Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi a probléma a gondolkodásommal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a probléma a gondolkodásommal?

Figyelt kérdés

1 éve megismertem a jelenlegi páromat, csak hétvégente találkozunk a távolság miatt. Úgy érezzük, hogy már összeköltöznénk. Én vezető pozicióban dolgozom, ezért nem szeretném a munkahelyemet csak így itt hagyni, mert sokat kellett tanulnom, güriznem a munkámért. Ő állást akar váltani, sőt most egyetemet kezdene, és el tudna helyezkedni abban a szakmában, amiben én dolgozom, persze 3 év múlva.

Felajánlottam, hogy költözzön ő az én városomba, mert fejlettebb város, több a lehetőség, tudnék neki segíteni szakmai szinten. Neki van egy lakása, amit banki hitelre vett, én említettem neki, hogy mi lenne, ha azt a lakást eladná, és vennénk egyet közösen itt az én városomban. Neki nem tetszik az ötlet, mivel ha felmond a jelenlegi munkahelyén, és elkezd itt dolgozni akkor kevesebbet fog kapni az elején, plusz sokat költött a lakásra és ha eladná most akkor minuszba lenne. Szerinte maradjunk még így a hétvégi taliknál, ameddig befejezi az egyetemet (3 év) és utána ide fog költözni és eladja ott a lakásàt. Én értem, hogy, fontos a pénz, anélkül nem haladunk előre, már szinte levegőt sem lehet venni, de nem tudom, 3 évet még így élni nekem nagyon sok idő, és mi sem a 20 fele haladunk vissza. 26 vagyok, lassan szeretnék családot, gyerekeket, ő 31. Az apja egyébként támogatja az ötletet, hogy ő jöjjön ide, mert itt több a lehetőség, az anyja az aki mindig bedob valami negatívat, ami néha reális valóban anyagi szempontból. De az én fizetésemből meg az ő kevéséből simán meglennénk. Más fiatalok, ismerőseim is így vettek lakást, kisebb fizetéssel, ha egyszer máshogy nem engedheted meg magadnak. A másik, hogy ő egyből kész, felújított lakást akarna ha jönne, amiben már nem kell csinálni semmit. Én mondtam neki, hogy mi lenne, ha vennénk egy árban elérhetőbbet, és idővel felújitgatjuk együtt. De valamiért mindig a pénzhez lyukadunk ki. Nekem fontosabb lenne, ha egymás mellett ébrednénk reggelente. Nem tudom, mondjátok el, ti hogy látjátok, mit választanátok, még 3 évet így kibírnátok vagy mit tennétek? Köszönöm

26 N



máj. 9. 19:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utolsó 2 kapcsolatomban volt, hogy jóformán visszahúztak. Nem tudtam se velük se mellettük fejlődni. 2 év után szakítottam.


Biztos nem tudnék úgy kapcsolatban lenni, hogy én haladnék, de a másik hátráltat és az időmmel játszik.

máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Egyelőre még a jelenben sem lehet megoldani a dolgokat rendesen, a családalapítás meg végképp távolinak látszik. Csak gondold végig.

Ő most 31, lenne 34 mire vége az egyetemnek. Utána még kell minimum 2-3 év hogy a munka be legyen járatva. Addigra lenne ő 36-37 körül.


Amint jönne a gyerek, onnantól az egyik fizetés kiesik, és az a tiéd lenne. Az övéből kellene mindent fenntartani.


Nem tudom, de egyelőre a realitást kellene nézni. Át kellene gondolnod, mennyire szeretnél gyereket, mert elképzelhető, hogy mire ő mindent elrendez, addigra már kezd necces lenni.

máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy felelőtlen idióta lenne, ha egy év összejárogatás után közös ingatlanban gondolkodna. Ebben teljesen igaza van. Viszont gondolkodhatna más opciókban is, nem kell egyből felszámolnia mindent és eladnia a lakását, ki is adhatná például, ha a te városodban is tanulhatná ugyanazt a szakot.. Nyilvánvalóan ő nem akar melletted ébredni reggelente, neki a jelenlegi felállás tökéletesen megfelelsz. Ha neked nem, akkor lépned kell.
máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Számomra ez a kapcsolat nem összejárogatás, hanem igenis az elejétől komolyan gondoltam. Nekem is van lakásom, 25 km-re a vàrostól, onnan ingázom be naponta. Persze ő ezt nem is szeretné bevállalni. Ezt még el is fogadom, mindkettőnknek könnyebb lenne a városban, nem sajnálnám eladni a lakást, ha tudom, hogy a szeretett személlyel lehetek egy közös helyen.

Mégis miben kéne akkor gondolkodnia? 31 évesen szerintem pont, hogy ideje lenne családalapitáson gondolkodni. Ha nem gondolkodik ezen, oké, megértem, de ne húzza még 3 évig az én időmet, aztán "bocs, mégsem megyek".

máj. 9. 19:58
 5/25 A kérdező kommentje:
A másik dolog, hogy nagyon kötődöm hozzá, vele szeretném a jövőt tervezni. És ez, hogy minden nap nélküle ébredek, nélküle eszek, kezd lelkileg lefárasztani, megviselni, szinte minden nap egyre nehezebb... és komolyan nem tudom meddig húzom még.
máj. 9. 20:01
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Biztos nem adnám el a lakásomat, hogy aztán vegyek közösen valakivel (eleve miből, ha mínuszba jönne ki) akit nem is ismerek jóformán, mert heti egy találkozóval pont annyira ismerem mint a postást.
máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
10%

Aranyásó!

Fiamat kirúgnám a Naprendszerből, ha a neki 50 misiért vett lkással beszállna egy kurvával közös lakásba amibe ő 50 forintot sem tudna beletenni.

máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

Na ebbol en is tanultam ha lesz egy gyerekem es összegürizúnk neki lakásra, jobb ha az én nevemen marad.


Amugy miért nem költözteted hozzád?

máj. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én kiadnám a lakást, hivatalosan, közvetítővel, hogy ne legyen vele gond és mennék oda, ahol vagy, ha nem az van, hogy fele annyit keres majd. Mert ez azért nem mindegy.

Közöset a semmire biztos nem vennék, főleg nem adnám el a sajátom, ami biztos pont, nem mellesleg anyagi befektetés.

Ugyanakkor 30+ biztos nem szórakoznék távkapcsolattal egy évet se nem, hogy négyet.

Szóval, szerintem a te álláspontod ugyanolyan rossz, mint az övé.

máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 ember a nulláról indul más a közös lakás vétele. De ha már van saját lakása, én sem szivesen adnám el, hogy egy közöset vegyek mással, mert a jövőt is nézni kell reálisan, nyilván nem így tervezi az ember, de ha válásra kerülne a sor hatalmas fejfájás egy közös ingatlan osztozása. Szerintem a függetlem stabilitás fontos neki, és ebben nincs semmi rossz.

1 éves hétvégi találkozás még semmi, nem is laktatok még igazán együtt, tudod ottvannak a szürke hétköznapok is ám! Én elhiszem, hogy a rózsaszín köd még elhomályosít téged és vele szeretnél lenni, de egy ilyen ötletbe beleugrani hatalmas felelőtlenség lenne.

Egyenlöre az észszerű megoldás az az lenne, hogy vagy te vagy ő költözik a másikhoz.

máj. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!