk engem nem zavarna a három barátnőm, és lenne csokrom, még szép, max nem áll oda, aki nem akarja elkapni.


Egyébként meg mit kell ezen hisztizni? Én is kaptam el csokrot, rá másfél évre kidobtam az exemet. Nemhogy házasság...

ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
89%
Lehet más virágos kiegészítőd is csokor helyett, például valamilyen hajdísz vagy csuklódísz. Ha a kezedbe szeretnél mindenképpen valamit, akkor még egy legyezőt tudnék elképzelni egy menyasszonyi ruhához, ami nem virág.
ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt csokrom, mert nem tetszett, és nem tartottam fontosnak. A szertartáson nem volt alternatívája, a lagzin pedig elég virágdísz volt az asztalunkon így is. Fotózásnál sem hiányzott.


Szerintem felesleges alternatívát keresni. Vagy ne legyen a kezedben semmi, vagy legyen csokrod ha neked tetszik, de ne dobd el. A csokordobás egyáltalán nem kötelező. A csokrod a szertartás után díszítheti az asztalt, később pedig hazaviheted, és még napokig dísze lehet a lakásnak. Szép szokás az is, amikor az esküvő után egy elhunyt hozzátartozó sírját díszítik vele, aki nem lehetett ott az esküvőn. Rengeteg lehetőséged van, nem muszáj lemondani a csokorról akkor sem, ha nem akarod eldobni.

ápr. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt csokrom, de nem dobtam el. Asszem csak 3 szingli csaj volt, nekik dobjam? XD Megtartottam volna, de mivel nagyon hosszú autóút várt rám másnap, amiben elhervadt volna, odaadtam egyik Kozsorúslányomnak, mikor hazament. (Külföldön lakunk, és Magyarországon volt az esküvő, ezért volt másnap a hosszú autóút.)

De a csokornak tényleg csak bevonuláskor, meg fotókon van bármi funkciója, egy kis plusz, de nélkülözhető.

A férjemnek a mellére tűztek egy csokorral azonos kis virágdíszt, az nem volt rossz, mert a virágdísztől sokkal ünnepibb, elegánsabb lett az öltönye, a megjelenése. Ezt csak azért mondom, mert eredetileg nem akartunk virágdíszt a férjem öltönyére, de lett, és amint megláttam feltűzve rá, örültem, hogy van.


Van amúgy olyan csokoralternatíva, mikor virágot fűznek a menyasszony csuklójára, esetleg annak utána nézhetsz, hogy tetszik.

ápr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!