Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű, de nagyszerű vendégv...

Egyszerű, de nagyszerű vendégváró étel tippeket ajánlani? az a személy aki hozzám jön rég nem láttam alig ismerem nem tudom miket szeret nem merem meg kérdezni azt mondaná nem kell szóval mi az amit mindenki szeret?

Figyelt kérdés
2023. nov. 19. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, amit mindenki szeret.
2023. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Tavaszi zöldségleves, hússaláta. Házi pizza. Kevert meggyes piskóta. Rántott csirke és rántott hal rizzsel, paradicsomsalataval vagy tartar mártással. Rantotsajt.. ezeket kb mindenki szereti
2023. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Sajtos pogácsa
2023. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
2-es, az általad felsoroltakból SEMMIT nem ehetnék meg, szóval az egy dolog, ki mit "szeret", és mit ehet. ;)
2023. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hova gondolsz ***** válasza:
100%

Kérdező!

Szerintem nyugodtan kérdezz rá, hogy tart-e valamilyen diétát, esetleg vegetáriánus-e az illető.

Mert látod, írta az #5, hogy az amúgy egyszerű és finom ételek közül sem ehetne meg semmit.

2023. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 harebell ***** válasza:
92%
Merd megkérdezni, nem is feltétlenül azt, hogy miket szeret, hanem hogy van-e valami, amit nem eszik/ehet. Ehet cukormentesen, laktózmentesen, lehet vega vagy vegán stb. A válasza alapján lehet majd ötletelni.
2023. nov. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Kávét, teát nagyjából a többség fogyaszt. Nyilván ne a leggagyibbat. Azok egyéni érzékenység ismerete nélkül tulajdonképpen simán kínálhatók (cukor, tej nélkül is akár)


A gyümölcsök is viszonylag a többség által kedveltek, és nincs bennük se tej, se glutén, se mag, egy gyümölcssaláta (cukor nélkül) szerintem jó lehet vendégváróként. Pl.: almakockákat és körtekockákat átforgatni citromlében, hogy ne barnuljon meg, aztán lehet hozzá keverni mandarint, banánt ne, az undorító saliban. Az öntet: mondjuk narancslében elkeverni egy kis vaníliakivonatot, fahéjat, citromhéjat. A végén pedig meg lehet szórni gránátalmamagokkal.

De el tudok képzelni egy kis frissen sült sütőtök szeleteket is, bár igaz, elég megosztó étek.


De egy kis fűszeres, pirított dió is remek vendégváró, igaz, ez mag, de se tej, se glutén.

2023. nov. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Mi az, hoyg nem mered megkérdezni?!?!?!

Ez a lehetö legnagyobb hülyeség!

Egyrészt olyan nincs, amit MINDENKI szeret, másrészt rengeteg embernek van allergiája, túlérzékenysége, ami miatt kiesik sok minden, illetve sokan stpeciális étrenden élnek, ezt is figyelembe kell venni.

Pár példa:

Ha valaki utálja a gombát, akkor hiába készíted el úgy mint egy sokcsillagos szakács, az illetö nem eszi jó étvággyal, ha egyáltalán eszik belöle.

Ha valaki allergiás/túlérzékeny a tojásra, akkor rengeteg étel szóba sem jöhet, ha laktózérzékeny, mindenféle tejtermék és egy csomó készen kapható cucc nem ehetö számár, ha valaki gluténérzékeny, az jóformán semmit nem ehet, amit el tudsz készíteni.

Ha valaki vegetáriánus/vegán, akkor az összes hús/állati eredetü élelmiszer nem ehetö számára.

És aki nem csak "nem szeret" valamit, hanem egyéb oka van, az udvariasságból sem fog belöle enni.


Mellesleg a 2-es által felsorolt ételek közül egyetlen egyet sem ehetnek meg, szóval sok munkával lenne egy számomra ehetetlen ételsor. (Most eltekintve attól, hogy ezek többségét a legtöbb ember nem szereti még akkor sem, ha nincs egészségügyi oka, meg borzasztó fantáziátlan is)

2023. nov. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

6-os: látod, elvileg jó ötleteket adtál, de nekem fruktózérzékenységem van, egy ilyen gyümölcssaláta ugyan nagyon finom lenne, de több napig tartó hasmenéssel fizetnék érte.

Emellett minden diófélére allergiás vagyok, egy falatnyitól a kórházban kötnék ki jobb esetben.


Szóval tényleg meg kell kérdezni a vendéget elöre

2023. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

7-es, ezek közül én pl semmit nem ehetnék meg, ugyanis fruktözérzékenyként rögtön hányingerem volna, aztán a mosdó...


Kérdező: ha nem mered megkérdezni, ne adj neki SEMMIT! Jobban jár.

2023. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!