Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A gyerekek valóban látják a...

A gyerekek valóban látják a szellemeket, démonokat?

Figyelt kérdés

Vagy csak túl élénk a fantaziajuk?


Anno amikor kicsi voltam, úgy emlékszem, hogy néha én is több mindent láttam mint ma, de ez lehet, hogy csak a kepzeletem játéka volt?



2023. ápr. 12. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindegyik, de kb 6-7 éves korig előfordul.
2023. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Grimfox ***** válasza:
49%
Ahogy 1. írja. Ritka, és majdnem mindig elmúlik a személyiség fejlődése során.
2023. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Minap is mondta nekem egy gyerek, hogy anyu a bácsi egy ördög. És milyen igaza van kérlek👍😅
2023. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha megmarad a képesség felnőttkorra is, akkor érdemes képeznek magát az illetőnek, hogy médiummá váljon és tudjon másoknak is segíteni.
2023. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Igen én is mindennap látom a démonokat és a szellemeket.Csak előtte szívtam egy keveset
2023. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem, hogy nem láttam sose semmi ilyesmit. legkorábbi emlékeimben sincs semmi olyan belső, tudattalan tudás, hogy valaha volt valami olyasmi, amit később oda sorolhatnék.

Biztos vagyok benne. Főleg hogy már évek óta tudatosan képes vagyok érzékelni dolgokat, példa kedvéért ezt a 2 csoportot is, és semmi ilyesmi nem volt számomra érzékelhető sose, pedig nekem nagyon régről vannak és elég tiszta emlékeim.


Ez mindenkinél egyedi, de ha azt kérded, minden gyerek-e, akkor én vagyok a bizonyíték, hogy nem.

2023. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Grimfox ***** válasza:
100%
Gyakran azt tévesztik össze a felnőttek láthatatlan dolgok érzékelésével a gyereknél, hogy a gyerek egyedül játszik, és úgy tesz, mintha lenne valaki más is, aki részt vesz a játékban. Felnőtt fejjel ez a legtöbbeknek furcsa, de a gyerekek logikai menete, és gondolkodása gyökeresen eltér az átlagos felnőttétől. 6 éves kor körül kezd el kialakulni a normál logikai gondolatmenet, ha a gyerek rendesen van fejlesztve, eleget foglalkoznak vele. Nem tudom, hogy ez szakszerű pszichológiai kifejezés e, de a gyerekek gondolkodását gyakran "mágikus világkép" néven emlegetik, mert hasonló analógiákat használnak, mint amik alapján a régiek mágikus, vallási szemléletei létrejöttek. A felnőtt, aki nem képes ilyen fejjel gondolkodni, nem fogja érteni, hogy a gyerek mit miért gondol, mit miért hisz, hogyan játszik. Ahogy a 6. is, én sem láttam gyerekkoromban semmit, amit most ne látnék, és én is utólag, felnőttként tanultam meg valamennyire észlelni a nem látható dolgokat. Ugyanígy tudom, hogy a két öcsém, és a csecsemő unokaöcsém sem látott/lát ilyeneket, és az unokanővérem sem látott, akivel együtt nőttünk fel. Édesanyám óvónő, és ő sem tapasztalt a 3-6 éves korosztályban ilyesmit, pedig 38 éve gyerekekkel foglalkozik. Mondjuk arról bőven tudna mesélni, hogy a gyerekek mennyire érzékenyek például mások hangulatára, és gondolataira. Szerintem a gyerekek többsége nem lát többet, mint egy felnőtt.
2023. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!