Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Kik éltek a földön 3 milliárd...

Kik éltek a földön 3 milliárd éve?

Figyelt kérdés

A dél-afrikai fémgolyókra gondolok.



A Dél-Afrikában talált különös fémgolyók előtt értetlenül állnak a kutatók. Az egyedi leletekre az 1900-as évek második felében bukkantak dél-afrikai bányászok, ráadásul több száz golyót hoztak a felszínre. A leletek azért is nagyon különlegesek, mert olyan üledékes rétegben találták őket, melynek kora nagyjából 2,8 milliárd év. Ekkor a Föld még nem volt tele élettel: csak kezdetleges élőlények éltek rajta. Ennek ellenére természetesen előfordulhat az, hogy szabályos fémgömbök keletkezzenek, a kérdés az, hogy a dél-afrikai fémgolyókra hogyan kerülhettek minták és rovátkák.

A mindössze két-három centiméter átmérőjű golyók egy részén ugyanis barázdák láthatók: három párhuzamos vonal, pontosan középen, mintha az Egyenlítőt szimbolizálnák. A golyók alapvetően két kategóriára oszthatók: van közöttük kékes árnyalatú, fémből készült fehér foltokkal, illetve vájt típus, szivacsos jellegű, fehér anyaggal a belsejében. Hogy hogyan keletkezhettek, mi célt szolgálnak, és honnan kerültek elő pontosan, máig nem tudják.


[link]


Kik éltek itt és hova lettek ? Lehet hogy igaz a mahabharata írásai, mely szerint ősi atombombákkal kipusztították egymást és azok az üveges maradványok skóciában is erről tanúskodnak ? Vagy lehet hogy a misztikus és legendás Atlantisz lakói is léteztek ?


2011. ápr. 5. 13:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%
Tudományos értekezés nincs ezekről. Létező, megbízható forrás semmi, se fotó. Nem kell minden hülye áltudományos értekezést elhinni, amit a neten találsz!
2011. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Strigi ***** válasza:
100%

Nagyjából 2.8-2.5 milliárd évvel ezelőtt halmozódott fel az oxigén a légkörben, ami a redukáló élőlényeket jelentős számban kipusztította, de lehetőséget adott az oxidáló élőlények kialakulására.


3 milliárd évvel ezelőtt a legelső DNS-központú élő rendszerek létezhettek, melyek sokkal egyszerűbbek lehettek a mai baktériumoknál vagy mikoplazmáknál. Redukcióval nyertek energiát és oxigén termeltek, valamint kibírták az akkori forróságot a földfelszínen.


Nem tudom, milyen részleteket szeretnél tudni. :)

2011. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
Ez engem is érdekel, szeretném megtartani a kérdést, azért írok. Bocs az offért.
2011. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom éltek-e vagy sem, de szerintem teljesen elképzelhető, hogy más intelligens életforma is élt előttünk a Földön. Miért ne élhetett volna? Olyan, mintha most mi kipusztítanánk egymást, és nem maradna utánunk semmi, csak a romok, és a tárgyak, amik közül pár megmarad.
2011. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"Kik éltek a földön 3 milliárd éve?

A dél-afrikai fémgolyókra gondolok."

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2011. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Strigi, én nem egysejtűekre gondolok, hanem emberre.


A Dél-Afrikában talált különös fémgolyók előtt értetlenül állnak a kutatók. Az egyedi leletekre az 1900-as évek második felében bukkantak dél-afrikai bányászok, ráadásul több száz golyót hoztak a felszínre. A leletek azért is nagyon különlegesek, mert olyan üledékes rétegben találták őket, melynek kora nagyjából 2,8 milliárd év. Ekkor a Föld még nem volt tele élettel: csak kezdetleges élőlények éltek rajta. Ennek ellenére természetesen előfordulhat az, hogy szabályos fémgömbök keletkezzenek, a kérdés az, hogy a dél-afrikai fémgolyókra hogyan kerülhettek minták és rovátkák.

A mindössze két-három centiméter átmérőjű golyók egy részén ugyanis barázdák láthatók: három párhuzamos vonal, pontosan középen, mintha az Egyenlítőt szimbolizálnák. A golyók alapvetően két kategóriára oszthatók: van közöttük kékes árnyalatú, fémből készült fehér foltokkal, illetve vájt típus, szivacsos jellegű, fehér anyaggal a belsejében. Hogy hogyan keletkezhettek, mi célt szolgálnak, és honnan kerültek elő pontosan, máig nem tudják.


Valakik éltek itt.

2011. ápr. 5. 18:06
 7/23 anonim ***** válasza:

Meg nézném ezeknek a golyóknak a képeit , ha van linkeld nekem ha lehet kérdező, ez nagyon érdekes...


Ha jól tudom 12 ezer évvel ezelőtt élt zamelox, és egy emberi várós ahol a kozmikus tudás átjárt mindent egy kristály segítségével, és ők voltak a Antaltisziak ősei

2011. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Jaj nem az ősei, hanem a gyermekei, leszármazottjaik.
2011. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Strigi ***** válasza:
Elkezdtem válaszolni a felvetésekre, de időközben rájöttem, hogy olyan alapvető földtani ismeretekkel nem vagytok tisztában, hogy nem fér el egy kommentben az összes.
2011. ápr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Strigi, ha nem értesz a geológiához miért itt kell reklámoznod ?


Tessék Diator, itt találtam belőle sokat


[link]

2011. ápr. 7. 16:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!