Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megérezhetem azt, hogy valakiv...

Megérezhetem azt, hogy valakivel történt valami?

Figyelt kérdés

Pár hónapja megismertem valakit, két hétig kavartunk, utána kissé fájdalmasan, de közös megegyezéssel elváltunk. Én persze beleszerettem… Ő elég spirituális beállítottságú és hisz minden ilyesmiben, én viszont ateista, racionális ember vagyok, leginkább azt hiszem el, amit látok.

Viszont, amióta megismertem, olykor, pár hetente rám tör egy fura, mélyről jövő érzés, hogy „történt vele valami”. Nem feltétlenül rossz dolog, csak tudom, hogy valami változik az életében. Azt nem tudom, hogy mi, csak azt, hogy történt valami. Ez azóta van, mióta ismerem. Előtte nem történt velem ilyen, még a családtagjaimat illetően sem, csak vele kapcsolatban. És az a fura, hogy eddig mindig bejött, igazam volt.

Múltkor tudtam, hogy találkozni fogunk, azt is, hogy hol, csak azt nem, hogy mikor. Képeket láttam, tudtam, láttam, hogy visszajön a volt munkahelyére. És nem sokkal később egy hétfőn arra mentem be, hogy ott volt, én meg csak lestem, hogy mit keres ott. De ugyanígy volt a felmondásával, éreztem, hogy napok óta nincs jól – pedig akkor már nem beszéltünk, nem találkoztunk – és szombaton elég rosszul is voltam ettől az érzéstől. Aztán hétfőn, mikor felmondott és találkoztunk, mondta, hogy szombaton teljesedett ki rajta, akkor döntötte el. És azóta volt még pár ilyen.

Mindez csak véletlen lenne vagy tényleg létezik ilyen, hogy egy olyan ember, akivel KÉT HÉTIG voltam együtt – de akkor szinte sülve-főve – ilyen hatással van rám? Azóta, vagyis most már kicsit több mint egy hónapja, egyáltalán nem beszélünk, egyszer futottunk össze véletlen. Csak kicsit nehéz megemésztenem, mivel mint írtam, nem vagyok spirituális beállítottságú, ő meg igen, és mégis ezek történnek…

…én kattantam be vagy létezik ilyen?



2015. dec. 6. 09:33
 1/8 Fish1 ***** válasza:
Van ilyen. Szerintem egyrészt "egy hullámhosszon vagytok", másrészt lehet, hogy előző életekben is találkoztatok már, azért érzed, hogy mi van vele.
2015. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de ha egy hullámhosszon vagyunk – márpedig mindenben stimmeltünk, intellektuálisan, szexuálisan, érzelmileg –, akkor miért küldött el? :( Bár, ő a spiritualitásra hivatkozva, azt mondta, azért találkoztunk, hogy egy régi hűbéresküt oldjunk fel, ami már megtörtént. Emellett közölte, hogy „látja”, hogy a kapcsolatunkra rámenne a pajzsmirigyem… És ezért direkt küld el, direkt kell flegmán beszélnie velem, mert nekem így jobb lesz, jobb lesz nélküle stb. Utána még ment a flört, de egy adandó alkalommal végleg elküldött, de azóta is érzem, ha van vele valami. Számomra sajnos felfoghatatlan ez a „rámenne a pajzsmirigyed” indok, holott előző nap, sőt előző percben még azt beszéltük, hogy együtt leszünk… Erre jön egy spirinő, aki ezt mondta neki, és lám. Szóval, ezért értetlenkedem, mert én nem hiszek ilyenekben, de mégis érzem, ha történik vele valami komolyabb dolog. Akkor most hogy is van ez?!
2015. dec. 6. 19:29
 3/8 Fish1 ***** válasza:

Nem tudom, hogy aki mondta neki ezt a dolgot, vajon mennyire hiteles ember, vagy hátsó szándék vezérelte-e. Ezt jó lenne tudni. Mondjuk ha nekem valaki ezt mondaná, akkor valószínűleg megkérdeznék más biztos forrást is.

