Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha valakinek van otthon...

Ha valakinek van otthon vattacukor készítője, segítene? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Amikor csinálom a vattacukrot, és forgatom a pálcát, egy idő után nem forog a vattacukor rajta, csak a pálca, és akkor új pálcát kell elő venni, és így nem tudok egy szép egész vattacukrot csinálni. Szerintetek mit csináljak, hogy egybe meg tudjak csinálni egy szép nagy vattacukrot?

2014. jan. 3. 18:59
 1/2 gungasam ***** válasza:
Szerintem a pálca mozgatásán múlik a lényeg. Amikor a forgó tál lefékezi nagyon a vattacukrot az megforog a pálcán, már nem ragad a pálcára eléggé. Hamarabb kell magasabbra tartani a pálcát nehogy a vattacukor elengedje. Azonkívül változtatni kell forgatás közben a pálca tartás irányát(szögét), hogy a vattacukrot nem kapja el nagy erőhatás.Ilyenkor mikor már komoly vatta van a pálcán, a pálca által bezárt szög a forgatással legyen inkább érintőleges mint azt metsző.
2014. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Én úgy szoktam csinálni hogy bevizezem a pálcát majd megtörlöm hogy csak enyhén legyen nedves és erre tuti ráragad a vattacukor! Vagy is nekem be szokott válni :) Sok Sikert :)
2014. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!