Dogonok-az égből jöttek? Miért csak az elmúlt pár évben ismerte el a tudomány a tudásukat? Mitől tartottak? És miért nem tesznek most is több említést róluk?
Egy afrikai törzs ősi hite szerint az emberiség a Szíriusz csillagcsoportról származik. Tudásuk és csillagászati ábráik évezredes múltjukból szájról szájra öröklődve maradtak meg a mi tudósainknak. Nem sokkal az első holdra szállás után olyan elképesztő csillagászati és tudományos adatok kerültek elő két néprajzkutató munkáiból, ami gyökerestől megrázta a tudományos világot. -A dogon törzs a Niger folyó nagy kanyarulatában, 300 mérföldnyire délre Timbuktutól, - ahol az őseik mintegy 500 évvel ezelőtt letelepedtek - főként a mai Mali Köztársaság területén él. --A dogonok írástudatlanok.A dogonok pontosan megkülönböztetik szavaikkal a bolygókat, csillagokat és a holdakat. Ez már önmagában példa nélkül való és teljesen olyannak tűnik, mintha valaha, a mondák kezdetén valaki közülük már járt volna ott. Azt is pontosan tudják, hogy a nap a saját tengelye körül forog és a bolygók és holdak pedig más csillagok körül keringenek.
A dogonoknak pedig nincs csillagászati távcsövük. Említik a Föld ellipszis pályájának rendellenességeit és tudják, hogy a Hold "száraz és halott". A Naprendszer szabad szemmel jól látható bolygóiról említést tesznek, de a Jupiter négy, egyenként tízegynéhány kilométer átmérőjű holdjáról is tudnak, melyeket elsőként Galilei fedezett fel távcsővel, és amik szabad szemmel teljesen láthatatlanok.
A dogonok és a Szíriusz
Az ősi Egyiptom időszámításának alapját is a Szíriusz szabta meg, pontosabban a csillag fölkelte jelentette számukra az új évet az esztendő egy bizonyos időszakában, mert ez volt a Nílus áradásának az előhírnöke.
Mégis, főképpen a dogonok tulajdonítottak nagy jelentőséget ennek a bolygónak. Ez mítoszuk alapköve és központi magva. Három bolygóról beszélnek, és azt állítják egyik látható állandóan. Úgy tartják, a Szíriusz azon csillagrendszerek része, mely nagy hatást gyakorolt a Földi életre.
"Ezek a világ alapjainak alapjai." Clark 1862-ben fedezte fel a Szíriusz -B -t, Ez egyike a hozzánk legközelebb eső csillagoknak, és soha nem látszik a Földről.
A dogonok, akik már jóval Clark előtt ismerték a Szíriusz három tagját, így emlékeznek: "A kisebbik csillag a Szíriusz körül kering. Egy fordulat időtartama 50 év. Ez szabályozza a Szíriusz forgását." Ezt az állítást a tudomány is alátámasztotta.
Rajzaikon ellipszis pályát rajzolnak - nem ismerik Keplert! - és olyan dolgokról számolnak be, amit földi szem soha nem láthatott, kivétel ha űrhajóból nézte a Szíriuszt. Sőt a Szíriusz - B nagy anyagsűrűségét is megemlítik, amit pedig csak az utóbbi években tudományos számítások hosszú sorozatával számítottak ki a tudósok. (Egyetlen kávéskanálnyi anyag a bolygóból kb. 150 földi kilót nyomna!) Egyszóval a dogonok szerint az emberek ősei a Szíriuszról érkeztek.
"Népességük körülbelül kétszázötvenezer főt számlál. A fekete emberek a Szahara peremén tengetik mindennapjaikat, az évszázadok során az élet nem sokat változott.
A törzs tagjai szétszórt falvakban, sárból és szalmából rakott kalyibákban élnek. Legeltetik sovány kecskéiket, némi gabonát vetnek és aratnak, tűzifát pedig a Bandiagara-fennsík kopár sziklái között gyűjtögetnek. Rituális álarcaik és faszobraik az őket körüllengő mítosz miatt értékessé váltak, amúgy földműves nép.
A csillagászati információs bomba A világsajtó azután a tudományos felfedezés után vette szájára őket, miután az információs bombát Eric Guerrier nevű francia építész, csillagászatbarát, sokirányú érdeklődéssel megáldott egyetemi tanár felrobbantotta.
Egy, a holdra szállást élőben közvetítő televíziós műsort követő sejtésszerű érzésének engedelmeskedve, előásta a könyvtár mélyéről az "Afrikanisztikai Társaság" által kiadott és 1950-es években megjelent Afrika évkönyvekből, Marcell Griaule és Germaine Dieterlen néprajzkutatók 1930-as években lejegyzett, Dogonos néprajzi anyagát
A dogonok rendkívül gazdag, bonyolult és a mi civilizációnk, tudományunk eredményeit gyakran megkérdőjelező kozmológiai tudásanyagának módszeres feltárása mind a mai napig tart, immár fél évszázadnál is régebben. A dogonok írástudatlanok. Rendkívül gazdag hagyománykincsüket szóban, szájhagyomány útján örökítették nemzedékről nemzedékre."Kedves kételkedők!Hogyan lehet hogy egy teljesen írástudatlan,buta törzs ilyen dolgokról tud évszázadok óta?
és ezen kívül is rengeteg link van a neten a dogonokról!Honnan tudnak ennyit,ha a földönkívüliek nem léteznek?Honnan tudnak ennyit,ha nem látogattak volna a múltból a Földre idegenek?
Azt tudtad, hogy amikor Kolombusz felfedezte Amerikát, az indiánok már rég ott laktak?
A dolog egyébként tényleg érdekes, de nincs abban semmi extra, hogy egy rég élt népcsoport már ismerte maga körül a világot, csak a nagy európai felsőbbrendűség téveszméje, hogy "primitívek" voltak a mi kultúránk előtti népek...
Mese habbal. Parasztvakítás. Áltudományos dezinformáció. Kitaláció, amiből valaki publikálhatott ennyi. Sajnos megesik az ilyen a tudomány majdnem minden területén. Pl. egy biológussal, aki iszonyat támogatásokat zsebelt be klónozással kapcsolatos meghamisított eredményű kutatásokkal:
sajnos csak ilyen linket találtam:P
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!