A pajzsmirigy a torokcsakrával van kapcsolatban, illetve annak rendellenességeivel. Utána tudsz nézni a neten, vagy könyvekben. Konkrétan nem tudom, mire értette, hogy mi miatt menne rá, ezt nyilván ő jobban tudja. Én nem ismerem se a körülményeket, se a pasit/nőt.

2015. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pasi, 41 éves. 15 éve foglalkozik ezzel, reikizett meg egyszer klinikai halált élt át, és mióta visszajött, azóta „lát”. Mondjuk, mióta találkoztunk, én meg érzek, mármint, amit fentebb írtam. Ez fura. Szóval, csak annyit tudok, hogy van egy spirinője (én csak így hívom), akivel szokott ilyenekről beszélni és engem úgy jellemzett, hogy „úgy néz ki, hogy alakul valami”, erre a nő azt mondta neki, hogy jaj, ne, szegény lány, rámegy a pajzsmirigye. Erre ő egyetértett vele és ez lett a vége. Azon kívül hetente jár bars kezelésre, ami állítólag segít neki megszabadulni a múltbeli dolgoktól, szóval lehet, hogy azóta már ki is mostak az agyából… Kissé szkeptikus vagyok ezekkel kapcsolatban. Közben meg minden megmagyarázható racionálisan is, ha az én szemszögemből nézzük. Egyszerűen utálom, ha valamire nincs kézzelfogható magyarázat, és ez nem az.
2015. dec. 6. 20:56
 5/8 Fish1 ***** válasza:

Azért ezt részletezhette volna. Mármint a pajzsmirigyes dolgot. Ha nekem csak ennyit mondanak, nem hiszem el egyből, hanem megkérem, hogy részletezze.

Mi a franc az a bars kezelés? Másodszorra olvasom itt, de még sosem hallottam erről.

2015. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerinted én elhiszem ateista létemre? Azóta is csak lesek és képtelen vagyok felfogni és elfogadni, hogy ezt a választ kaptam… Főleg, hogy közben tényleg magyarázható minden racionálisan és minden kívül álló azt mondja, hogy egyszerűen megijedt az érzelmeitől. Fél a csalódástól, ahogy én is, ezért nem nyitottam felé, sőt, még én küldtem el, de ő mindig keresett, tudatában volt annak, hogy ha ezeket csinálja, ahogy viselkedik velem, belé fogok szeretni, mondtam neki, tudta. Nem volt jó gyerekkora, sőt… Két hosszabb kapcsolata volt, az egyiket úgy megszenvedte, hogy szívritmuszavara lett, akkor állt be a klinikai halál. Fentebb írtam, hogy mi van azóta. Meg ez a reiki is… Olyan, mintha ebbe az egész spirituális izébe menekülne, ezzel magyaráz mindent, meg lelkek meg mittudomén. Csak közben egy irtó okos, művelt ember, szaktudása is az egekben és még szexuálisan is remekelt. És akkor agymosás… Jól éreztük magunkat, erre jön spirinő, jön a pajzsmirigyem, aminek semmi baja, és én meg hoppon maradtam tágra nyílt szemekkel. Már azzal vicceltem, hogy nem a pajzsmirigyem megy rá, hanem a májam… :) Röviden ennyi. És azóta is próbálok rájönni, hogy ez most komoly, valóban hisz ebben és tényleg létezik ilyen vagy nekem van igazam és „csak” megijedt.

A kérdésemtől kicsit eltértünk, bár lehet szükséges hozzá ez a háttér. Csak furának találom, hogy nagyon ráérzek dolgokra vele kapcsolatban, mikor én nem is hiszek semmiben… Erre pont egy szkeptikussal történik ez?!


