Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy vezessem a jó irányba?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vezessem a jó irányba?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve együtt vagyunk, munkája révén, csak heti 3 nap vagyunk együtt. Nagyon jól indult az elején a kapcsolatunk, szerelem, figyelem, törődés minden egyéb mi nélkül nem létezik normális párkapcsolat. Felvetődött az össze költözés témája is az első pár hónapban. Úgy veszem észre, hogy a párom az utóbbi 3 hónapban visszahúzódóbb lett, s amikor felvetettem az összeköltözés témáját azt mondta jobb neki egyedül, mindig is egyedül volt. (Konkrétan nem egyedül él, hanem az édesanyjával) ám mikor velem van látom, mondja s érezteti is azt, hogy szeret engem és jó velem. Persze minden cikk arról szól az interneten nem szabad erőltetni semmit, meg majd eljön az idő amikor a férfi megérik rá! Tehát akkor még legyek türelemmel? Nem akarok persze én sem elsietni semmit, hiszen van olyan ismerősöm kik csak évek múltán költöztek össze, alapítottak családot stb... közelebb vagyunk mindketten a 40-hez mint a 30-hoz. Nehéz eset a párom ezzel mindig is tisztában voltam, hiszen a kapcsolatunk elején is ismertem. De hogy rázzam gatyába s szakítsam el úgymond az édesanyjától, hogy ne tűnjek erőszakosnak erre adjatok tanácsot kérlek. Annyira maga alatt van, lelkileg a munkája miatt hogy nem veszi észre, hogy eltaszít maga mellől... munkát nem tud változtatni sajnos a körülmények nem engedik, de segíteni szeretnék rajta, s a kapcsolatunkon is. Viszont szeretnék előrébb is jutni ennyi együtt töltött idő után szerintem ez normális. Bármi is van, kitartok mellette, de én sem vagyok acélból, hogy engem és magát is feleméssze a kisfiús gondolkodása... segítsetek s kérlek mellőzzétek a negatív kommenteket, nem cikkekből és holmi internetes írásokban szeretném megtalálni a kérdéseimre a választ, hanem tapasztalatokból.

máj. 9. 21:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Kifogtál egy mamahotelest! Mi a kérdés?
máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Az a kérdés kedves első, hogy értessem meg vele, hogy én kinőttem a játszmákból! Én már egyszer végig csináltam egy nagyon bonyolult válást és ő is azt monta az elején itt az ideje, hogy ő is megállapodjon. S konkrétan tudom, hogy nem velem van gondja. Csak most kicsit elszállt úgymond... de nem vagyok abban a helyzetben, hogy szakítsak pontosabban nem szeretnék. Hanem szeretném megoldani a problémákat melyeket ő nem vesz észre. Bocsánat a helyesírási hibákért
máj. 9. 21:09
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

"Bármi is van, kitartok mellette,"


Nagyon szép dolog az önfeláldozás, csak éppen semmi értelme. A pasid soha nem fog veld összeköltözni. Meg is mondta.


"meg majd eljön az idő amikor a férfi megérik rá!"

Ezt férfiakkal kapcsolatban olvastad? Nem gyerekekről volt véletlenül szó?

máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

2

Ő nem nem észre veszi, hanem nem akarja.

máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy, írod, hogy közel vagytok a 40-hez, mégis mi a csudáért gondolod, hogy majd te fogod megváltoztatni... nem akar ő olyan közel kerülni senkihez, hozzád sem, ő az anyja mellett akar lazulni, aki mindenben kiszolgálja, és nincs mindig mellette a nője, hanem tud azt csinálni egyedül, amit akar. Szerintem álmodozol, nem a realitás talaján állsz. Húzz meg egy határvonalat, hogy meddig vagy képes várni, addig szeresd, ahogy eddig, de ha te többet akarnál, közös életet és családot, merj dobbantani! El tud így menni egy élet és egyedül maradhatsz gyerek, család, valódi társ nélkül!


