Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi a különbség a tudatos...

Mi a különbség a tudatos álmodás és az ábrándozás között? Ha az egyik megy akkor a másik miért nem?

Figyelt kérdés

Minden este ábrándozok elalvás előtt, csak így tudok elaludni. Mindig kitalálok egy sztorit amit eljátszok a fejemben amit úgy alakítok ahogyan akarok és látom is (elvileg a tudatos álmodás is ilyen). De ez valahogyan mégsem olyan mint egy álomban. Ha hirtelen felébredek az álmomból akkor egyszerűen néha visszasírom azt mert mintha ott érezném, hogy hozzáérek az adott személyhez vagy hogy milyen érzéseket táplálok felé. Ha úgy próbálok visszaaludni, hogy tisztán emlékszem az adott álomra és elkezdek ugyanúgy ábrándozni róla akkor sem tudom folytatni (csak nagyon nagyon ritka esetekben).

Hogyan tudnám fejleszteni ezt, hogyha álmodok valami számomra tetsző dolgot és felébredek akkor ugyan onnan tudjam folytatni csak rudatosan?


2023. júl. 31. 22:43
1 2 3
 1/27 Grimfox ***** válasza:
100%
Tudatos álomban a külvilágot alig érzékeled. Ábrándozás közben ébren vagy, az érzékeid tudatában vagy. Szerintem az ábrándozás biztos segít, de ha gyakran akarsz tudatos álmokat, akkor használd az erre szolgáló gyakorlatokat is mellé. Könnyű találni a neten ilyesmit. Elég csak rákeresni a kifejezésre, vagy az angol megfelelőjére, a lucid dreaming-re.
2023. júl. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Hidd el, több a hátránya mint a haszna, amikor végig tudatosan álmodok soha nem tudom kipihenni magamat. Egyébként nekem 99%ban nem is direkt, csak miközben álmodok rájövök hogy gondolkozok és tudom irányítani a dolgokat, vagy sodródok vele, vagy próbálok felkelni és visszaaludni normálisan. Egyébként sleeping paralysisem is volt (lekopogom) ott is ugye éber az agyad és hidd el rohadt sz*r. Hidd el ezerszer jobb annak aki kitudja kapcsolni az agyát. Én évente parszor alszok jól, kipihenten es ez sajnos ezeknek köszönhető.
2023. aug. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ja és 90%ban ha folytatni akarom az álmot akkor sikerül, sőt ha valamin agyalok elalvás előtt, fixen azt folytatom “álmomban”. Egy idő után azt kívánod hogy bárcsak kitudnám kapcsolni az agyad…ezek alvási zavarok egyébként, semmi értelme kitanulni hidd el.
2023. aug. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

Amit te csinálsz az a maladaptiv álmodozás, nem tudom te milyen szinten vagy, én 7 éves korom óta ezzel elek együtt, ma már nyakig benne vagyok, filmek mennek a fejemben.


De ennek semmi köze nincs a tudatos almodashoz, ami olyan mintha az alom a valóság lenne.

Én is ezt szeretném elérni, olvastam róla, lehetetlennek tűnik.

Egy párszor álmodtam pl a platoi szerelemmel és zseniális volt, akkor tudod igazán hogy mekkora a különbség az álmodozás és az almodas között.


Egyként a kóros álmodozás rendkívül karos, én legalábbis gyűlölöm a való életet, nem tud tetszeni valódi ember csak a fejemben lévő alakok.


Olyan karos szenvedély ez mint a drog vagy az alkohol.

2023. aug. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Persze, én is azt hittem tök jó dolog hogy azt csinálsz az álmodban amit szeretnél, de higgyétek el egy idő után totálisan elrontja az alvásodat és az agynak egyszerűen pihennie kell. A másik persze igen sokan mentálisan is megbetegszenek azok közül akik ezt szándékosan akarják.

#2-3 voltam.

2023. aug. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Tudatos álom elérésére többféle technika létezik. Az egyik az, hogy "álmodozással" mész bele az álomba. Nekem ez valahogy sosem sikerült. Nekem az vált be, mikor elalvás előtt fejembe vettem, hogy tudatosan akarok álmodni. A kifejezett kívánság valahogy megmaradt tudat alatt és rendszerint összejött a tudatos álom. Mindenkinek ki kell tapasztalni, neki melyik módszer Válik be jobban.
2023. aug. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes, én pont azt tapasztaltam, hogy a tudatos álom energiát ad, legalább is egy feldobott hangulatot ad egész napra. Hát az alvásparalizisről ezt már tényleg nem mondhatom el.
2023. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Én meg sem próbáltam sosem, mert nem láttam rá esélyt hogy sikerülni fog

Nem értem hogy ez embereknek ez hogy tud sikerülni

Mondjuk eleve keveset álmodok, azt is csak akkor ha korán kelek aztán visszalszom.

2023. aug. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Na a vissza alvás is elősegítheti a tudatos álmodást, ha már nem alszol vissza olyan mélyen.
2023. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Az almodast elősegíti de a tudatos almodast nem, legalábbis nekem

De nem is biztos hogy olyan jó ez


A maladaptiv álmodozás konkrétan egy pszichés betegség…

2023. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!