Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez alvásparalízis lehet?

Ez alvásparalízis lehet?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordult már velem, nem törődtem vele, de gondoltam most megkérdezem. Szóval: már majdnem elaludtam, és egyszer csak úgy éreztem, megrázkódik velem a világ, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam... tartott egy másodpercig, aztán felriadtam. Nem ijesztő, csak furcsa. Mintha földrengés lenne. Ez alvásparalízis lehet?
2010. júl. 31. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez miért lenne alvásparalízis?!
2010. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy alvásparalízis volt-e vagy sem az biztos, hogy velem is szokott lenni. Csak én mindig azt álmodom, hogy kerékpárral esek el. Aztán felriadok, és rájövök, hogy bealudtam 2-3 percre.
2010. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

EZ nem az. Simán csak az izmok egyfajta ellazulásának egyik következménye.

Nekem volt alvási paralízisem.

Nem kívánom, hogy átéld, mert rettenetes érzés.



[link]

2010. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát, egyszerűen csak kíváncsi vagyok, mi lehet ez. :)

Megrázkódik velem minden, és felriadok. Érdekes.

2010. júl. 31. 13:38
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :)
2010. júl. 31. 13:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt szóltam hozzá azon az oldalon.


Fantasztikus álmaim szoktak lenni. Többnyire emlékszem is rájuk, de ma.....

Halálfélelem lett rajtam úrrá. A bénulásos eset történt meg velem. Már hajnalodott. tudatában voltam annak, hogy fekszek és alszom, de...

Hanyatt feküdtem. Egyszer csak érzem, hogy a mellkasomat valami nyomja. Kissé éberebb lettem, mert azt hittem, hogy a macska bejött a szobába és a mellkasomra ült.

Majd rájöttem, hogy a macskát kitettem. Újra mély álomba szenderültem és már" álmodtam" is.

Egy láthatatlan lény, melynek a körvonalait ki tudtam venni, szépen odaült a mellkasomra. Szinte éreztem, hogy az ágyba nyom. A férjem mellettem feküdt és rögtön kiabálni akartam neki, hogy segítsen, ébresszen fel. De nem bírtam kiabálni, mert a nyelvem nem engedelmeskedett. de az agyam azt mondta,"Szólnod kell neki, mert megölnek". Artikulálatlanul mondogattam a nevét és megpróbáltam egyre hangosabban kiabálni. 1 perc után végre felébredt és felébresztett engem is.

Annyira megrémültem, hogy elkezdtem sírni. sosem érintett meg ennyire álom. mondhatni halálfélelem volt. Pár percig (de még most is), hajlamos vagyok azt hinni, hogy valaki volt a szobában.

Félek, hogy ismét megtörténik

Amúgy 8 hetes kisbabánk van, végül is lehet a kialvatlansággal magyarázni. Szeretném azt hinni, hogy ez csak biológia, mert nem szeretném azt hinni, hogy meghülyültem és paranoiás vagyok.

2010. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Aubrey* válasza:
ILYEN VELEM IS SZOKOTT LENNII:D:D:D volt mikor nagyon megijedtem, de volt mikor röhögtem azon ami történt... és hugom átkiabált hogy kuuuusssmááár xD Attól függ milyen volt az álom mert ha valami vucces volt és úgy kelek fel nem ilyedek meg, de mondjuk ha valami horrorfilmbe illő jelentből rázódok fel az ijesztőő:S amúgy fogalmam nincs ez mi lehet:D:D
2010. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én nem álmodok, csak pár percre elalszok, aztán felriadok :D
2010. júl. 31. 13:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

NEm alvásparalízis. a paralízis bénulást jelent.

Ez is természetes jelenség, annyi a titka, hogy az agyad érzékeli hogy túl hirtelen zuhansz az alvás állapotába, ezért felriaszt. Ilyenkor valóban álmodsz, max nem emlékszel rá. Még nem állt be az alvás alatti bénulás (ami az alvásparalízist eredményezi) ezért rándul össze az összes izmod.

2010. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem biosz tanáromat pár hónappal ezelőtt erről, mert kapcsolódott az anyaghoz.

Azt mondta, hogy olyankor az ember olyan állapotban van, mikor teljesen kikapcsol, de még nem alszik, nem gondol semmire szó szerint. Egy külső dolog megzavarja ezt az állapotot, ezért hirtelen az ember ilyet érez. Velem is elő szokott fordulni, érdekes dolog. Volt olyan, hogy néztem a tévét, majdnem bealudtam, csak bámultam, semmit sem fogtam fel, aztán hirtelen úgy éreztem, mintha megbotlanék valamiben, pedig feküdtem. Az egész testem megrázkódott és felébredtem.

2010. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!