Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Olykor amikor elmegyek aludni, és lefekszem az àgyamba, azt szoktam érezni mintha az àgyam elkezdene vibràlni vagy magàhoz akarna húzni, vagy elakarna lazítani. Nem tudom, fura érzés. De ha mocorgok egyet ilyenkor, akkor vagy megszűnik ez az egész vagy pedig kis idő múlva újra elkezdődik.

Lehetséges hogy szellem csinàlja ezt? Az àgyam amúgy eddig csak az enyém volt és ezt kb 1 éve kezdtem el érezni.



2012. jún. 24. 14:35
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nézd meg, valaki nem-e rakott oda valami rezgő dolgot, ha nem, akkor menj el a háziorvosodhoz, lehet valami betegség.
2012. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Filinger Artemisz ***** válasza:
0%
Ha az ágyad akár enyhén (vagy nagyon) olyan szagot áraszt ami semmihez sem fogható mert olyan büdös akkor az egy szellem! De nem kell a legrosszabbra gondolni!! Mert pl.: a mi konyhánkban néha szokott lenni ilyen szag ami nem a szomszédoktól se valami állattól jön... persze nem lehet tudni bisztosra hogy mi ez, de ha lehet ne járkálj északa olyan sokat mert nem lehet tudni hogy mi ez!!
2012. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az ágynak ehhez semmi köze, nem az vibrál.
2012. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
A falban lévő áramkörök nem régiek? Velem olyan volt hogy már nagyon régi volt, mindig bizsergett a lábam. Egyik nap az áramkör megolvadt a túlterheltség miatt, kicseréltettük és már nem bizsereg a lábam.
2012. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én olyat szoktam érezni, mintha zuhannék bele az ágyba. Néha átmegy lüktető érzésbe. Ilyenkor egyszerűen csak lazul el a testem. Szerintem nálad is ez van, csak másképp jelentkezik. Nekem is megszűnik ha megmozdulok. Én speciel nagyon szeretem ezt az érzést, mert ha nem is alszok el, csak kis ideig így tudok maradni, hogy nem zavarnak meg, nagyon frissen kelek ki az ágyból.
2012. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy köze van az alvásparalízishez?

Nem volt még olyan, hogy nem tudtál megmozdulni?

Hasonlóak a tünetek, hisz alvásparalízisnél is előfordulhat, hogy úgy érzel, mintha süllyednél, esetleg lecsúsznál.

Az alvásparalízis általában feloldható, ha elkezdünk mocorogni, viszont az alvásparalízis inkább jár bénulással.

Régebben, ha jól tudom ezt hívták lidércnyomásnak.

Nekem is volt már, és szerintem tudom mit nevezhetsz bizsergésnek, már ha alvásparalízised volt.

2012. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Volt már párszor alvásparalízisem. Lehet hogy ez is annak a kezdete, csak valamikor nem érzem úgy mintha az álomhatár szélén lennék, mert tudtommal akkor szokott előjönni az alvásparalízis..

Amúgy mi okozhatja az alvásparalízist?

2012. jún. 24. 18:32
 8/15 anonim ***** válasza:

Úgy tudom alvásparalízis alvás előtt vagy után jelentkezik félálomban. Mikor alszunk az agyunk lekapcsolja a motoros idegeket, hogy álmunkban ne szaladjunk le az ágyról.

Ilyenkor lebénulunk, de ez különösebben nem zavar minket, hiszen alszunk.

Probléma akkor van, amikor ébredés után az agy nem kapcsolja vissza a mozgatóidegeket és a bénulás megmarad.

Személyes tapasztalat, hogy normális ébredés után,

mikor csak lustálkodunk a párnák között és félálomban vagyunk az alvási bénultság beállhat.

Ezt nevezik alvásparalízisnek.

Mint írtam, ha egy végtagunkat megrángatjuk, pl. a kisujjunkat, fel lehet oldani.

Egyébként milyen gyakoriak ez a jelenség, amit leírtál?

Én valamilyen ki nem forrt alvásparalízisre gondolok.

Amikor édesanyámnak mesélem, hogy milyen volt az alvásparalízisem,

azt szokta mondani, hogy lement a vérnyomásom.

Szerinte az is okozhat ilyen dolgokat.

2012. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kb egy éve van ez. Valamikor egy hónapon bellül többször előjön, valamikor meg hónapokig semmi.

A legelső az olyan volt, mintha valaki ràmfeküdt volna és alig kaptam levegőt, nagyon leizzadtam, a szemeimet nem tudtam kinyitni és a környező hangok (pl. Óra) fel erősödtek. A többinél nem hallottam semmit, vagyis egyszer, és akkor mintha a nevemet mondta volna valaki.

Napi szinten elég sokat stresszelek, lehet hogy ez okozza?

2012. jún. 24. 22:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Akár...

Nem akarok hülyeségeket mondani, a tudásom hiányos és csak tippelgetni tudok.

A paralízis egyébként járhat hallucinációval is,

ezt olvastam.


[link]

2012. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!