Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szellemet fedeztek fel egy fotón?

Szellemet fedeztek fel egy fotón?

Figyelt kérdés

A barátom már hónapok óta mondja, hogy a ház kísértetjárta.” – meséli Tanner. A képet a nő férje készítette néhány héttel ezelőtt, 2013 augusztusában. Tanner állítása szerint ők az egyetlenek, akiknek eddig sikerült szellemfotót készítenie ebben a házban. Mialatt számos szkeptikus szerint a szellemlány csupán optikai csalódás, fényvisszaverődés vagy hoax, az egyetlen személy, aki 15 éves tapasztalatával vizsgálat alá vetette a képet, egy fotószakértő és elemző. Miután mélyvizsgálatot végzett a fotón, hogy bizonyítékot találjon manipulációhoz, hihetetlenül részletes elemzést végzett. A véleménye pedig az, hogy a kép valódi.


“Összefoglalva, én nem találok semmiféle hamisításra utaló nyomot ezen a képen. Akármi is ez, nem tekinthetek el felette. Ha ez nem szellem, akkor egy igen bonyolult fényvisszaverődés, de mert a fény a szobában elég halvány. A fényvisszaverődéstől azt várnám, hogy legyen élesebb, de ez nem az. Szóval én úgy gondolom, hogy ez egy igazi szellem.” – mondja a szakértő.


[link]


Ezek után másképpen olvasod a szellemtőrténeteket igaz? Kiráz a hideg? Mit szólsz a tőrténethez?


2013. szept. 11. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Hány másodperc alatt dobjak össze neked ilyet fotosopban, amiről csak laborban, szakértő tudja megmondani, hogy nem valódi?
2013. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nem az első és nem az utolsó ilyen felvétel

nem ráz ki tőle a hideg, nem szólok hozzá semmit

érdekes, de amíg nincs konkrét, tudományos, megismételhető és megfelelően dokumentált bizonyíték, addig azért egy csepp szkepticizmussal figyelem az ilyesmit

2013. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekelne az a mély vizsgálat. Az emberi képfeldolgozás nem csak optikai, hanem asszociációs. Nem is olyan régen egy női alakot véltem felfedezni egy fotón. Amikor megkaptam a teljes képet, már nyilvánvalóvá vált, hogy csak egy fa.
2013. szept. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

1-es: "...az egyetlen személy, aki 15 éves tapasztalatával vizsgálat alá vetette a képet, egy fotószakértő és elemző. Miután mélyvizsgálatot végzett a fotón, hogy bizonyítékot találjon manipulációhoz, hihetetlenül részletes elemzést végzett. A véleménye pedig az, hogy a kép valódi."

Ha Photoshopban dobták volna össze, akkor a 15 éves tapasztalattal rendelkező ember mélyvizsgálata és részletes elemzése azt mutatta volna, hogy manipulált kép. Egyébként a photoshop könnyen lebuktatható, ha valaki ért a rendszeréhez, elég csak kellő mértékben kinagyítani a képet. ;) Nem tudod úgy eldolgozni a vágást és manipulálást, hogy az ne látsszon.


Persze, ettől függetlenül az ilyen képeket mindig egészséges szkepticizmussal kell fogadni, ha nem te magad fotóztad, és nem vagy ezer százalékig biztos benne, hogy senki nem nyúlt hozzá, és nem volt más ember a környéken, aki tükröződhetett volna oda. :) Az emberi agy hajlamos arcokat látni a folthalmazokba is, mivel az arcukról ismerjük fel embertársainkat, erre van kiélesítve az elménk. Ám amennyiben a kép valódi, úgy itt elég szépen összeáll az az arc, nem kizárható egy szellem jelenléte, főleg, ha egyébként más furcsa, szellemjárásra utaló jelenségek is előfordulnak a házban. Ez esetben mondjuk barátságosnak tűnik a szellem, ha ártani akarna, az feltűnő lenne azért, és az arc sincs eltorzulva, nem haragos.

2013. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jézust fedeztem fel Budapest felett.

Összecsaptam, kevesebb, mint 1 perc volt.

[link]

2013. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ötös, ez inkább Liszt Ferenc.
2013. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
A szellemlátás egy elég nagy a biznisz, szóval kamuszakértők is bőven akadhatnak. Nézd csak meg, mennyi szellem témájú áldokumentumfilm megy az ismeretterjesztő csatornákon.
2013. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Liszt? Pedig én innen indultam: [link]
2013. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ötös: Nem azért mondom, de erről még a vak is látná, hogy photoshop, nagyító sem kell hozzá. :) Szabályosan felsorolhatóak az effektek is, az outer glow esetében még színt se cseréltél, ugye? :)
2013. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

hát 8-as ez meg a Kis Józsi, a szomszéd faluban lakó ács fia, de mégiscsak csodálatos, hogy Liszt Ferenchez jutottál belőle! Ez az igazi "Ezotéria » Mágia, okkultizmus"

és photoshopból : 5* (főleg, hogy ilyen gyors volt)

2013. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!