Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ufo hívők. Válaszolnátok...

Ufo hívők. Válaszolnátok erre? (kémia, biológia, genetika)

Figyelt kérdés

Sokan érvelnek ilyen hüly...Akarom mondani igen egyedi elképzelésekkel hogy az idegenek ilyen meg ilyen génmanipulációt végeztek,az idegeneknek emberi DNS-re fáj a foguk,és még sok dolgot mondtok.


Az lenne a kérdésem hogy tisztában vagytok e az alap biológiával és kémiával?Ugyanis:11-12.es tananyag a szerves kémia.Ott tanultok az aminosavakról.És szépen elmondják hogy nagyjából 260 féle aminosav létezik,melyből az élőlények (földi) csak 20-at használnak.Az összes fehérjénk,lipidünk,szénhidrátunk ebből áll.Szerintetek egy idegen faj,ami lehet hogy teljesen más közegben alakult ki,(nem is lehet,hanem szinte biztos) teljesen más törzsfejlődést végigjárva,képes lenne keresztezni a saját DNS-ét a mienkel?Az is lehet hogy egyetlen aminosavunk se egyezik meg,szóval nem hogy szervrendszert,de egy életképes sejtet se lenne képes létrehozni. Valamint tudjuk hogy az aminosavak közt is vannak "jobb kezes" illetve "bal kezes aminosavak.Mi van ha az egész biokémiájuk jobb kezes aminosavakra épül?Nekünk azonban csak bal van...Sőt már földi (!) élőlényről is hallottam ami nem is biztos hogy ugyanúgy kereszezhető lenne az emberi DNS-el mint egy közeli rokonunk (majom).Például nem egy mélytengeri lényről hallottam melyeknek teljesen más a táplálkozása mint a közismert élőlényeknek (heterotrófok,autotrófok).Ilyenek például azok a kénnel,és kéntartalmú vegyületekkel táplálkozó egysejtűek melyek például a tengeraljzaton,vagy alacson Ph-jú tavakban élnek.(kemotrófok).


Poliateista



2013. máj. 21. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Most poliateista, multkor meg annunaki ? Unalmas vagy Vera. Menj vissza játszani oviba -.-
2013. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
87%
Azért ez ennél bonyolultabb, tehát nem 11-12-es szinten oktatják, hogy mit lehet keresztezni és hogyan. Meg ugye az aminosavak is technikailag abban különböznek, hogy milyen irányba forgatják a rajtuk átvezetett polarizált fényt, csak hogy lásd, hogy már ilyen apróságok mennyivel messzebbre vezetnek. Illetve a DNS-ét bárminek keresztezheted, ha ugyanazok a bázisok (pl. embereknél adenozin, guanin, citozin és timin), legfeljebb nem lesz értékelhető eredménye. Btw., nem vagyok ufo-hívő, csak egy kis appendixet szerkesztettem ide!:)
2013. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm második.Ment a zöld mancs.


És első.Nagyobbat szerintem mellé se foghattál volna.Nem tűnt fel hogy vera UFO HÍVŐ volt/van (talán fenn van csak új névvel /név nélkül) én meg pont hogy SZKEPTIKUS vagyok?Ha végignézed az UFO kategória néhány közelmúltbéli kérdésénél a válaszokat,láthatod hogy még én harcolok azok ellen a hülyeségek ellen,amiket az UFO-sok mondanak.-Ennyi kompetenciád lehetne...


És mi van azzal hogy Poliateista?Annyit tesz hogy istenekben nem hívő.Ez a nevem.(az oldalon).Olyan mintha valakit lecsesznél mert az oldalon László néven van fenn.

2013. máj. 21. 18:38
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

az első ritka hülye.

sztem el sem olvasta a kérdést sem, csak odaírt gyorsan vmit, a fő h első legyen és mindenki lássa a nemnormális válaszát.

egyébként a kérdezővel többé kevésbé egyet értek, és is olvasgatom a témát, ahol találok vmi érdekeset elolvasom aztán, racionális érvekkel megkontrázom.

