Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy képesek emberek a 21....

Hogy képesek emberek a 21. században olyan dolgokban hinni mint az asztrológia, spiritizmus?

Figyelt kérdés

Most nem részletezném, üssön fel akárki egy tudományos lexikont, pszichológiai könyvet, és megtalálja hogy az összes babonának többnyire van racionális magyarázata...

De józan paraszti ésszel is, hogy hihetik el emberek komolyan h ha a világon pl. többmillió ember tartozik ugyanabba a csillagjegybe akkor mindegyiknek hasonló az egyénisége, vagy sorsa?

Számomra az őrültséggel határos dolgok ezek....

A vallásos embereknek ha jól tudom az egyházak (az összes) tiltja az efflé dolgokat; a racionális ateisták pedig a tudomány talaján állnak....

Akkor mégis kik hisznek ezekben a dolgokban? És miért?


2009. aug. 15. 17:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
65%

Az átlagember nem gondolkodik, és nem ismeri ezeknek a mélységét. Valahol az összes ilyen dolog azonos tőről fakad, nem olyan egyszerű, hogy általánosítani lehessen, és akik valóban ismerik és tudják ezeket, azok hasznosítani tudják a tudásukat. A vallások az ezekben való fanatikus szélsőséget vetik el, de vannak olyan dolgok, amiknek nyoma van a vallásokban is (pl. az álmok jelentősége a Bibliában is szerepet kap). A szélsőséges felületes fanatizmus a hülyeség, és az vezethet félre, ezért akit érdekel, az jobb, ha erre nem hagyatkozik, hanem inkább mélyebben belemegy ezek megismerésébe.


Aki a felületes dolgokra ad ezen a téren, az sok esetben az élet más területén is felületes és naiv.

2009. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%
Maximálisan egyetértek veled, sokszor az dühít fel, hogy az ismerőseim egy-egy balszerencse, vagy épp szerencse után azt említik, hogy "Látod, írta ezt a horoszkópom". Nem hiszem el, hogy annyi barom létezik a földön, aki szó nélkül követi egy-egy unatkozó újságírócska fantáziálgatásainak írott változatát. Ennyi erővel én is írhatnék horoszkópot, és többszáz ember istenítené az írásomat... Egy ideig tényleg dühöngtem, de mostmár csak nevetek az emberi butaságon, azokon, akik betelefonálnak telepátiás gyógyításért meg hasonlók. Aki hülye, azon változtatni nem lehet :)
2009. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%
Bár az első válasz le lett pontozva, de azért érdemes utánaolvasni, hogy ezeket a felületes újságban lévő dolgokat ezeknek a komoly művelői és mélyebb ismerői elvetik, ezeket nem szabad komolyan venni. Ugyanúgy, ahogy egy álom jelentését se lehet álmoskönyv alapján sablonosan megfejteni (hiszen egyénenként ugyanaz a dolog más-más embereknek mást jelenthet). Van ezekben valami, de nem a felületes újságbeli szinten. Ha utánaolvasol, te is érteni fogod.
2009. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

"ezeket a felületes újságban lévő dolgokat ezeknek a komoly művelői és mélyebb ismerői elvetik"


A tudomány pedig ezeket az ún. "komoly művelőket" is ugyanúgy elveti, mert róluk ugyanúgy bebizonyosodott, hogy teljesen alaptalanok a kalkulációik.

Ez elég tanulságos, lexikonból származik:

"Már egyszerű asztronómiai ismeretek is ad absurdum irányítják az asztrológiát: nem veszi figyelembe az égitestek háromdimenziós eloszlását, ignorál mindenfajta fizikai feltételt, az állatövet önkényesen a valóságban egyáltalán nem létező jelekre osztja, aztán ennek az univerzális tévképzetnek olyan összefüggéseket tulajdonít, amelyek nem is léteznek.

