Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Forrástól számolva, hány...

Forrástól számolva, hány óráig kell főzni a körmöt?

Figyelt kérdés

Holnap kocsonyát szeretnék készíteni,de nem tudom mennyi ideig kell főzni a körmöket!

2,5 kg körömhöz és 0,5kg húshoz mennyi só,bors,vegeta,hagyma,répa kell???

Nagyon várom a válaszokat!Köszike!:)


2009. dec. 22. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

A kocsonyát én nem idöre szotam fözni: elöször a húsokat jól lemosva tedd egy fazékbe, öntsél rá annyi vizet, amennyi ellepi (kancsóval mérd) és literenként 1 teálkanál sót tegyél hozzá, 3-4 literhez egy nagyobb fej hagyma, 3-4 gerezd fokhagyma, 6-8 szem bors, 3-4 babérlevél, 2-3 répa kell. Vegetát viszont ne tegyél bele, teljesen felesleges.

Ha elkezd forrni, akkor csökkentsd a lángot, hogy éppen csak gyöngyözzön és fözd legalább 2-3 óráig. Ha egy hústüvel megszúrod a húst és a saját súlyától lecsúszik, akkor már megfött. Ilynekor vegyél ki egy kávéspohárba (vagy egyébb kisebb tálacskába) a levéböl egy merökanálnyit és tedd a hütöbe legalább fél órára.

Addigra el kell neki kezdeni dermedni, ha nem, akkor még fözd kicsit, és ismételd meg a próbát. A kihült levet kostold meg, mert jidegen máshogy érzödik az ize - és ha kell, picit még sózd utánna.

Ha jó, akkor a húsokat szedd ki, a levét szürd át és hagyd pihenni. Közben a húsféléket oszd szét tálakba, ha akarod, a zöldségekböl is tehesz bele és utánna óvatosan töltsd fel a levével.

Ha netán a lé nem akarna bekötni, akkor tegyél hozzá kicsi zselatint, de ne fél literre az egy csomagot, hanem egy literre, mert a húsoktól már lett benne, és ha többet teszek, akkor gumikeménységü lesz a végén.


Sok sikert kivánok!

2009. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs a hibákért, tehát:

nem szotam, hanem szoktam,

teáskanál

jidegen helyett hidegent akartam irni...

2009. dec. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Legjobb ha meg kóstolod és átunna eltudod dönteni.
2009. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot,kész a kocsonya!:)

Még nem dermedt meg,de fincsi a leve,a hús is megfőtt!

2009. dec. 23. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!