Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Imádom nézni a Paprika TV-t...

Imádom nézni a Paprika TV-t és közben csinálni azokat az ételeket, amit ott látok (főleg sütiket). Na de most mennyi az egy csésze? Mindig ezzel volt bajom, hogy nem tudom, hogy az mennyi, hisz mindenkinek más van. Ezt most akkor hogyan?

Figyelt kérdés

2013. jún. 11. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2,5 deci az általános, bár mostanában már sokféle van.
2013. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"A hivatalos mértékegység táblázat szerint egy csésze 2,36 dl, a gyakorlatban általában 2,5 dl-el számolnak.

Egy csésze cukor kb. 200 gr, egy csésze sütőmargarin kb. 250 gr, egy csésze liszt kb. 150 gr, egy csésze tej kb. 2,5 dl."

2013. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen mindegy mennyi egy csésze, ha minden hozzávalót azzal mérnek.
2013. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Utolsónál van a pont. Az arányok számitanak. Ha gyűszűvel méred az egyiket, akkor azzal kell a másikat is.
2013. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

HA! minden hozzávalót azzal mérnek.

Ami amúgy elég szomorú, hogy a 21. században, visszafelé megyünk a Viktoriánus Anglia buta begyepesedett, követhetetlen mértékegységeit honosítva.


Vannak kimondottan csészés receptek, elismerem, akad 1-2 dolog, amihez praktikus.

De ez talán az 1 %-a annak, ahány dologhoz erőltetik az ostoba csészézést.


Lisztből pl itt is mértük már le többen is, mennyi lehet egy csésze, elképesztő, 25%-os eltérések voltak attól függően, milyen liszt volt, át volt e szitálva, mennyire volt összetömörödve, stb.


A deka meg deka, az S.I. mértékrendszer nem csal!

Szóval egyáltalán nem mindegy, mennyi egy csésze!

2013. jún. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Minden szupermarketben lehet kapni "cup" készletet. Ezek általában 1 cup, 1/2 cup, 1/3 cup és 1/4 cup darabokból állnak. Ezekkel ki lehet mérni mindent. A csésze a cup fordítása, és itthon egy bögrét/csészét 2,5 vagy 3 dl alatt el sem tudnak képzelni, pedig az 1 cup-os poharam szerintem maximum 2 dl, de semmiképpen sem 2,5. És mivel az amerikai receptekben nem minden van csészére megadva, így nem mindegy, hogy mennyi liszthez teszel mennyi folyadékot, ha az egyik csészével van megadva, a másik meg mondjuk dl-ben.
2013. jún. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Teljesen mindegy mennyi egy csésze, ha minden hozzávalót azzal mérnek."


Ez NEM egészen igaz, CSAK akkor, ha a tojást is ezzel mérik. Ugyanis a legtöbb csészés receptben 1-2-3 DB tojás van megadva és akkor már egyáltalán nem mindegy, hogy 1 tojáshoz a 3 csésze lisztet 1/dl-es vagy 1/2l-es csészével méred ki. Viszont ha a receptben az van, hogy fél csésze tojás, akkor ok.

2013. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na, akkor ezt megbeszéltük, mi lenne, ha sütnénk is valamit? :)
2013. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, én is úgy tudom hogy cup az csésze..

nekem csak rendes 2-3dl bögréim vannak.

Nem tudom miket nézel de általában amiket én nézek abban megmondják a mértékegységet is :)

2013. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én a 7.-kel értek egyet, mert ha a tojást is cup-pal mérik akkor jó...na mindegy. Még töprengek ezen :D

2013. jún. 12. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!