Az asztrológiai számítások önkényes megállapításokra épülnek: először is, bizonyos égi jelenségeknek - minden empirikus alapot nélkülözve, csupán analógiákra utalva - sajátságokat tulajdonítanak, aztán ezeket a sajátságokat hozzáigazítják valamennyi emberhez, aki ilyen konstellációban született. Nincs rá bizonyíték, hogy a csillagok állása és az ember sorsa vagy jelleme között alapvető vagy egyéb kapcsolat létezne. Számtalan kísérlet és kutatás cáfolta már meg az asztrológia megállapításait. A tudomány alapvetően azt bírálja az asztrológiai iskolákban, hogy ismereteik látókörét évezredekkel ezelőtt vonták meg, s azóta sem tágították, mégis tudományosnak hirdetik.

Asztrológiai jellemrajzokat úgy fogalmaznak meg, hogy plauzíbilisnek tűnjenek fel és a klienseknek hízelegjenek. Nem szükséges igaznak lenniük ahhoz, hogy egybehangzónak és megéltnek érezzék őket...A horoszkópok az "önmagától teljesülő prófécia" szuggesztív alapelve szerint működnek: a kívánságok és képzelgések kivetüléseive válnék.

Az asztrológiai jóslatok zöme, ez már sokszor bebizonyosodott, csaláson alapszik. Például asztrológiai folyóiratok éveken át azonos szövegeket közöltek - de mindig más-más állatövi jegyre.

Asztrológiai magyarázatok bizonyíthatóan számtalan esetben okoztak kárt a tanácsot kérőknek, s oly mértékben befolyásolták őket, hogy veszedelmes krízist idéztek elő. Párkapcsolatokat romboltak szét, és klienseket öngyilkosságba kergettek. Az asztrológiai pszichológia sem lelki zavarok kezelésére, sem önmegismerésre nem alkalmas"

2009. aug. 15. 17:52
 5/35 anonim ***** válasza:
72%

Csak a tudatlan ember gondolja azt, hogy az asztrológia egyenlő a korlátolt babonasággal...


Én tanultam asztrológiát, és aki csak egy kicsit is tanult csillagászatot, az pontosan tudja, hogy a bolygóállások csak többmillió évenként ismétlődnek, vagy még akkor sem!


Az asztrológia (a VALÓDI!) nem azonos az újságok végére nyomtatott nevetséges "horoszkóp" szövegekkel, ezen jókat szokott röhögni minden asztrológus.


Az, hogy te pl. melyik csillagjegyben születtél (ezt az év/hónap/nap adja), az csak 1 dolog, de a valódi születési horoszkópodat azon a napon a születési órád és perced is meghatározza, továbbá a születésed földrajzi helye...


Márpedig azon a napon, abban az órában, percben, azon az adott helyen nem született többmillió ember! (Abban a percben a bolygók állása azon a helyen csak 1-2 emberre lesz ugyanolyan hatással!)...


Amúgy még az iskolázatlan parasztemberek is pontosan tudják, hogy a Hold hatással van a Földünk életére, nem csak a tengerek apályára/dagályára, hanem pl. a növények növekedésére is...

Évszázadok óta használják ezt a tudást a parasztok a szántásban, vetésben, kapálásban, aratásban, palántázásban, vagy éppen a hajuk vágásában! :D


Márpedig, ha a Hold hatással van ránk, akkor a többi bolygó is!


Javaslom, hogy olvass utána a dolgoknak, érdemes!


Az ókori egyiptomiak is felismerték a bolygók hatásait a Földünkre és az emberekre, már ők is ismerték az asztrológiát, biztosan őket is korlátolt hülyéknek tartod...


