Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ki hallott az 1970-es, 80-as...

Ki hallott az 1970-es, 80-as években Szabolcs megyében a "fekete ruhás nő" történetéről?

Figyelt kérdés
Én ott születtem, és a 70-es években kicsi gyerek voltam, emlékszem erről a jelenésésről, entitásról beszéltek akkor az emberek? Féltek tőle nagyon, este nem mertek a faluban járkálni? Többen is látták?

2021. júl. 26. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
what?
2021. júl. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Én nem, tudnál linket adni hozzá?
2021. júl. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

70-es, 80-as években vidéki falvakban majdnem minden idősebb nő fekete ruhát, fekete fejkendőt viselt.

Úgy különböztették meg a szellemet, hogy ugyanolyan ruhásként írták le mint bármely más élőt? Olyan mintha egy focimeccsen úgy írnál le egyetlen focistát, hogy "a sporszáras srác".

2021. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találok semmi írást a neten. Én nekem mondták akkoriban a mamám, meg anyukámék hogy itt látták, ott látták stb. Meg az egyik falubeli mondta, hogy a temetőnél elütött "valakit" aki fekete ruhába elé ugrott a semmiből, ő nagyon megijedt fékezett, kiszállt a kocsiból és sehol semmi. Eltünt. Meg beszélték meg történeteket erről, de kicsi voltam nem emlékszem mindre. Csak valahogy eszembe jutott ez a fura sztori. Napi Beszéd téma volt akkor,senki nem ment sehova sötétedés után mert féltek. De nagyon.
2021. júl. 27. 09:07
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Jól behülyítettek.
2021. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Televízió híradóban szerepelt a történet?


Ha igen, akkor esetleg van esélyed a nyomára bukkanni a történetnek. Ha nem, akkor csak mendemonda lehetett...


Ui: a régi jó öreg televíziót ne felejtsük, mint lehetséges médiaforrást. Esetleg rádióadón hírek?

2021. júl. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodjon le mindenki, a fekete ruhás nő valójában Blaha Lujza téri Izabella édesanyja pont.
2021. júl. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem találtam rá választ sehol. De lehet, csak egy falusi ósdi legenda volt. Nem tudom,akkor voltam 7-8 éves. De túl sokan beszéltek róla, egy időben több helyen is "látták" ezért gondolták szellem lehetett. Például a falu orvosa is látta amikor beteghez ment, az úton látta el suhanni mellette.
2021. aug. 1. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!