Bars: [link]

2015. dec. 7. 00:09
 7/8 Fish1 ***** válasza:

A spiritualitásnak van olyan része, ami igaz. Én is szkeptikus voltam sokáig, majd tavaly nyáron történt az, hogy egyik pillanatról a másikra elkezdett érdekelni a téma, ezt követően voltak és vannak is olyan megtapasztalásaim, amikről nem is tudtam korábban, hogy lehetséges vagy létezik ilyen. Majd mikor utánaolvastam, találtam egy fórumon hasonló tapasztalatokat különböző emberektől. Amikor a megtapasztalások jöttek, rendesen azt hittem, hogy megkattantam, de mint kiderült, nem. :)

Igen, szkeptikussal is megtörténhet és meg is történik, rengeteg hasonló példát hallottam/olvastam.

Természetesen ne higgy el mindent bárkinek ezzel a témával kapcsolatosan, mert vannak emberek, akik nem hitelesek, vagy egyszerűen átesnek a ló túloldalára és már a legegyszerűbb dolgokat is a spiritualitással akarják megmagyarázni.

Visszatérve, nem zárom ki, hogy a pasinak igazat mondott a nő, vagy hogy ez van a visszalépése hátterében, de nem ismerem sem a nőt, sem a pasit, így nem tudom, hogy tényleg elszálltak egy rossz irányba, vagy sem. Az a nő nincs rákattanva a pasira? Mert azt elképzelhetőnek tartom, hogy ezzel esetleg meg akarta vezetni, de ez csak egy feltételezés, ami nem biztos, hogy helytálló.

Nem feltétlen menekvés a spirituális gondolkodásmód, főleg akkor nem, ha halálközeli élménye is volt, mert olyankor elég jelentős tapasztalások szoktak történni.

A nő szerintem akkor tud hitelesen ilyet állítani, ha ő egy tiszta csatorna, vagyis tisztánlátó, vagy hasonló, és emellett nincs benne semmi hátsó vagy ártó szándék.

Erről a barsról majd még olvasok, találtam írásokat a neten, de eddig lövésem sem volt, hogy mi ez.

2015. dec. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Másban is felmerült, hogy megvezetik esetleg azért, mert rá van kattanva a nő. Nem tudom, nem ismerem. A hűbéresküvel kapcsolatban meg ilyet mondott, hogy olyannal beszélt, aki nincs testben leszületve… Egy darabig toleráns vagyok az ilyenekkel kapcsolatban, csak kicsit sok, mikor mindent ezzel magyaráznak meg. Egyszer nekem is volt évekkel ezelőtt hasonló élményem, csak már megtapasztalni és más hallani. Főleg, így egyik pillanatról a másikra. Egyik nap még azt tervezzük, hogy hogy leszünk együtt, milyen jó minden, másnap átjön, szintén egész nap beszélünk, megtörténik minden, kiugrok a konyhába valamiért és mire visszatérek, más az arca, más minden és „döntött”. Amúgy sem vagyok egy érzelmileg stabil ember, még az elején kértem, hogy ne törje össze a szívem, ezért küldtem el inkább, nem kerestem, ő kezdeményezett, persze sikeresen beleszerettem és mondom, fél perc és huss. És csak lesek azóta is. Mi történhetett amíg kimentem? Aztán még ment egy kis flört, egy kis féltékenykedés, és egy héttel később mondta ezt a pajzsmirigy szöveget. Legalább akkor mondta volna meg, hogy csak „arra” kellett, nem értem, miért kell hazudni. Bár láttam rajta, hogy nem hazudik, ez a gond. És pont a megérzéseim miatt vergődök a spirituális és a saját racionális válaszaim között, hogy vajon melyik az igaz. Bár szerintem az intuíció nem hasonlítható a spiritualitáshoz.


Barsról annyit tudok, hogy 32 pontot érintenek meg a fejen és kérdéseket tesznek fel és energiákat szabadítanak fel.

2015. dec. 7. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!