Attól még, hogy te valamiről nem tudsz, az attól még létezhet! :D

2009. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, csak egy apróság, hogy egy picit gondolkodj rajta még:

Tudósok is egyetértenek abban, hogy Jézus születését is az asztrológia segítségével próbálják beazonosítani, valamint a napkeleti bölcsek ugyancsak az asztrológia segítségével találtak rá az újszülött Jézusra. A valódi asztrológia és általad elvetendőnek tartandó dolgok nem maszlag, hanem tudomány, segít többek között pszichés problémák megoldásában is, betegségeket lehet ezekkel kezelni, problémákat feltárni és megoldani. Nem megfázást nyilván, ha folyik az orrod, kifújod, és nem keresed a spirituális jelentőségét, de pszichés betegségeket vagy pszichés gyökerű betegségeket meg lehet velük oldani, léteznek olyan betegségtünetek, amiknek komoly pszichés probléma áll a gyökerében (krónikus, rohamszerű köhögés, reflex-szerű félelem, gyerekkorban gyökerező problémák, akit pici korban vertek, de már nem emlékszik, és folyamatosan van benne egy félelem, vagy egész életen át tartó kézremegés, és nem tudja az illető, miért... stb.).

Régi kultúrákat lehet általuk jobban megismerni, a régészetet segíti, a kutatásokat segíti. A Hold pl. közvetlen hatással van a Földön lévő összes vízre és folyadékra (apály-dagály, de más is). A napfény a lélekre van jó hatással, ahol kevesebb a napfényes órák száma, ott stresszesebbek az emberek (ezt pl. pszichiáter keresztanyámtól tudom konkrétan, aki pár éve kikerült Svédországba, és ő mondja, hogy még saját magán is érzékeli ezt, meg a kisfián is).


Ezek sokkal komolyabb és mélyebb dolgok, mint amit az újságok meg a "nagyérdemű" média vagy az áltudományos sajtó híresztel róluk. A valódi tudományok ezeket felhasználják.

2009. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
48%

Az asztrológia és a spiritualitás évezredek tudománya - igen, tudománya. Attól, hogy te éled a beszűkült, nyilván materialista életedet, attól még így van.

Több ezer éven át ezt senki nem kérdőjelezte meg. De eljött a XXI. század, és ami nem tetszik, azt le kell fikázni, mert nem létezik, hülyeség, stb...

Őrültséggel határos?? Nem tudom, miért lenne az, szerintem a te felfogásod őrültséggel határos.

Én hiszek az asztrológiában, tűz jegyű vagyok nyilas aszcendenssel, és minden igaz rám. Nem vagyok vallásos, de ateista sem vagyok. Nem tudom, miért divatos újabban mindenkit beleszorítani ebbe a 2 skítulyába, pedig az "élharcosai" mindkettőnek ugyanakkora elvakult, fanatikus hülyék.

2009. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

A bolgyóknak van élettani hatása az emberre, csakhogy ez természettudomány és nem asztrológia!

A sosunk nem a csillagokban van megírva!


De ismét hadd idézzen önmagamat, vagyis amit már egyszer kiemeltenm egy pszichológiai könyvből: "Asztrológiai magyarázatok bizonyíthatóan számtalan esetben okoztak kárt a tanácsot kérőknek, s oly mértékben befolyásolták őket, hogy veszedelmes krízist idéztek elő. Párkapcsolatokat romboltak szét, és klienseket öngyilkosságba kergettek. Az asztrológiai pszichológia sem lelki zavarok kezelésére, sem önmegismerésre nem alkalmas"!

2009. aug. 15. 18:16
 9/35 anonim ***** válasza:
51%
Már elnézést de az utolsó válaszban leírt dolgoknak mi köze az asztrológiához? pl a neurotikus emberek akiket vertek kiskorukban és nem emlékeznek már rá. Tudom hogy most én leszek a rossz mert a sarlatánok nem szeretik ha számukra kínos "lebuktató" kérdésekkel állnak elő de aki egy űrhajón születik azzal mi van?:D amúgy sajnálatos hogy rengeteg naiv ember van ami az első pár válasz lepontozottságából is látszik pedig teljesen jogosan nyilatkoztak.
2009. aug. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
39%
bocs már nem az utolsó:)
2009. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!