Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » 5 elemmel kapcsolatosan?

5 elemmel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Az öt elemre nézve - tűz, víz, föld, fa, fém - , melyek a kínai tanítás szerint mindennek az alapja és ezeknek a balansza képezi a harmóniát a természetben is és az emberben is, mi alapján vonható le az, hogy egyensúlyban vannak ?
2013. nov. 10. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Őszintén: erre a kérdésre még Sziddhárta Buddha is csak kereste a választ :D Még soha nem volt egyensúlyban a világ keletkezése óta és legközelebb az idő végezetének eljövetelével kerülhet. De egy biztos: amíg ember él a Földön, nem lesz egyensúly az elemek közt. Erről gondoskodtunk :(
2013. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
" Őszintén: erre a kérdésre még Sziddhárta Buddha is csak kereste a választ :D " - Ez valamilyen szinten nyugtató, mert ezek szerint nem indokolatlanul töprengtem egy válaszon.
2013. nov. 11. 12:54
 3/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Én láttalak, és nem tudtam válaszolni, de a kérdést okosnak gondoltam.

Viszont, hogy feng-shuiba tetted, az nekem a külsőségekre vonatkozott - és ebben csak a szem segít.


Ha általánosabb a kérdés, nekem az a tapasztalatom,hogy azért minden egyensúlyra törekszik, az inga visszafelé is elindul, csak sajnos, mindig túligyekezzük. Szóval nincs egyensúly, ja. :)

2013. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nefi itt is remekül fogta meg a lényeget. Egyensúly nincs, hiszen az mozdulatlansággal járna, az pedig egyenlő a halállal. A természetben, s a gondolkoásban is egyensúlyra való törekvés van jelen.
2013. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hat a hatodik elem a palinka egyensulyba hoz abszolut mindent
2013. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fecske.betyár válasza:
Fa táplálja a Tüzet, a Tűz termi a Földet (hamu), a Föld szüli a Fémet (ércek), a Fém beleoldódva táplálja a Vizet (például ásványvizek), a Víz táplálja a Fát. Az akadályozó, szabályozó ciklus jellemzői: a Fa felemészti a Földet, a Tűz megolvasztja a Fémet, a Föld felszívja a Vizet, a Fém elvágja a Fát, a Víz eloltja a Tüzet.
2013. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!