én is mint a kérdező, a szkeptikusok táborát erősítem, de nem úgy h egyből leszólom, mert szinte ami van a témában elolvastam, csak én ezek mögött a jelenségek mögött nem vmi ufo/földönkivüli lényeket látok...hanem a legtöbb esetben paraszthülyítést, photoshoppal és hoax képekkel és videókkal, a másik fele meg valós észleléseket mutat be, de azok inkább vmiféle katonai kísérletek, amiket csak később fog bármely ország hadserege a nyílt színen kipróbálni.

2013. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Poliateista!


"Sokan érvelnek ilyen hüly..." Így semmi képen se kezd a mondanivalódat, mert ilyen alapon semmi értelme válaszolni, mert akárki írhat akármit az neked így is úgy is hülyeség marad. Nemde? De az is lehet,hogy már alapból nem fog beírni semmit az illető ha már ezt látja, úgy gondolja fölösleges.


Nos, ne általánosíts minden "ufó hívőt" és ne vedd egy kalap alá. Látom hova szoktál írni, kinek mit válaszolsz stb., azaz te is látod melyik felhasználó mit ír - feltéve ha ezt névvel teszi- szóval ez a kérdés, amit most feltettél, a hívőket is megoszthatja, ugyanúgy mint a tudósokat is megoszt egy kérdés, ugyanúgy mást-mást válaszolhatnak. Szóval ha Mária X dolgot mond, akkor én lehet Y-t mert nem értek vele egyet, de lehet már más Z-t mond.


Az is lehet, hogy az idegeneknek a DNS-ünk olyan része kell, amit mi még nem ismerünk és nem térképeztünk fel teljesen vagy hulladék DNS. De az is lehetséges, hogy ők több mindent tudnak róla, több információval rendelkeznek bizonyos génekről. Hiszen a mi biológusaink és tudósaink is kutatják folyamatosan a DNS-t, felfedezni való mindig van. Ha az idegenek fejlettebbek, előrébb járhatnak nálunk ezen a területen, ergo lehet olyan része kell nekik, amire nem is gondolnánk és mi még nem tulajdonítunk neki nagy dolgot.


Ezt már egy másik kérdéshez is beírtam, de azért ide is beteszem.

A bolygónkon különböző fajok nem tudnak kereszteződni egymással. A lónak és a szamárnak születhet közös utóda, de az öszvér mindig terméketlen lesz. Ha az idegenek kereszteződnek velünk akkor vagy genetikai kapcsolatban állunk egymással (talán őseink a távoli múltból: mára már elfogadott elmélet, hogy az élet a földön kívülről jött egy meteorról ) vagy tudják, hogyan manipulálják az emberi géneket. Biológiai értelemben közeli rokonaink is lehetnek. Ebből következhet az hogy az idegenek a Földről származnak (talán korábban itt voltak mint mi csak elmentek ) vagy az emberiség származik máshonnan és úgy lett "ideültetve" (lásd ismét az hogy az élet az űrből érkezett ide) Ez mellett teszi le a voksát a pánspermia elmélet is, amelyet nem csak Daniken vall (mielőtt valaki őt hozná fel) hanem Fred Hoyle csillagász és Francis Crick biológus is.


Szeretném még azt megjegyezni, hogy egyesek azért gondolják úgy hogy a múltban manipulálva lett a DNS-ünk, mert az emberi civilizáció fejlődése hirtelen ugrott egyet és a barlangfestő bunkós csoportokból már városokat igazgató, piramisépítő civilizáció lett. Na most a "hirtelen" több ezer évet takar, de ha megnézzük az emberi fejlődés időskáláját, akkor ez a több ezer éves "ugrás" tényleg csak csekély időintervallum.

Ilyen érdekesség ebben például, hogy az őseink ugye szőrösek voltak tetőtől talpig. Aztán valahogy a fejlődés során a szőr megritkult és durván fogalmazva "csupasz majmok lettünk". Ezek a csupasz majmok aztán, hogy ne fagyjanak meg 12 ezer évvel ezelőtt a jégkorszakban hirtelen állati bőrből,szőrből ruhát készítenek a hideg ellen. Mit is mond a Darwinizmus?

