Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért terjedt el az a dolog/...

Miért terjedt el az a dolog/ tévhit, hogy ha valaki késő este sétál át a parkon keresztül, egy erdős részen, ahol rátamadnak a bokrok közül Yeti-k, egyéb fiktív lények??

Figyelt kérdés
Az egyik barátom mesélte, hogy múlt péntek hajnalban jöttek haza a melósbusztól, egy erdő mellett elsétálva pedig "egy majomszerű szerű lény eredt meg a járda felé, hangosan üvöltött, De ránk szerencsére nem támadt" hogy a szavaikkal éljek..Megjelölte a helyet pontosan, Én ránéztem a Google Maps-en, háát ott már vagy 10 éve nincs erdő, oda is mentem kocsival, mi fogadott? Füves gyep, egy átvezető elosztóvezetékkel😁.

febr. 10. 23:10
 1/3 A kérdező kommentje:

Remélem, nem gondolta komolyan, hogy ezt beveszi Akárki. Gyenge.

Szerintetek az a sok horror tehető felelőssé ?


Köszi!

febr. 10. 23:12
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Késő este az ember hajlamosabb félni, főleg félelmetes helyeken. És ilyenkor hajlamosabb olyanokat is beleképzelni teljesen hétköznapi tárgyakba hangokba és eseményekbe, amiktől azok kísértetekké, meg jetivé meg fiktív lényekké válnak.
febr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Sötétségtől való félelem, paranoid gondolatok evolúciós szinten beégtek nálunk, még a természeti létünk korából, amikor egy kis egészséges gyanakvás életmentő tudott lenni.

Ma már más a helyzet, de ez máig megmaradt.

Múltkor utánanéztem, mivel gyanús szellemes történeteket olvastam, amit feltételezésem szerint külföldi forrásokból dolgoztak át magyarra.

Valóban, találtam is olyan külföldi portált, ahová ezerszámra lehet beküldeni mindenféle szellemes, ködös, éjszakai reccsenő padlásos, tükrös, megcsörrenő poharas fantazmagóriákat.

Olyanok, hogy bolyongsz a ködben és halott ember (de inkább egész halott család) jön veled szembe, ez alapvető dolog, hiszen bárkivel meg szokott esni a hétköznapokban.

Kommentelni is lehet, de külön ki van kötve, hogy a beküldők szellemi épségét nem szabad firtatni, vagy szidalmazni.

"Nem korrekt", de ezek a dolgok sajnos így mennek. Hülyének lenni emberi jog. Felszólalni ellene már nem feltétlenül.

febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!