Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ez lenne a lídérc?

Ez lenne a lídérc?

Figyelt kérdés
Gyakran megesik velem, hogy valami iszonyú rosszat álmodok és amikor felébredek, meg sem bírok mozdulni, olyan mintha valaki lekötözne jó szorosan és a mellkasomra ülne. Nagyon rossz érzés. Ez kb. tart egy percig, utána csak nagyon lassan tudok megmozdulni. Utánaolvastam és olyanokat találtam, h ez a lídérc aki rámül, és lekötöz, meg ilyenek. Van olyan akivel már megesett ilyen, vagy csak a félelem miatt nem tudok megmozdulni?? (örülnék neki, h ha az utóbbi lenne) :P
2012. aug. 23. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezt jelenti, jól tudod, amikor furcsa lények ülnek mellkasra, régi felfogás szerint.

De inkább egyszerű fiziológiás jelenség. Túl szoros takaró, sokat ettünk, túl sok feszültség, vérnyomás nem megfelelő.

2012. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lidérc, hanem alvásparalízis.
2012. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Takaró kizárva, ugynis mindig lerugom magamról :P
2012. aug. 23. 15:37
 4/12 A kérdező kommentje:
igen erről olvastam.
2012. aug. 23. 15:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát, azt nem tudom, hogy ezt hívják e lidércnek. Azt tudom, hogy népi hiedelem szerint létezik egy "incubus" nevű lény. Gyakran férfi formát öltő démon amely álmában leszorítja az embert és elszívja az életenergiáját, emiatt az álmodó gyakran rémálmot lát, más néven ez a lidércnyomás. Szóval gondolom valami köze csak van hozzá. Amúgy ezek babonák, nem hiszem, hogy kéne tőlük tartani :D
2012. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az incubus az gyönyörű férfidémon, nem energiáért jön, hanem testi kapcsolatot keres :D
2012. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
^ 5. vagyok. Az nem a succubus?
2012. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a női változata.
2012. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az incubus férfi démon, a succubus meg női, de mindkettőre jellemző, hogy gyönyörűek (állítólag)és testi kapcsolatot keresnek az élő emberrel.
2012. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
^ De nem ok nélkül nem? Én mindig is úgy hallottam és olvastam, hogy a szexuális együttlét közben elszívják az életerejüket.
2012. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!