Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fiatal lányok, fiúk! Ki...

Fiatal lányok, fiúk! Ki szokott meditálni rendszeresen vagy időnként, illetve érdekel-e titeket a keleti filozófia ( pl. : buddhizmus ) Szoktatok-e járni különféle meditációs programokra? 21/f

Figyelt kérdés
Eléggé egyedül vagyok, nincs olyan ismerősöm, akit érdekelne a téma.
2011. júl. 27. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudok meditálni, pedig próbáltam, de nem ment.

Viszont magamtól abszolút tudok meditálni.

Anyukám mindig azt mondta nekem, és az öcsémnek, hogy "bambulunk", ha csak néztünk ki a fejünkből.

Mondjuk ültünk a kertben, néztük a virágokat, és "bambultunk".

Én, ha így elbambulok, utána felfrissülök, ilyenkor tényleg tök üres a fejem, nem gondolok semmire, csak nézek ki a fejemből.

És utána mindent tisztábban látok, és meg vagyok nyugodva.

Ez nem meditáció, de olyasmi, és nagyon jó hatással van rám.

Képes vagyok 2 órát is csak lesni, hogy hogy mászik egy hangya, meg hogy nő a virág.

Hülyén hangzik, de nem vagyok fogyatékos, meg semmi ilyesmi.

Egyszerűen így vagyok összerakva.

Öcsém is sokszor úgy tűnik, hogy csak bámulja a könyveit, ide lapoz, oda lapoz, megesküdnél, hogy ott sincs agyilag, aztán levizsgázik ötösre.

Ő is olyan nyugodt, mint egy Buddha, komolyan.:)

Semmi nem hozza ki a sodrából.

Ez egy családi meditálás nálunk.:)))

24/L

2011. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 20/L vagyok, és ezek a dolgok érdekelnek legjobban az egész világon, nem vagy egyedül :-) Meditálni sajnos még nem tanultam meg, így aztán azt nem szoktam csinálni. Itt a mostani lakhelyemen nem járok semmiféle ehhez kapcsolódó közösségbe, nem is néztem még utána, de nemsokára elköltözöm egy nagyobb városba, ott majd szeretnék, tervbe van véve.
2011. júl. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, de konkrét technikákat nem ismerek. Te miket próbáltál eddig kedves Kérdező?


22/L

2011. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vagytok! :)


Én jógameditációval kezdtem, azóta próbáltam már csakrameditációt, binaurális hanganyagra való meditálást, mantrameditációt.


Aki szeretne bővebben beszélgetni ezen témákról vagy bármiről nyugodtan írjon privátban.

2011. júl. 28. 09:03
 5/7 Déjved ***** válasza:
Igazából én is ebben a cipőben járok, de nem írok sokat mer szinte mindent leírtatok előttem. Bár van sok dolog amikre azóta jöttem rá hogy kb. három éve elkezdtem foglalkozni a meditáció, szeretet, csakrák témakörrel. Engem személy szerint nagyon bánt hogy nem találok olyan kört akikkel személyesen is beszélgethetnék a tapasztalataimról. Én Szeged-Kecskemét közt mozgok, szal ha valamelyikőtök esetleg tudna velem személyesen is találkozni, akkor sztem nagyon jókat tudnánk beszélgetni. Ha nem akarjátok ide leírni a tartózkodási helyetek, szívesen aóveszem a privit is.
2011. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Déjved ***** válasza:
ja és 20/f
2011. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok a Netflixen van egy tök jó sorozat a meditálásról az ajánlom mindenkinek. Btw amúgy néha én is szoktam ha szétcsúszok vagy ha stresszes vagyok. 16/F
2021. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!