Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi ideig fogyasztható az...

Mennyi ideig fogyasztható az elkészített és lefagyasztott étel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

December végére várjuk második közös gyerkőcünket, és szeretném a családnak előre elkészíteni az ételt arra a pár napra amíg én kórházban vagyok a kicsivel.

Az a kérdésem hogy szerintetek milyen ételeket érdemes főznöm, mi az ami legjobban tűri a fagyasztást, és kb.mennyi ideig tarthatók fagyasztóban az ilyen ételek.

Előre is köszi!


2007. nov. 25. 06:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A pontos eltarthatóságról nehéz nyilatkozni, attól függ, mi az. December elég közel van már, úgyhogy szerintem nem kell félni, hogy megromlik valami. Egyébként 3 hónapig minden eláll a mélyfagyasztóban (kb-18 fok), sok étel még sokkal tovább.

Amiket én fagyasztottam ilyen helyzetben:

- főzelékeket: spenót, zöldbab, finomfőzelék (ízlés kérdése), stb

- szelet húsokat bepanírozva, egyenként folpackban, egyébként kisütve is lehet

- tésztaszószokat, pl bolognai, csak a tésztát kell kifőzni, de még az is lefagyasztható

- pörköltet dobozban, kenyérrel is ehető

- leveseket: bableves, húsleves metélttel, zölságleves, stb

- palacsintatésztát folpackba göngyölve, piskótaszeleteket

Szóval a család ízlése szerint gyakorlatilag bármilyen készétel elrakható. Krumplit ne fagyassz le, mert kiolvasztva szétmállik és kellemetlen íze lesz, a főtt tojás pedig gumiállagú lesz. Én még szeletelt kenyeret is tartok itthon...

Csak győzd megfőzni a sok finomságot, mielőtt jön a baba! Jó egészséget, könnyű szülést!

2007. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szinte minden megmarad egy jó darabig.Ah én a férfiakat ismerem nem olyan elveszettek ám,amikor egy nő éppen nincs itthon néhány napot.Én nyugodtan magára merem majd hagyni a Kedvesemet,amikor megyek szülni,mert azért egy spaggetit ő is meg tud főzni.Meg sajtot is tud rántani...(Mint minden férfi,csak szeretik kiszolgáltatni magukat.)

Saját tapasztalat,apám sem halt éhen a válás után:)

Amúgy tésztaszószok,a tésztát meg majd kifőzik.Töltött paparika,levesek,pöri.Én ezeket szoktam fagyasztani.

Nyugi!

2007. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is fagyasztottam egy csomó kaját a férjemnek meg a kislányomnak mikor szülni mentem de semmit nem olvasztottak ki.azt mondta nem bíbelődött vele.csinált ő kajákat maguknak:)amiket szeretnek,és pizzát is rendeltek.de a fagyasztott étel jó volt szülés után pár napig.

könnyű szülést kívánok és sok boldogságot!

2007. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!