Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt maradnátok egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt maradnátok egy olyan férfival, akivel már évek óta együtt vagyok, kimondottan szeretnétek összeházasodni vele, de ő nem akar?

Figyelt kérdés
Ő nem az elkötelezettség miatt nem akar, hanem mert szerinte hülyeség, csak egy papír és semmi értelme sincs, egy esetleges válásnál csak a baj lenne belőle.

2022. máj. 24. 12:13
A kérdező szavazást indított:
Igen. Ha ő nem akarja lepapírozni az együttélést, akkor legyen úgy.
Nem. Fontos hogy házasok legyünk, anélkül nincs komoly kapcsolat.
39 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én valahol a két válasz között vagyok. Ha nem fél az elkötelezettségtől akkor nyilván nem komolytalan a kapcsolat, ugyanakkor ha a másik félnek fontos ez, akkor szerintem meg lehet találni egy arany középutat. Pl kis esküvő, csak lagzi, csak templomi, csak család vagy ilyesmi.
2022. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Persze, a pénz is csak egy darab papír, mégis elmegy napi 8 órát sz*pni érte az ember.
2022. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Én szeretnék házasodni. Ezzel együtt komolyan mondom előbb maradnék együtt olyannal aki valamiféle elv miatt nem akarja, mint olyannal akinek "csak fölösleges" és tojik rá hogy nekem meg fontos.

Szóval nem.

Mondjuk nem is nagyon lenne ilyen helyzet, fontosnak tartom a kapcsolat elején tisztázni az ilyesmit, szóval nem jutnánk oda hogy évek után derülne ki.

2022. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Ha valóban csak egy papírnak tartja, akkor miért nem képes annyit megtenni a szerelméért, hogy aláírja? Ja mégse csak egy papír?. Innentől egyszerűen arról van szó, hogy kell a kiskapu, hogy bármikor lefalcolhasson.

Sokan élnek így, egészségükre. Ha neked is jó így, hajrá.

2022. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Én vele maradtam, azt mégis elvett. Már neki volt ciki, hogy mindenki azt hitte a neje vagyok és úgy is szólítottak, én meg lazán helyretettem mindenkit, hogy "csak" a barátnője vagyok.

Úgyhogy 9 év után megkért. Aztán elvett. És lám: semmi nem változott.

2022. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Akikről megfogalmazódott ez a kérdés, ők 10 éve együtt élnek, van egy közös gyerekük is, 3 éves. A nő most találta ki, hogy ha nem házasodnak össze, akkor ott fogja hagyni a férfit. Esküvőjük volt kb. 5 éve, csak nem mentek el utána az anyakönyvvezetőhöz lepapírozni.
2022. máj. 24. 12:26
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet nem teljesen értem amúgy. Nem fél az elköteleződéstől, csak számára ez nem fontos, ami oké, de ha a párja nagyon szeretné, akkor a kedvéért szerintem simán belemehetne, hiszen nem arról van szó, hogy ellenezné, csak neki ez egy semleges dolog. Lehet kötni házassági szerződést és akkor nem olyan szívás a válás, az esküvő meg lehet kicsi is, nem muszáj óriási felhajtást csinálni.

Az elsőre szavaztam amúgy, mert ha az a baja, hogy mondjuk a környezetében csak negatív példákat lát a házasságra és emiatt tényleg nem akarja, azt el tudnám fogadni és bár szeretnék házasságot, de egyáltalán nem mindennél fontosabb és nem szakítanék emiatt. Viszont ha semleges neki, akkor elvárnám, hogy próbáljon ő is valami kompromisszumra törekedni és ne úgy álljon hozzá, hogy neki nem fontos, szóval nem lesz és a másik véleménye nem számít.

2022. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Ebben az "érvelésben" van egy hatalmas nagy logikai hiba, ami lebuktatja, hogy korántsem ez a valódi ok.

Ha ugyanis szerinte csak egy jelentéktelen papír, akkor miért fájna azt a jelentéktelen papírt megcsináltatni? Nem kell egy esküvőhöz hetedhét országra szóló lakodalom. Maga a polgári esküvő nincs több egy órásnál, és ha nem akartok, még vendégeket sem kell hívni. Egy óra az ember idejéből pedig nehogy már túl sok legyen arra, hogy a szerelme vágya teljesüljön.

Eleve, ha nekem valami, ami nem jár különösebb lemondással, és nem tartom lényegesnek, de a barátnőmnek fontos, akkor alapvető, hogy belemegyek. Nem logikus? Ha nekem nem fontos, egy jelentéktelen dolognak gondolom, de a szerelmemnek nagyon is lényege, és mindössze azzal jár, hogy az anyakönyvvezetőhöz oda kell menni, ameddig "leadminisztrálja", miért ne tenném meg? Ha nem teszi meg, annak több oka is lehet.

- Lehet, hogy nem tart arra sem érdemesnek, hogy egy órát rád áldozzon.

- Lehet, hogy hazudik az állításában, és mégsem igaz, hogy olyan jelentéktelennek tartaná. Ez persze felveti az "őszinteség, mint egy ép kapcsolat alapja" nevű témakört...

- Illetve: valamiért mégsem annyira tartja komolynak ezt a kapcsolatot, mint amilyennek te szeretnéd. Ha már eleve a menekülési lehetőségeket tartja szem előtt, akkor az már rég rossz. (Nem azért mondom, de létezik házassági szerződés is, ha valamitől nagyon fél.)

Ez nekem nagyon egyértelmű, hogy bizony az elkötelezettség miatt nem akar házasodni, és sokat elmond, hogy az esküvő hallatán már a válsára gondol.

A szavazásod pedig nem fed le mindent. Nem arról van szó, hogy komoly kapcsolat ne lehetne esküvő nélkül. Lehet. Nekem is volt már több komoly kapcsolatom is, mégsem mentem hozzájuk. De a házasság már egy fokkal a "komoly kapcsolat" kategória fölött van.

2022. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Darab papirnal tobb. Es o pont ettol a reszetol fel. Nem, nem gyavasag miatt, hanem a lelepesi lehetoseg kiskapuja zarul be. Nem komoly egy olyan kapcsolat, ahol a legfelso szint elerese ki van zarva. Felrertes ne essek, forditva nem igaz ez. Nem a hazassag ad komolysagot egy kapcsolatnak. Ellenben a hianya komolytalansagi kerdeseket vet fel.
2022. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket biztos nem szülnék neki. Ha nem az elköteleződéstől fél akkor meg mi baja? Papírok nélkül biztos nem vennék se közös lakastse semmit
2022. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!