Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Van aktív magyar asztrológia...

D-Mano kérdése:

Van aktív magyar asztrológia fórum asztrológia iránt komolyabban érdeklődőknek vagy "hobbi-asztrológusoknak"?

Figyelt kérdés

Olyan fórumot, sub-redditet vagy ilyesmit keresek, ahol komolyabban meg lehet vitatni asztrológiai kérdéseket, témákat, és nem / nemcsak hivatásos asztrológusok vannak jelen ott, hanem asztrológia iránt komolyabban érdeklődők (is).


(Mert, hát, valljuk be, a Gyakori Kérdések, nem a legjobb fórum erre sajnos.)


Lényeges lenne, hogy magyar fórum legyen és még aktív.


Egy ilyet ismerek, a Kozma Szilárd félét- de az egy nagyon különös világ, és túlzottan dominálnak ott Szilárd nézetei. Szóval valami színesebb, sokfélébb fórumot keresnék.


Ja és még: engem elsősorban a nyugati típusú tropikus asztrológia érdekel. Ha vannak más irányzatok ott, az még jobb, de ez a típus mindenképp legyen jelen.



dec. 2. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Mindenféle beteg fórum van, a kajafétistől elkezdve, a pszichopatáknak fenntartott chaten át a drogosokig. Biztos erre a "kattanásra" is van valami beszélgetős oldal.
dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az egyik ok, amiért hasznos egy asztrológiára vagy ezotériára specializálódott fórum, mert ott sokkal kevesebb olyan kötekedő troll van, mint az 1-es válaszoló. 🙃
dec. 2. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
#2 Így van, ott ti vagytok saját magatok trolljai.
dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bálvány ***** válasza:
100%

Ilyen nincs és ennek számtalan oka van.

A magyar asztrológusok közössége 'viszonylag' kicsi és piramisszerűen épül fel.

Az alsó nagy számú ember egy részét az ide is irogatók alkotják.

Témájuk pl. A Bika és Kos között lehet-e jó házasság? .....Skorpió Holdam van. Mikor legyek öngyilkos?

A csúcson az elefántcsont toronyban meg sutyorog 2-3 Mester aki olyan témákról vitatkoznak, hogy a koraközépkori arab asztrológusok tudományos szövegeit hogyan is értelmezzék (pl. Villányi Miklós).

Na a kettő szint között aztán minden féle szintű réteg van. Olyanok, akik a 'sorbolygók' elhelyezkedéséből próbálják a párkapcsolati problémákat levetezni (lásd. fb. Időtlen Asztrológia) vagy akik a Hellenisztikus asztrológiát boncolják. (lásd. fb. Jelzőfény Asztrológia).

Te milyen szinten vagy ebben a tudományban? És melyik irányba fejlődnél? Szerinted 'agyarországon' van még 10-20 veled azonos szintű, érdeklődésű ember az eszmecseréhez? Aligha.....

Az a minimum, hogy megkell tanulnod angolul. Akkor kitárul előtted a világ. Rengeteg fórumhoz kapcsolódhatsz, videók

tömkelegéből tanulhatsz............de................. Ez mindenképpen belemerülős, elmélyülős terület.

Még magyar könyvekből is eljuthatsz egy alsó-közép szintig. Tranzitok, direkciók stb. Na és itt már a saját képleted feldolgozása is rengeteg idő. Ezt nincs nagyon kivel megvitatni.

A nagyok közül senki nem ereszkedik le veled megkonzultálni, hogy a 'Mars-Vénusz kvadrát' mit jelent.

A középszinten praktizáló asztrológusok meg arra használják a közösségi médiát, hogy maguknak ügyfeleket fogjanak.

Ezt pedig igencsak leereszkedve teszik. Mennek a hülye mémesített csillagjegyes poénok. (lásd. fb. Ipacs Andrea, vagy astro pucc)

Tehát ebben a szakmában egyedül kell kikaparnod a gesztenyét!

dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudok angolul olvasni (b2 szinten), olvastam angolul is asztrológiai tartalmakat, sokat. Szaknyelvi szövegeket kicsit kényelmetlen angolul olvasni, de nem ez az igazi "baj", hanem az, hogy írni/beszélni max. A2 szinten tudok... És az asztrológia jobban érdekel, most "perpill." mint az angol.


Alapvetően én jelenleg nem akarok asztrológus lenni. 2 könyvet olvastam végig (de azokat 2x is), asztrológia témában, minden más tudást random videókból, szakkönyvekbe való beleolvasásból vagy azoknak a témáknak a kutatásából szedtem össze, amik éppen érdekeltek. Plusz persze folyamatosan elemezgetem a saját képletemet, és ránézhettem néhány ismerősömére is.


Pont azért keresek egy ilyen fórumot, hogy az egy-egy résztéma iránti lelkesedésem és érdeklődésem alapján tudjak célzottan továbbhaladni.


Nyilván google-lel már próbálkoztam, de ott Kozma Szilárdon kívül nem találtam senkit, ezért fanyalodtam a GyakoriKérdésekre: "próba cseresznye".

dec. 2. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!