Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában álmodom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elvileg minden ember minden este álmodik, mert az agy így dolgozza fel a kb48órás eseményeket vagy mi, csak hogy reggel, amikor felébredsz, nem mindig emlékszel, hogy álmodtál valamit.


Na most én hónapokig nem álmodtam, nem is tudom mikor álmodtam utoljára, de nagyon régen. Egészen januárig. Azóta minden éjszakai álmodom, és nagyon részletesen. Általában értelmes dolgokat álmodom, szóval nem rémálom, és mindig más és más, szóval tényleg olyan dolgokról, ami életszerű, akár meg is történhetne. Reggel, mindig olyan, mintha egy film elöl, kelnék fel, rendesen megy a történet, aztán szól az ébresztő, szóval reggel mindig tudom álmodtam-e vagy sem. Van, hogy több dolgot álmodok, ránézek dolgokra, és akkor ugrik be, hogy tényleg ezt is álmodtam.


Szóval igazából, csak azt tartom furcsának, hogy hónapokig, talán nyár óta, vagy még régebben semmit, egyik napon sem, már ez is furcsa volt. Most pedig minden áldott nap, ehhez társul, hogy részletesen, és hosszút. Régebben volt, hogy álmodtam, volt, hogy nem, volt, hogy hülyeséget, értelmeset, rövidet.. Szóval ezt az utóbbi évet nem értem.


2011. márc. 8. 17:55
 1/5 A kérdező kommentje:
SZóval az álmodás szót, itt most nem a tudományos álmodásra értem, hanem arra, hogy emlékszel, eltudod-e mesélni vagy sem. Ezt akartam az első bekezdéssel kifejezni.
2011. márc. 8. 18:01
 2/5 anonim ***** válasza:
minden gyakorlás kérdése. Volt olyan, hogy hónapokig nem álmodtam semmit, mert nem foglalkoztam vele. De volt olyan is, hogy egy éjszaka alatt 5 X ébredtem fel és mind az 5 alkalommal emlékeztem rá.
2011. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na, erre ma este nem emlékszem, hogy álmodtam-e volna valamit:DD
2011. márc. 9. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mitől vannak az ilyenek. Én például már lassan egy éve csak foszlányokra emlékszem és azt is csak néha, pedig érdekelne, hogy mit álmodok. A tudatos álmodással is foglalkozok (igaz még csak 1 hete), de az se nagyon megy :S
2011. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kb. mióta feltettem a kérdést azóta helyre állt,néha álmodom, néha nem

szóval a kérdés múlt időben

miért volt?

2011. márc. 19. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!