Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy menüt rendelni olcsóbb, mint főzni?

Figyelt kérdés

Egy csoportban olvastam most bejegyzést ennek kapcsán, ott próbálják ezt előadni, de nekem is van ismerősöm, aki ezt állítja, meg máshol is olvastam már. Én nem értem, hogy jönne ki a menüzés olcsóbban, pláne családoknál?


Nálunk lehet kapni a helyi menzán 1100 forintért menüt, de akkor szerintem ez már nagyon olcsó, mert ilyen Teletál és hasonló jellegű kiszállítóknál inkább 1500-200 ft egy menü.


De egyébként nálunk a menzán azok a tipikus olcsó menzakaják vannak, leveskockából főzött húsleves, káposztaleves, lencseleves, darás tészta, káposztás tészta, rántott karaj krumplival, ilyesmi.


Most egy tál kockás húslevest meg darás tésztát vagy 1-2- szelet rántott húst krumplival 1100 forintnak a feléből megfőzök, szóval miről beszélünk? És ki akar egyáltalán mindennap ilyen kajákat enni, tiszta egészségtelen folyton ilyen egyhangúan étkezni, a menzák tipikusan tápanyagszegény kajákat főznek.


És akkor ez még egy olcsó menü, mint mondtam, azért inkább 1500 Ft-nál kezdődnek, napi 3-4500 forintból azért különb ebédet megfőzök 2-3 főre, nem borsólevest káposztás kockával...


Persze, időt lehet megtakarítani vele, de pénzt....?



2023. jan. 2. 16:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
26%

2.000 körül rendelsz menüt.


Ha főzöl, akkor megveszed a tésztát, húst, stb-t, már elérted a kétezret, és még nem főzted meg, ami a rezsidet is emeli + az időről nem is beszélve.

2023. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem csak az alapanyagok árával számolnak, hanem például a belefektetett idővel is. Hogy ki mennyire taksálja a saját idejét, azt meg már embere válogatja.
2023. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

"Ha főzöl, akkor megveszed a tésztát, húst"


????


Igen, megveszem, de nem is egy tál ételt főzök még belőle. Ha pl. egy tál bolognaihoz megveszek 20 deka tésztát (150 ft), 10 deka darált combot (150 ft), meg egy tányérnyi kajára számított paradicsomlevet, fokhagymát, hagymát, fűszert (ez így kb. 150 ft, de az is csak a paradicsomlé miatt), plusz mondjuk 5 deka sajtot (170 ft), akkor még mindig csak 630 forint, amiért te majdnem 2 ezret fizetsz.


És akkor még semmit nem vettem akciósan a hozzávalókból.

2023. jan. 2. 17:02
 4/42 anonim ***** válasza:
41%

"Igen, megveszem, de nem is egy tál ételt főzök még belőle. Ha pl. egy tál bolognaihoz megveszek 20 deka tésztát (150 ft), 10 deka darált combot (150 ft), meg egy tányérnyi kajára számított paradicsomlevet, fokhagymát, hagymát, fűszert (ez így kb. 150 ft, de az is csak a paradicsomlé miatt), plusz mondjuk 5 deka sajtot (170 ft"

Ezek nem épp aktuális árak...

2023. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
86%

Teletálnál 1870 az extra menü.

Ebben van leves ami mondjuk hogy átlagban 400Ft otthon megfőzni adagonként.

Főétel 800Ft.

Desszert/saláta: ha desszert akkor az ugye macera, sok lesz, és drága is, vagy 300-400Ft, a saláta is.

1600 körül járunk.

Szerintem megéri ahelyett hogy otthon főzök, egyedül lakom, és állandóan 3 napig ugyanazt eszem.

Sokszor fáradt vagyok, nincs kedvem főzni, egészségtelen kajákat eszem helyette.

2023. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják, hogy ne támadják őket, amiért rendelnek. Teszteltem már, 3 főre leves és krumpli rántott hús 2 napra sem kerül annyiba, mint megrendelni ezekből 3 adagot. A főzés (áram, víz, hűtés) az 500 forintot sem éri el.
2023. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
56%

Melyik boltban veszel 150 Ft-ért tésztát pl?

Nálunk 300-nál kezdődik, és az olyan, hogy a kutyának sem adnám...


Múltkor vettem négy darab fokhagymát, majdnem 600 Ft-ért.

Krumpli, répa, stb, ami a levesbe kell


+A főételbe másfajta tészta vagy nokedli.

2023. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
86%
Megérni megéri mindenképp, de nem az olcsóság miatt.
2023. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
88%
Ha egyedül élsz, akkor jobb rendelni, ha többen laktok akkor valóban jobban megéri a főzés.
2023. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Ezek aktuális árak, tekintve, hogy én mostanában ennyiért vásároltam. Menyik nem reális?


Az 1500 ft/kg-os árstoppos comb?


A 750 ft/kg-os spagetti tészta?


A 3200 ft/kg-os sajt?


Azért utóbbi kettőt még olcsóbban is be lehet szerezni akcióban....

2023. jan. 2. 17:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!