Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Amikor a test elalszik, akkor...

Amikor a test elalszik, akkor mi történik? Testelhagyás? Minden este, illetve minden alváskor elhagyjuk a testet? És tkp mi hagyja el a testet? A tudat, az asztráltest vagy mi?

Figyelt kérdés

2023. júl. 31. 20:17
 1/4 Grimfox ***** válasza:
65%
Az észlelés szinte teljes egészében felfüggesztésre kerül. Nem annyira, hogy a saját vitális funkcióit ne tudná fenntartani az ember, vagy veszélyt jelző külső stimulusra ne reagálna, de annyira igen, hogy a külvilág, és a belső világ észlelésére alapuló öntudat kikapcsoljon. Ez a mélyalvás fázis. Az álom fázisban a belső világ észlelése valamilyen szinten visszatér, a külvilágé is minimálisan, de annyira nem, hogy a normális öntudat helyreálljon. Ezért ritka az, hogy az álom eseményeit tudod irányítani. Tudatos álom alatt a külvilág észlelésének helyreállása nélkül tér vissza az öntudat. Mindeközben semmi sem hagyja el a testet, sőt, sok dolog egészen visszavonul a test mélyére. A testelhagyás valószínűleg lehetséges alvás közben, de nem láttam még példát arra, hogy meg is történt volna. Szerintem spontán csak nagyon ritkán, természetellenes állapotban történik ilyesmi.
2023. júl. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Hát pedig nekem elég alapos a gyanúm, hogy rengetegszer elhagytam a testem alvás közben, spontán. Az lehet, hogy ez természet ellenes, de velem annyiszor történt, hogy számomra már kb ez a természetes.
2023. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Grimfox ***** válasza:
61%
Hogyan állapítod meg, hogy a testeden kívül vagy, nem pedig a testeden belül, csak módosult, vagy korlátozott érzékelés állapotában? Mi különbözteti meg egy átlagos álomtól?
2023. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%

Általánosságban elmondható, hogy az emberek nagyon sokfélék, ezért nehéz mindenkire érvényes kijelentést tenni.

A legtöbb ember asztrális teste nem annyira fejlett, hogy abban tudatosan tudjon működni, ők egyfajta asztrális álom állapotban vannak, miközben a fizikai test racionális elme része felfüggesztésben van. Sokan fekete-fehérben látják az álmaikat.

Másoknak fejlett az asztrális hordozója, de nem tudstosak a használatára, sem a folyamatot, sem a technikákat nem ismerik, ezért ők néha random átelenk "testelhagyásokat", tudatos álmokat, stb.

(Mások még ennél is fejlettebb testékkel is rendelkeznek, -devachan test-)

Szerintem ilyesmi.

2023. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!