" A természetes kiválasztódás útján mindig a legrátermettebb egyedek örökítik tovább génjeiket, a fajok pedig ezáltal egyre tökéletesebben alkalmazkodnak környezetükhöz"

Ennek semmi értelme nincs. Mert miután megszabadultunk a szőrünktől állati szőrmét kezdtünk el viselni, hogy melegen tartsuk a testünket a fagyban, ha nem tettük volna megfagyunk. Ezt így aligha nevezném tökéletes alkalmazkodásnak, sokkal "jobb lett volna" ha szőrösek maradunk akkoriban ebből a szempontból.


Ezek csak FELTÉTELEZÉSEK, mondom úgy hogy én az életbe nem írtam semmiféle reptoidról,annunakiról és a többi. Szóval vonatkoztasd el ezt a választ azoktól a hívőktől akik ilyeneket írnak.

2013. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted meg van annak az esélye hogy a 260 aminósavból ők is csak szigorúan 20-at,ezen belül is pont azt a 20-at használják fel,mint mi...Szerintem ha ilyen valószínűségű dolgokban hiszel,ki se lépj a ázból mert végén még beléd csap a villám....(az is ilyen valószínűségi skálán mozog)
2013. máj. 21. 19:17
 7/15 anonim ***** válasza:

1. továbbra se értem, ezt az ufó hívőséget, hiszen AZONOSÍTATLAN REPÜLŐ TÁRGYAK akkor is léteznek ha az ember nem hisz bennük -.-


2. téged alátámasztva (Habár bármennyire is érződik h fölösleges tudásfitoktatás amit végzel mivel valószínűleg most készülsz az érettségire és itt leírod amit olvastál ahelyett, hogy tanulnál) a banán DNS-e is 50%-ig egyezik az emberével mégse csinál senki ember banán hibridet xDD (bár egyeseknek a szociális képessége, és intelligenciája tényleg egy banán szintjén van)


3. azért a majom se éppen közeli rokonunk... sőt lehet tán nem is a legközelebbi... de azért az se mindegy, hogy melyik majom fajta elég tág ez a fogalom is :)

2013. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem mondtam, de ha a 20-ból csak 10 egyezik és ők ezt a 10-et megtalálják bennünk, amire szükségük lehet, máris kinyerhetik belőle. De az is lehet, hogy nem azt a használtat szeretnék kinyerni, amit a földi élőlények használnak, hanem mondjuk a 240-ből valamelyiket.


Annak mennyi az esélye, hogy ötösöd lesz a lottón? Kevés, de megvan rá az esély.

Az ősleveses teória is mennyi véletlenből áll? Sokból. Mennyi rá az esély? Kevés, de megvan rá az esély.

Annak mennyi az esélye, hogy élettelen anyagból mégis élő szervezetek jönnek létre? Kevés, de megvan rá az esély.

Annak mennyi az esélye, hogy egy emberbe 3x is belecsap a villám és nem hal bele? Kevés, de megvan rá az esély, sőt van is ilyen eset.


Ugyanúgy lehet kevés az esély arra, hogy az idegeneknek a mi DNS-ünk részéből kell valami, ha ahoz tartjuk magunkat amit a kérdésben leírtál, de nem lehet kizárni 100%-ban.

Ha meg ahoz tartjuk magunkat, amit én írtam ( azaz "rokonság" ) akkor nőtt az esély.

2013. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%

20 aminosav létezik!!!!!!!


Bocsi!


Most kutatnak egy 21-edik fajta aminosavról!


Üdvözlettel: diator

2013. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Jaj Poliatesta!

Már értem!


de a neved után írd oda hogy üdvözlettel: poliateista!



Nem is tudtam hogy 260 fajta aminosav van, az egyetemen csak a 20-at boncolgassuk!


Na mindegy.

Mi a kérdés?

2013. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!