Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet hogy mi csak sejtek...

Lehet hogy mi csak sejtek vagyunk, vagy sejt apró alkotó elemei?

Figyelt kérdés
Mi van, ha mi csak sejtek vagyunk egy testben ami hatalmas maga az univerzum? Hogy pl mi csak atomjai vagyunk egy hatalmasabb lénynek, amit mi világegyetemnek nevezünk, mert csak belülről tudjuk szemlélni, a bolygók meg a sejtek? És mi élünk, érzünk, gondolkodunk. Mi van ha a bennünk lévő sejtszervecskék is éreznek, élnek és gondolkodnak, és nekik mi jelentjük az univerzumot?
2013. ápr. 7. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
1értelműen lehetséges !
2013. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Ez nekem ovodában ment végig az agyamon de 5-re teljesen átláttam hogy baromság.Különbernb egy nagy baromság ez.A sejtek közt tudtommal szokott lenni anyag (a bőrsejtek esetében nincs,de csak azért mert ott a hézagmentes záródás a lényeg).Ahhoz képest a világűrben nincs sok anyag.Illetve tudod a sejtek élnek.Szerinted a bolygók,kozmikus por,köd és molekulák,illetve csillagok élnek?Eléggé Grandpierr Attila gyanús vagy ...


Szóval folytathatnám még szerintem bekezdések százain keresztül hogy miért baromság ez,de nem teszem mert ez szerintem az egyik leg triviálisab dolog.Ha akarsz még,akkor majd írok privátba.

2013. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Valami bódító hatású szert nagyon túlzásba vihettél :D


Hogy lennél már csak egy sejt, amikor te magad kb 10^14 sejtből állsz? Ráadásul azt, hogy te gondolkozol, érzel, azt is a benned lévő idegsejtek millióinak köszönheted!

A sejtszervecskéknek nincsen tudatuk, nem gondolkoznak (nem is lenne mivel), csak végzik folyamatosan azt a feladatot, aminek az elvégzésére létrejöttek vagy módosultak. Azt pedig, hogy ezt a feladatot végzik, kizárólag egy sor, levezethető, ismert kémiai reakciónak köszönhetik, nem azért, mert ők tudatos lények lennének, akik így akarják.

Ráadásul minden egyes sejtorganellum magában életképtelen. A sejt maga az élet legkisebb működő egysége, ezen belül nincsenek élőlények. Bármit kiveszel egy sejt belsejéből, önmagában semmire nem jó, semmit nem fog neked csinálni, mert nem egy élő valamiről van szó, hanem egy nagy élőlény apró kis darabkájáról, ami akkor működik, ha a sejtben zajló kémiai reakciók működtetik.

2013. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
humbug!
2013. ápr. 7. 19:34
 5/15 anonim ***** válasza:

"humbug!"

Kicsit kifejtenéd, mire gondoltál?

2013. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
Igen, de sajnálatos módon mi egy nagy kalap ürüléken vagyunk egy icipici atom, mert a földön élő emberek gondolkodása és amilyen irányba tartunk, leginkább erre hasonlít.
2013. ápr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A sejt:


"A sejt az összes ismert élő organizmus szerkezeti és funkcionális építő eleme. Ez a legkisebb egység, amelyet még a természetben élő névvel illetnek, mivel ez a legkisebb olyan egység, amely még anyagcserére és szaporodásra is képes." (wiki)


Az ember a legkisebb olyan egység, ami anyagcserére és szaporodásra képes? Nem, mert az embernek vannak saját sejtjei, ezért ő maga definícióból adódóan nem lehet sejt. Tehát a válasz: nem.


Sejtek? Atomok? Sejtszervecskék? Most akkor miről van szó pontosan? Használj pontosabb kifejezéseket legközelebb.


Ettől függetlenül persze nem lehet teljes biztonsággal cáfolni, amit mondasz, és én pl. értékelem azt, hogy ilyesmin gondolkodsz, de szerintem olvass alaposan utána a kapcsolódó fogalmaknak, pl. keresd meg, hogy az Univerzum ismert sajátosságai és folyamatai mennyire egyeztethetőek össze az élet alapvető követelményeivel.


Az, hogy a sejtek/atomok/szervek éreznek, gondolkodnak, viszont már kicsit túl messzire megy. Nagyon divatos manapság elítélni a materializmust (pontosabban a fizikalizmust), de attól még tény, hogy az ismereteink szerint a gondolkodás egy mérhető, fizikailag levezethetőnek tűnő folyamat, amihez igen bonyolult felépítésű, sok-sok atomból és sejtből álló szervrendszer szükséges. Nézz utána az agy működésének és a dualizmus fogalmának szerintem.

2013. ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Amiről írsz: elvi szinten nézve ez az uni-verzum egyik alapelve.


Az uni-verzum azt jelenti, hogy a verzumok egymásba vannak ágyazva és egymást áthatják...

...a verzumok egymást vonzzák és taszítják és így mozgás keletkezik...

...másképpen az uni-verzum mozdulatlan (=halott) lenne.


Statikus világnézetektől dinamikus világnézetek felé haladunk.


Jákin és Boáz: a "két oszlop" jelenti az egymással (látszólag és valósan) szemben álló két elvet,

melyek világunk alappillérei.

2013. ápr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Súr, ne butítsd már itt a népet a misztikus maszlagoddal! Az univerzum szó annyit tesz, hogy egyetemleges, egység, mindent magába foglaló valami. Az egyetem is nem véletlenül universitas, mivel mindenféle tudományágat okítanak.

Az uni, uno önmagában egyet jelent, szóval nem kell belelátni olyasmiket egy szóba, ami ott sincs!

A mozgás pedig nagyon nem egyenlő az élettel. Nézz utána, mik azok az életkritériumok és életfeltételek!

2013. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Most mért ne lehetne ? Az univerzum nagyléptékű alakzatai pont olyanok, mint az idegsejtek !!! Ez tudományos tény.


Súr pedig, nagyon hasznos válaszokat szokott adni, persze csak ha nem vagy csípőből szkeptikus,.


Köszi Súr ! :-)

2013. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!