Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök ma?

Mit főztök ma?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 10:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Melegszendvicset :D


Vacsorára meg nincs ötlet :)

2012. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Ma lecsó, de d.u. készítek egy kis fasírozottat is

Holnap rakott krumpli


Ez elvileg elég az "ünnepekre", a múlt héten sok volt a hús, becsömörlöttem.

Ha mégis, akkor összedobok holnapután egy kis rizseshúst csirkével. És akkor a héten ennyi biztosan elég.

Tegnapról van még kb. 2 tányér gölödin-levesem is.

2012. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló: Mi az a gölödin-leves?


Nálunk ma zöldborsóleves van, sült disznólapocka vegyes sült zöldségkörettel (krumpli, édeskrumpli, hagyma, sárgarépa, petrezselyemgyökér), endiviasaláta, vegyes zöldségsaláta, madártej.

2012. okt. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Otthon anyuék húslevessel,sült kacsával és rántott hússal várnak vacsira. Itt meg szerintem rendelek főzeléket vagy egy pizzát
2012. okt. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
fasírtot krumplipürével
2012. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Gölödin-leves:

Gyúrsz egy adag olyan krumplistésztát, amit egyébként núdlihoz, szilvásgombóchoz, vagy éppen krumplis-lángoshoz szoktál, de csak kis golyókat formázol belőle.


Paprikás-rántást felengedsz levesnek, só, pici kömény, kevés zúzott fokhagyma, babérlevél, ha felforrt, raksz bele pár szem krumplit és kevés karikára szelt répa gyökér. Amikor ezek félig megfőttek, a kis golyókat belefőzöd, és kész a gölödin-leves.


A megmaradt, meggyúrt tésztát én kb. tenyérnyi kockákra darabolom és zsírban (olajban) kisütöm, leves utáni nyomtatékként, krumplis-lángos formájában eszem. :))))

Ez volt tegnap!

2012. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ömm tegnap toroskáposztát csináltam mert a gyerekek szeretik :D Ma szerintem csinálok egy kis fasírtot őzgerinc formában nálunk csak egybefasírt vagy rúdfasít a neve de gondolom stefánia szeletként ismert :) levest még nem tudom segíthetnétek, húsleveshez nincs kedvünk :DD
2012. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Mivel ma nem vagyok túl jól és a fagyasztót is ki kéne enni, ezért elővettem egy adag paprikás csirkét, ahhoz csinálok majd nokedlit. A kenyerem most kel, úgyhogy még azt megsütöm és mára ennyi. :)

Holnap majd főzök valami frisset, csak még nem tudom, hogy mi legyen.

Leves nálunk a héten lucskos káposzta, meg kaszás leves volt, de ezek elég laktatóak magukban is.

2012. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Gombás töltelékkel töltött, baconba tekert nagy hússzelet (disznócomb), rizibizivel, friss bazsalikomos paradicsomsalátával.gyümölcstorta, tejszínhabbal.

Most pattognak a gombok...:)

2012. okt. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Valaki magyarázza már el, hogy az én melegszendvics ötletem miért sokkal jobb, mint az érdekesen hangzó Gölödin-leves receptje? :D
2012. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!