Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha szeretnék elmélyedni az...

Ha szeretnék elmélyedni az ezotériában, mit érdemes olvasnom, vagy milyen tanítókat érdemes meghallgatni?

Figyelt kérdés
A spiritualitás filozófiai része érdekelne, asztrológia, ufók, jóslás ilyesmik nem. Vonzás törvénye, buddhizmus, taoizmus, lélekvándorlás valami ilyesmi irányra gondoltam. Mit érdemes olvasni, esetleg milyen kulcsszavakra érdemes rákeresni. Kezdő vagyok.
2022. okt. 12. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Keresd Müller Péter írásait. Nem a "Sziámi" becenevűt, az a fia, az idősebbet.
2022. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ismerem szinte mindet, és szeretem is őket, de szeretnék továbblépni. Valahogy úgy tudnám megfogalmazni, hogy Müller Péter szuperül leírja, hogy hogy működik a világ, de szeretném megérteni, hogy miért ilyen a világ.
2022. okt. 12. 10:00
 3/9 Grimfox ***** válasza:
74%
Ha tényleg el akarsz mélyedni, akkor szútrákat érdemes olvasni. Lótusz szútra, gyémánt szútra, szív szútra, és így tovább. De érdemes még Hermes Trismegistos-től a Corpus Hermeticumot is elolvasni, meg persze a Tabula Smaragdina-t. Ez nem buddhista, vagy taoista filozófia, de szélesíti a látókörödet. Taoizmus tárgykörében első sorban a Tao Te King(Út és Erény könyve) ami alapmű, legjobb, ha Weöres Sándor fordításában olvasod, Lao Ce más írásaival kiegészítve.
2022. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nyitott vagy ezeket ajánlom:

Popper Péter - Lélekrágcsálók

Csernus - Egy életet van/ Kiút

Yalom - A terápia ajándéka/ Szerelemhóhér

Dzsongszár - Mitől nem leszel buddhista

Sadhguru -Karma

Lao-ce - Tao Te King

Bhagavad gíta

Máté Gábor- Sóvárgás démonai

Feldmár youtub csatornája

Leveles Zoli youtube csatornája

Tan kapuja yt

Al Gods Are Dying yt

Meg nézz Technoscopet és Vidmant is, mert az is kell a szervezetnek, meg írtam sok pszichológiát is, de szerintem szükség szerű, no meg van pár egymásnak ellentmondó egyén, szerintem fontos a nyitottság.

https://www.youtube.com/watch?v=7FziV4HzTLo

2022. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem gond, hogy angolul van, akkor tudok ajánlani egy könyvet: [link]
2022. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

5 könyv, magyarul van itt fent, ingyenes. Egy "isten" médiumi közvetítésekben elmagyarázza miért ilyen a világ, mi a cél, ki teremtette, stb.

2022. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Müller Péternek több könyve is megvan, de csak a Szeretetkönyv tetszett igazán, az se teljesen.


A Tao Te King-nek van magyarázata is? Nem azért, mintha semmit se értenék belőle, csak kíváncsi vagyok, hogy a magyarázat ehhez képest mit mond.

2022. nov. 27. 19:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azt neked kell megértened, mert miközben jársz az úton folyamatosan változni fog a megértésed.

Ugyan azt amit egyszer már megértettél, egy idő után magasabb szinten fogod megérteni. Mintha az igazságok egyre magasabb és magasabb szintjein lenne a megértés.

Aki "magyarázná" az szerintem nem teszi, mert ő is tudja hogy a szubjektív igazságok különböző rétegei kapcsolódnak hozzá.

Bocsi ha zavaros lett :)

2022. nov. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit :) De ez a jó ebben az egész témában, hogy lehet ködösíteni, meg fellengzősködni, anélkül, hogy bármi konkrétumot kellene mondani :)
2022. nov. 27. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!