Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért bambulok el mindig,...

Miért bambulok el mindig, Képtelen vagyok koncentrálni?

Figyelt kérdés
Egy ideje észre veszem magamon, hogy bambulok, ha beszélnek hozzám akkor csak bólogatok és mondom, hogy " uhum" vagy ilyesmit. Nagyon kellemetlen és nem is emlékszem rá sokszor. Nagyon kimerült vagyok, és gyerekektől képtelen vagyok ennél többet pihenni. Szeretnék ezen változtatni, kipihentebb lenni, főleg télen erős ez az egész. Ilyenkor félek, hogy megbolondulok. Hiszek az ezozériában, a spirituális dolgokban, szeretnék ezen az úton elindulni, hátha van rá valamilyen megoldás. Elég sok a probléma az életemben, amire képtelen vagyok megoldást találni, elsősorban a gyerekek az elsők, én időm nem nagyon van, pedig tudom kéne. Mostanában beájulok este az ágyba valamikor hamarabb mint a gyerekek, reggel pedig nehezen ébredek, fáj mindenem. 5-7 órákat alszom egyébként, néha tornázom 15 percet, ha van időm és erőm.
febr. 8. 06:13
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Gyenge az akaraterőd
febr. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kialvatlan vagy
febr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Nagyon is akarok pedig, nagyon sok területen igyekszem fejlődni...


2. Ennyi alvás kevés lenne? Mondjuk nagyon sokat megyek.

febr. 8. 06:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan amikor először eldöntik hogy meditálni fognak, leülnek, és megpróbálják kiüresíteni az elméjüket, akkor szembesülnek azzal, hogy az elme pedig nem akar kiüresedni.

Az elmének ilyen értelemben saját élete, akarata van, pörög, ötletel, a múlt dolgain mereng, a jövő dolgain, itt kéne lenni, ott kéne lenni, ezt kellene enni, miért ülök, miért nem ezt vagy azt csinálom, stb.

Az elme kontroll és felügyelet nélkül folyamatosan szétszóródik, csapong, és elvisz az energiát.

Ezért fontos hogy apránként, de elkezdje gyakorolni az ember az önfegyelmezést, a koncentrálást, hogy az elme áramlását egy dologra tudja legalább percekig összpontosítani. Ez lassanként segíti megfegyelmezni az elmét, és nem megvadult, szétszóródott ménesként viselkedik, hanem egy erős és hatékony eszköze lesz a tudatnak.

febr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ezt, mivel lehet elérni? Próbáltam már és pontosan az van amit leírtál. Szerinted a mindennapokon is tud segíteni? Sokat agyaltam ezen, mert nagyon régóta fennáll ez a dolog és a nehézségek ellenére azért mégiscsak jó lenne "jelen" lenni.
febr. 8. 14:26
 6/7 anonim ***** válasza:

“A tízezer mérföldes utazás is egyetlen lépéssel kezdődik” Lao-ce.

(Ezt csak azért írtam ide, hogy okosabbnak látszódjak)


...de tényleg ez 👆, elhatározod, elkezded, és csinálod. Először csak pár másodperc - tíz másodperc sikerül mondjuk, aztán elkalandozol, de ezt észreveszed, és idegeskedés nélkül újra kezded. Ez is olyan mint egy izom, használni kell és erősödik. 1 # röviden tömören megválaszolta, de a gyakorlás növeli az akaraterőt, a koncentrálás képességét.

febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem tudtam, hogy számít. Kipróbálom.
febr. 8. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!