" hogy értessem meg vele, hogy én kinőttem a játszmákból!" Nem igaz, hogy nem fogod fel, hogy rohadtul nem az a probléma, hogy TE nem nőttél volna ki valamiből és ezt nem érti. Ez nem rólad szól hahó! És nyilván a saját részéről neki kell vonzódnia a veled való élethez, nem az a probléma, hogy nem értetted meg vele... :D ehh. Mi az hogy elszállt? Mitől? Beszéld meg vele, hogy Most, Ő, Mit akar. Ne arra alapozz, hogy mit mondott x hónapja.

máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Túl jól ismerem ahoz, hogy ne akarja. Akarná ő csak az anyja miatt nem lép. Ő vetette fel a témát az elején. Én most szóba hoztam és ezt kaptam. Hát mire várjak? Hogy elmúljon az életem? És amikor megmondom a magamét konkrétan ezeket akkor még Ő sertődik meg! Szeretem persze ezért is próbálok megoldást találni, de nem rabolhatja az időm és persze a szerelem nem minden. A kommunikáció hiánya is megnehezít mindent. Tanácstalan vagyok...
máj. 9. 21:18
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed tehát, hogy hogy lehet rávenni egy ép elméjű felnőtt férfit arra, hogy költözzön, ha ő közölte, hogy nem akar, de úgy, hogy te nem játszmázol. Lehet, hogy a kérdést az ezotéria rovatba kellett volna feltenni? Lehet tudnak valamilyen bájitalt. :)


A problémákat egyedül nem lehet megoldani, akkor sem, ha a fejedre állsz. Le kell ülni és megbeszélni a dolgokat, elmondani neki, hogy mi az, amit te szeretnél.


--> Beszéltetek már arról, hogy ki, mikor szeretne családot, mik a terveitek? Neki még 80 évesen is lehet, neked viszont nem. Mi az az idő, ami után ha semmi sem történik muszáj lépned? Számítsd bele azt az időt is, mire találsz valaki újat, és vele is a kapcsolatotok eljut a gyermekvállalás szintjéig.


Ha a beszélgetés alapján arra jutsz, hogy a terveitek nem összeegyeztethetőek, lépni kell.

máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
5-ös. Nekem a házasságom neki az előző kapcsolata volt borzalmas... mint írtam is, nagyon jól megvoltunk, most van egy mély pont amit szeretnék átvészelni. De ő közölte velem azt is hogy nem tud 100 felé szakadni itthon is sok a teendő. Én sem vagyok könnyű eset... belátom. Ő talán sokkal szerelmesebb volt belém az elején mint én. Most én ragaszkodom túlságosan valamint tisztában van vele mennyire szeretem. Ezért ennyire nyugodt... másra nem is tudok gondolni. Már megfordult az is a fejemben, hogy szakítok, s majd az idő megmutatja mit érek ha hianyzom... de nem merem megtenni. Pont a lelki állapota miatt. S most nem arról van szó hogy rosszat tesz akár magával vagy egyéb, de 50-50 százalékban látom azt ha szakitanék keresne-nem keresne. Mert én nem tenném... pont azért hogy teszteljem
máj. 9. 21:25
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
negyed órával feljebb írod, hogy te azt akarod megértetni vele, hogy kinőttél a játszmákból, majd itt ecsetelgeted, hogy pontosan milyen játszmában gondolkodsz, de jajj nem teszed meg mert necces! Ugyan mááár itt te is kamuzol, meg ő is. Nem tudok mást mondani, mint hogy beszéljétek meg, hogy ki mit akar, kinek mi az igénye és hozzatok egy döntést, hogy hogyan tovább, hogy lesztek együtt ez után, kinek mi az igénye, találtok e közös pontot. Beszéd, NEM, nem játszmával. Ha a szakítás mellett döntesz, ne, ne azért tedd, hogy na majd most koslass utánam...
máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

Az elején mindenki a legszebb oldalát mutatja!

Esze ágába sincs veled összeköltözni! Jó neki az anyjánál. Ha otthagyod se fog sírni utánad hidd el!

máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!