Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért tűnik ilyen valóságosnak...

Miért tűnik ilyen valóságosnak az álmom?

Figyelt kérdés

Most nem írom le az egész álmomat, de ha valakit érdekel szívesen leírom, de most csak a lényeg:


Valamiféle járvány söpört végig a világon és szinte mindenki gyilkos mutáns lett.Én, a szüleim, és egy velem egykorú szőke lány aki nem tudom, hogy ki volt elmentünk a Tesco-ba élelmet keresni.Ott feltűnt, hogy a lány is fertőzött, ezért meg kellet ölnünk.Én vállaltam, hogy fejbe lövöm.A lány elkezdett sírni és könyörögni nekem, hogy szeret és, hogy biztos van ellenszer, ne lőjjem le.Lelőttem.


Reggel úgy keltem fel, hogy úgy éreztem, mintha tényleg lelőttem volna azt a lányt,nagyon nyomasztott a dolog, szinte gyászoltam.


Miért éreztem ennyire valóságosnak, amikor tudtam, hogy csak egy álom volt?Miért volt ilyen rossz érzésem?



2014. aug. 7. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
velem ugyan ez a helyzet, zsinorban a 3. napom ilyen álommal, de valószinűleg az teheti ezt hogy rohadt meleg van és nem lehet túl jól aludni
2014. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert erős a képzelőerőd és kreatív vagy
2014. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert az álmokat ugyanúgy az agyad teremti, mint a valóságot. Persze a külvilágot az onnan érkező információkból építi fel, azonban álmodban is építkezik információból, csak nem külsőből, hanem belsőből.


Te nyilván tudod, hogy csak álmodtad az egészet, azonban mélyen legbelül mégis olyan érzés, mintha megtörtént volna. Nem is csoda, hiszen ugyanúgy az agyadban játszódott le az egész, mint ahogy az is, hogy ezt most olvasod.


Ez hasonló ahhoz a hipotézishez, miszerint lehet hogy mindannyian vízzel teli befőttesüvegekben lebegő agyak vagyunk, de ha így is van: végső soron semmin sem változtat, ugyanis amit megélünk azt mi magunk valóságként éljük meg. Teljesen mindegy hogy álmodban vagy a valóságban öltél meg valakit, utána úgy is nyomasztani fog a dolog egy ideig. Persze van akinek semmiség és könnyen feldolgozza. Senki sem ugyanolyan. Elnézést a ,,mélyenszántó" filozofálgatásért, remélem a számodra fontos lényeget ki tudod hámozni belőle :)

2014. aug. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ki tudtam hámozni belőle, köszönöm szépen a válaszokat.
2014. aug. 8. 10:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ember csak olyat álmodhat, amire van alapja. Egy afrikai kisfiú nem fog havas sítáborral álmodni, mert nem tudja mi az. Egy eszkimó nő nem fogja azt álmodni, hogy kis zsiráfok nyalogatják a kezét, mert még soha nem látott olyat.

Vagyis próbálj meg kevesebb erőszakos filmet nézni, és csökkentsd le a lövöldözős játékidődet is. Ha nem teszed, az erőszak be fog épülni az énedbe. Nem mondom, hogy az leszel, de toleránsabb leszel az olyan dolgok iránt.

2014. aug. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Éppen az az érdekes, hogy nem szoktam lövöldözős játékokkal játszani a gyengébb idegzetem miatt.Erőszakos filmeket sem szoktam nézni(kivéve a The Walking Dead-et, inkább a kalandfilmeket szeretem.
2014. aug. 20. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!