Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Túrós táskát le lehet fagyaszt...

Túrós táskát le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
márc. 13. 07:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Elvileg igen, de sokszor felolvasztás utána túró darabosabb, szárazabb lesz, ehetö, de kevésbé finom, mint frissen
márc. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen. A sütemények általában jól bírják a fagyasztást.
márc. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodtan lefagyaszthatod,jól tűrik a péksütemények a fagyasztást.
márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fagyaszthatod. Igazából csak a túró miatt lehetne kérdéses ez a dolog, de én már fagyasztottam túrót is, és az is rendben volt utána.
márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
A 3-as vagyok, idöközben az eredeti 2-es választ törölték!
márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Természetesen igen .
márc. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Meton ***** válasza:
0%
A fagyasztás semminek se tesz jót, bár ha túl sokat csináltál, akkor fagyaszd le. Egyébként a fagyasztott sütiket a boltban félkészen árulják, ami szerintem nem véletlen, bár a konkrét okát nem tudom. De mindig lehet frisset kapni, ennél fogva a fagyasztás teljesen értelmetlen. Akkor van, ha egyébként ki kellene dobni, de szándékosan ne csinálj felesleget, nem éri meg.
márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# Meton, be írj hülyeségeket, a normálisan lefagyasztott ételeknek semmi baja sem lesz.

Mellesleg a legtöbb "friss" is fagyasztott, csak nem tudsz róla.

Másrészt nem feltétlen akar adott esetben valaki reggel 6-kor elmenni valamerre venni valamit, értelmesebb, ha csak elö kell venni a fagyasztóból.

márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Meton ***** válasza:
0%

8-as, szerintem te ne írj hülyeségeket. A víz, ha kikristályosodik, akkor szétfagynak a sejtek. Ha kiolvasztod, akkor rövid időn belül el kell készíteni az ételt, mert hamar megromlik. A fagyasztás tartósítja az ételt, de rengeteget ront a minőségén. Egyébként valóban, az éttermekben gyakran használnak fagyasztott húsokat, de ha ilyet használnak, azt az állagán azonnal lehet érezni. Nem lesz rossz, de közel sem lesz olyan, mint ha friss húsból csinálnák. Régebben mi is fagyasztottunk le kenyeret. Amikor kiolvasztja az ember, már közel sem az a minőség lesz, mint fagyasztás előtt. Az előfagyasztott tésztának is teljesen más az állaga és az íze is, mint a frissnek. Ha nagyon éhes vagy és igénytelen, akkor megeszed a fagyasztottból készült kaját, de ha minőséget akarsz, akkor frisset használsz. Ha étterembe mész, akkor igényesebb helyre kell menni, ahol jobban ügyelnek a minőségre

Balatonon voltunk étteremben, sokan kértek halat. Senki sem panaszkodott, pedig lehetett érezni a fagyasztott ízt. Ilyenkor a hús elkezd romlani és picit keserű. Nagyon más, mint a friss hal. Lehet, hogy hatóságilag rendben van, de a minősége nem ugyanaz.

márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Meton ***** válasza:
0%
Szintén 8-as. Ha a fagyasztóból veszel elő valamit, az sok idő, mire kiolvad. Ha nagyon éhes vagy, akkor berakod a mikróba és megeszed, akármilyen íze van. De ha igényes vagy, akkor előző nap elkészíted. A péksüteményt a hűtőbe se kell rakni, de fagyasztóba még véletlenül se. Ha a túró miatt aggódsz, akkor legfeljebb a hűtőbe, ami nem fagyaszt, ez lényeges. Fagyasztani nem szabad. Ha csak hideg, attól nem lesz baja, csak ha megfagy.
márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!