Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire számít normálisnak...

Mennyire számít normálisnak egy ilyen fiú szerintetek, valami karmikus sérelem okozhatta ezt?

Figyelt kérdés
Nem akar párkapcsolatot, nem vágyik igazán lányokra, nőkre (ettől még meglátja a szép, vonzó női idomokat persze, nem teljesen közömbös a női test vonzereje, de elmével könnyen hárítható. Volt már barátnője, nem is szűz egyébként, de nem kér újra belőle. Megvan nő nélkül is.) Akármennyire is szégyenteljes, de önkielégítéssel beéri, ha mégis kínozná már az alantas állati ösztön, bár ezt is idő- és energia pocséklásnak tartja, feszültséglevezetésnek, stresszcsökkentésnek jó azért néha. Legjobban egyedül szeret lenni. Nincsenek barátai, csak a szüleivel tudcbeszélgetni bármiről. Leginkább meditálni, olvasni, zenét hallgatni, animézni szeret, illetve filozofálni, elmélkedni, fantáziálni. Idegennek, meg nem értettnek érzi magát az emberek között. Ritkán talál olyan embert, akivel értelmes beszélgetést tud folytatni, a legtöbb ember érdeklődési köre más. Bár a tudományban hisz, nyitott a szellemi dolgokra kellő szkepticizmussal, kételyekkel. A buddhizmus az, amihez valami megmagyarázhatatlan vonzalom köti, annak ellenére, hogy nem hívő és a tudományok állnak közel hozzá. Valószínűleg a buddhista bölcsességek, rendszeres meditációk is segítették, befolyasolták, hogy elforduljon az anyagi világ, emberek felől. Magasabbrendűnek érzi magát a legtöbb emberhez képest, de mindenkivel tisztelettel, kedvesen bánik ennek ellenére és sose érezteti velük, hogy alsóbbrendűnek tartja őket szellemileg, ertelmileg. Magához hasonló embert még nem talált. Egyedinek, különcnek érzi magát.

2021. jún. 26. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

A normális szónak mintegy 8 jelentésárnyalata van, te melyiket használod? Az általánosan elfogadottnak megfelelő, szabályos, épeszű, típusos, nem kirívó vagy meghökkenést keltő; elvárt, szokásos vagy átlagos?


A fenti jellemzőket nem karmikus sérelem okozza (megjegyzem, ilyen kifejezés nem létezik). A fent leírt fiatalember személyiségfejlődésében megakadt. Némely traumájából/sikertelenségéből/gyerekkori elképzeléséből fabrikált magának életfilozófiát, rendezte be saját kis világát. Amennyiben e tratumákat személyisége részeiként kezeli ("ó, én ilyen vagyok"), akkor sosem jut túl e jelenlegi állapotán, sosem lesz autonóm és érett ember. Ez uóbbi nem okvetlenül baj, amennyiben a minimális társadalmi elvárásoknak (pl. bűn kerülése, önmaga eltartása) meg tud felelni.

2021. jún. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is így indult ez régen. Csakhogy idősebb korban mikor lett egy rövid párkapcsolatom, rájöttem hogy az hiányzott. De tenni már nem sokat tudtam, mert akkorra keményen drogfüggő lettem. Egy ilyen életút hamar kicsúszhat 30 után. Ezt tapasztalatból mondom :)
2021. jún. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy hogyha szét meditálja magát, és sikerül elengednie mindent, akkor még juthat valamire. De egyébként csak sok szenvedés lehet a vége...
2021. jún. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Ööö, ha valaki magasabbrendűnek érzi a többi embert, akkor, hogy akar hozzá hasonlót találni?


Amúgy egyértelmű, hogy magadról írsz.


Mi a véleményem? Az, hogy ez az ő döntése, és magánügye, és ha így boldog akkor mit számít, hogy kinek mi a véleménye. Ha viszont nem boldog, akkor meditálnia kéne azon, hogy a semmi és a valami között az a különbség, hogy a semmi baráti társaság bizonyos ember típusnál magányt generál, bizonyos embertípusnál nem, a valami baráti társaság megtanítja az embert arra, hogy mindenki jó valamiben, ergo amiben a másik jobb akkor már nem alkalmazható a felsőbbrendű fogalom.


Egyébként nem hiszem, hogy a meditációja tiszta, ha ezt érzi az emberek irányába. Aki ténylegesen minden téren felsőbb szinten van, az nem gondol ilyet a másikról, és ilyen nincs is a szótárában,a ttól függetlenül, hogy lelkileg fényévnyi távolsággal vagy több fénynévnyi távolsággal megelőzte a másikat. Nekem ez a véleményem.


Valószínűleg egy-egy bölcs mester a régi korból azt mondaná, ha felsőbbrendűnek érzed magad, az csak az ego.

2021. jún. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
* attól függetlenül
2021. jún. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
* ha valaki magasabbrendűnek érzi magát a többi embertől
2021. jún. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A normális szónak mintegy 8 jelentésárnyalata van"

Mennyi? bocsi leírnád őket, érdekelne mik azok, valamint, hogy én melyik jelentés tartalomban értelmezem.


A kérdésre visszakanyarodva, gyerekkori törés simán lehet.

2021. jún. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Ha elfogadjuk hogy a maslow piramis helyes akkor a fiú majd rájön hogy nem okés és változtatni fog. Ha meg nem akkor sincsen vele semmi gond nem ő fog leszurni egy sikátorban.


Szerintem nem érte semmilyen karmikus sérelem.


Mivel nem létezik karma.


Más fajt sérelmek biztos érték mint mindenkit.

2021. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a defektjeit különlegesként idealizálja az enneagram 4es típusra váll.



Amúgy gyermekekkori sérülés okozhatja

2021. jún. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!