Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Egy okkultista honnan tudja,...

Egy okkultista honnan tudja, hogy létezik?

Figyelt kérdés
Gondolkodom tehát vagyok vagy valami más?

2022. júl. 31. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene nekik máshogy tudni a létezésület?
2022. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Grimfox ***** válasza:
68%
Attól függ, az okkultizmusban milyen irányban kutakodik. Például ha meditál, akkor az által szerez bizonyítékot a létezésére, és kutatja, hogy milyen is a létezése. Más okkultistát meg nem is feltétlen érdekel, hogy létezik e, mert teljesen más az érdeklődési köre. Az okkultizmus nem egy fix tanítás, hanem a különböző tanítások tanulmányozásának módja. Attól függően, mit tanulmányoz az okkultista, változik, hogy hogyan bizonyítja a saját létezését.
2022. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Valószínűleg azonosul az "éber figyelő" állapotával, ami ugyebár maga a Teremtő figyelme. Ezzel a jelen pillanatában tartja magát, ahonnan a leginkább képes hatni a saját világára/valóságára.
2022. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Èn nem igazàn tartom magamat okkultistànak csak nagyon régőta meditàlok. Soha nem foglalkoztatott ez a lètezès kèrdès egèszen addig ,amìg egy meditàciò közben meg nem làttam sajàt magamat.

Tudtam magamròl ,hogy az àgyon fekszem ès az a mâsik èn odajött hozzàm, belehajolt az arcomba a szemembe nèzett mosolyogva majd elfordult ès a fekete tèrben eltűnt. Ezek utàn elgondolkoztam ,hogy most akkor,hogy is van ez ? Mivel előtte màr az ellenkezőjèt is megtapasztaltam ,màr hogy làttam magam, ahogy fekszem az àgyon ès a plafon magassàgàbòl nèztem le magamra szòval ez az itt is vagyok ès ott is egyszerre èrzès. Inkàbb nem ìrom le milyen gondolatok kavarogtak bennem hetekig ezek utàn.

Mikor elbizonytalanodok ,hogy az a szituàciò èppen a fizikai testben törtènik e vagy sem ,amiben az adott pillanatban benne vagyok,jó erősen megcsìpem a sajàt karomat,a fàjdalomtòl aztàn mindig ràjövök ,hogy ez bizony a fizikai test .

2022. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
@Grimfox. Ok, de például te hogyan bizonyítod be hogy létezel?
2022. aug. 1. 13:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem grimfox vagyok, de elmondom.


Mivel ez az egyetlen tapasztalatom, hogy létezek egy fizikális világban.

Mások is élnek rajtam kívül és nélkülem is léteznek.


Ennyire egyszerű.

2022. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!