Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hová kell ennél a grillsütőnél...

Hová kell ennél a grillsütőnél a szenet tenni?

Figyelt kérdés

[link]

Van az a rács ugye, amit lehet mozgatni és alatta van még egy, ami egyben van ragasztva egy kis tálcával. Az alatt van egy kis hely. A tálcás rács Alá kell tenni, vagy arra rá? Mert nekem az a furcsa, hogy akkor nincs a szén előtt semmi. Nem esne úgy ki a szén?

Bocsi, ha nagyon hülye kérdés, sose volt grillsütőm.


2019. márc. 5. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

A fotót nézve én úgy saccolom, hogy az alsó rács alatt még kell hogy legyen egy kb 5 cm-es perem. Na abba kell tenni a szenet. Mindig legalulra. Szerintem a kettő nem is feltétlen együtt használandó, a tálcás rács csak talán akkor ha valami nagyon csepeg.

Olajos páccal amúgy sem praktikus grillezni, hisz az olaj ismét lángra lobbantja a tüzet ami nem kívánatos.

Én sem tudom elég értelmesen magyaráztam-e...

2019. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Legalulra kell tenni a szenet. Elöl látod a lyukakat, ott kapja a szén a levegőt.
2019. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó rácsra kell tenni a szenet, mert ami hamu lesz az magától leesik azon a rácson.

Itt látszik, habár ez egy másik grill, de ugyan az a funkció.

[link]


DE ilyen grillt ne vegyél, ha évente párszor grilleztek akkor fektess be egy normális grillbe, mert ezzel csak szenvedni fogsz, kb 2 évente szét megy és új kell. Maga az étel is teljesen más, ha van egy jó grilled.

2019. márc. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.


Itt látszik, hogy hova kell a szenet tenni egy ilyen grillsütőnél.


[link]

2019. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha a rácsra kell tenni, akkor ott lent azoknak a lyukaknak mi a funkciója? Mert a tálcás rács alatt valóban van egy pár centi hely és annál vannak a lyukak.

Nekem valahogy mindkettő furcsa.

Amúgy már megvettem, de igazából nagyjából 1 buliba fog majd kelleni, azért ilyen lett.

2019. márc. 6. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es amit te linkeltél az telejsen más rács.


Annak a grillnek 3 rácsa van. 2 rács amin grilleznek és egy rács amit nem látsz amin a faszén van.

A faszenes rács alatt van ahova a hamu esik le, és azon is kell lenni lyukaknak, mert ott jön a levegö be.


Egy komolyabb grillnek van teteje és mind alul a faszén alatt mind felül a tetején lehet állítani a levegöztetést.

2019. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Márpedig valószínűleg a rácsra kell rakni a szenet, ami előtt ugye nincs semmi, és így kipotyoghat.


A lyukak alatta egyébként jó helyen vannak, alulról kell hogy legyen huzat.

2019. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!